Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Doi gemeni de 8 luni - SARACI LIPITZI...


38 raspunsuri la acest subiect

#11
orzu irina

orzu irina
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 24 martie 2004 - 23:35

Danacaltan, eu sunt din Iasi si as vrea sa trimit un pachet cu hainute,jucarii, lapte praf daca are nevoie, as vrea sa imi dai adresa completa, sa-l trimit prin posta. irina, mama lui [copil] Alex http://community.web.../user/orzuirina http://www.desprecop...d=6027&cid=3348

#12
cosmi

cosmi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 25 martie 2004 - 01:09

As vrea si eu sa le trimit un pachet. Premergator nu am (noi nu am folosit deloc), dar hainute, jucarii. Ar fi minunat daca ar ajunge de Pasti! [pup] Cosmina, [dual] Diana-Maria & Amalia-Ioana http://community.web...user/amadia2002

#13
odaiana

odaiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 25 martie 2004 - 01:48

Cred (adica incerc) sa fac rost de un premergator, poate rezolv maine.Dana Caltan ai nr de tel al Luminitei?Daiana si gemenutele.

#14
Freia

Freia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 25 martie 2004 - 14:06

dana iti dau eu premergatorul Alexei... si asa vroiam sa ii iau altul. Eu stau pe langa parcul IOR... deci in zona. Cum facem? Nu ne-ai spus ce varsta au bebei? Hainute are nevoie? Ca tot triez hainele Alexei sa le dau micutei Andrada... punem deoparte ceva si pt ei. Astept un PM de la tine. Freia si bebe Alexa http://community.web...m/user/freia_ro

#15
Freia

Freia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 25 martie 2004 - 14:15

imi cer scuze... am vazut ca era varsta bebeilor in subiect. Freia si bebe Alexa http://community.web...m/user/freia_ro

#16
danacaltan

danacaltan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 25 martie 2004 - 18:02

In primul rind vreau sa-i cer scuze Ane - Marie-i care mi-a trimis acest mesaj pe PM,dar eu il postez la subiect, pt. ca lumea sa fie in cunostintza de cauza: "Cand am vazut mesajul tau mi s-a facut mila de cei doi bebelusi si m-am oferit sa le dau un premergator nou care eu l-am cumparat cand am fost in ro si fetita mea l-a folosit numai de 2-3 ori ca dupa aceea am plecat. Postasem aici pe forum dupa care vazand numerele de tel m-am gandit sa sun sa vorbesc direct cu tine, dar cum aveai tel inchis am incercat la mamica lor, in speranta ca pot sa o pun in legatura cu mama mea sa le dea premergatorul si alte lucrusoare ce ar putea avea nevoie. Am sunat-o pe Luminita si a raspuns un barbat, care in momentul in care am cerut sa vorbesc cu ea mi-a raspns sa astept pe un ton foarte urat, dupa care a srigat la ea:" vin-o, FA, la tel" si dupa care, probabil, ea a intrebat cine o cauta si el a raspuns:" O proasta care nu stie sa vorbeasca..." continuarea nu am mai auzit-o ptr ca am inchis. Nu stiu care este legatura ta cu ei si nici problemele lor, dar mie mi-au lasat un gust amar si de aceea am si sters mesajul in care ma ofeream sa ajut. Sunt oameni pe lumea asta care intradevar au nevoie de ajutor si care-l apreciaza, cazul de fata nu cred ca merita osteneala. Imi pare rau... " Va scriu si voua ce i-am raspuns in mare si Ane-Marie-i: -am cunoscut acesti gemeni la biserica Sf.Anton din Bucuresti, acum vreo 3 zile -mie mi s-au parut tare amariti copilasii, mi s-a facut mila de ei -mama lor nu mi-a cerut nimic, eu m-am bagat ca "desteapta in seama" si le-am dat 100.000 lei(doar atit aveam la mine) sa le cumpere ceva de mincare caci le dadea piine goala. -mi-a zis ca a venit la biserica se roage pt. tatal copiilor care este un neispravit si care le face numai rau - presupun ca e marlanul care a raspuns la telefon. -mie mi-a venit ideea cu postarea unui anunt pe DC. Si eu cind am sunat acolo la telefon am fost luata cam la fel, deci o inteleg perfect pe Ane-Marie si-mi cer eu scuze pentru situatia creeata, dar mie de copilasi mi-este tare mila, (nici de mama nici de tatal lor), caci ei n-au nici o vina, si pe deasupra sunt tare bolnavi cu plaminii(mai mult ca sigur ca au pneumonie, de la 3 saptamini doctorul ;le-a dat ampicilina injectabila, augmentin, ospamox, va dati seama ce antibiotice tari!!!) Eu am sa scriu adresa lor totusi, dar daca taica-su e in halul asta de neispravit, nu m-asi mira sa primeasca pachetele si sa "comercializeze" continutul. Str.Fizicienilor nr.12, Bloc 1B, sc.1, ap.1, sector 3, BUCURESTI;cod postal:032210, of. postal 19 Cei care ati vrut sa ajutati si v-ati razgindit din cauza unui nemernic, faceti cum credeti.Eu ma simt datoare sa-mi cer scuze pt. cele intimplate. Va pupam pe toti,[pup] Danny mama & Vladutz fiul

#17
orzu irina

orzu irina
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 25 martie 2004 - 21:55

Danacaltan ,eu cred ca tu ai dreptate. Nu merita sa dam inapoi din cauza unui nemernic. Eu stau in Iasi intr-o zona "muncitoreasca" si nu ai ideee cati nemernici dintr-astia vad in fiecare zi care isi agreseaza verbal, fizic sotiile si copilasii. Eu am sa trimit un pachet pe numele mamei. Inceraca sa vorbesti cu ea sa ridice ea coletele care sper ca ii vor fi trimise. irina, mama lui [copil] Alex http://community.web.../user/orzuirina http://www.desprecop...d=6027&cid=3348

#18
Cristina

Cristina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 26 martie 2004 - 11:04

Fetelor, cel mai bine cred ca este sa-i ajutam pe copilasi cu hainute, lapte praf, medicamente daca este nevoie si mai putin cu bani. Dana, pastreaza legatura cu mamica lor si spune-ne daca este nevoie de medicamente. Daca poti, noi trimitem bani si le cumperi tu direct (evident, trebuie sa-ti arate si reteta). "Niciodata sa nu-i uitam pe cei mai tristi ca noi!" Cristina&Sanziana

#19
danacaltan

danacaltan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 27 martie 2004 - 00:50

Dragi mamici,daca toti oamenii ar fi ca voi...lumea asta altfel ar arata... In primul rind trebuie neaparat sa va multumesc tuturor(in numele bb-ilor),atit celor care ajuta efectiv dar si celor care ne sprijina moral. Am vorbit cu citeva dintre voi pe PM, n-au intirziat sa apara rezultate. De exemplu Irina Orzu s-a oferit sa le trimita lapte praf, iar Freia a propus sa ne vedem simbata pt. un premergator.Daca gasiti si hainute, jucarii, etc. de care va puteti debarasa, cu atit mai bine.Fetelor,in caz ca nu tineati neaparat, dar eu v-am pomenit numele aici - imi cer scuze - m-am gindit sa fie totul transparent, sa se stie ca lucrurile s-au pus in miscare. Cit despre doctor, aici e o problema mai delicata, eu nu cunosc un pediatru f.f. bun (slava Domnului ca n-am avut nevoie- inca - Vladutz e sanatos tun) dar se pare ca gemenii au nevoie (urgenta )de asa ceva... din punctul asta de vedere mama lor mi se pare cam inconstienta, nu prea se agita. Dar eu i-am vazut, i-am ascultat la plamini si va spun ca NU E DELOC OK. In privinta asta eu n-am cu ce sa ajut, caci, repet, nu cunosc medici buni!! Atit ca stiu ca daca dai copiilor antibiotice f.tari cum sunt cele pe care le-au primit ei de la virsta de 3 saptamini(ospamox, ampicilina, augmentin), se dezvolta rezistenta la antibiotice si-atunci infectia recidiveaza, de data aceasta mai puternic si nu mai gasesti leac. Va pupam pe toate de 100 x Danny mama & Vladutz fiul

#20
danacaltan

danacaltan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 29 martie 2004 - 00:40

FREIA, MULTZUMIM PENTRU PREMERGATOR Astazi am reusit sa-l duc.Deocamdata se uita la el ca la o nava spatiala.In curind insa se vor obisnui... Danny mama & Vladutz fiul


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -