Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Doi gemeni de 8 luni - SARACI LIPITZI...


38 raspunsuri la acest subiect

#1
danacaltan

danacaltan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 24 martie 2004 - 14:13

Mamica lor, o copila, nu cred ca are mai mult de 20 de ani. Baietzii -2 ingerasi blonduti cu ochi albastrii- bolnaviori, unul trebuie operat de hernie, celalalt se-mbolnaveste des la plamini. Am intrebat-o de ce anume ar avea nevoie si mi-a raspuns ca cel mai mult si-ar dori sa fie copii sanatosi,iar apoi,sa aibe si ei macar un premergator. I-am povestit despre locul acesta minunat, "DC", unde oameni cu inimi mari ajuta copilasi mai putin fericiti de soarta; mi-a zimbit, un pic amar, si mi-a zis: "sunt multzi copii amaritzi pe lume si oamenii care pot, nu vor sa ajute; credeti ca o sa-i pese cuiva de gemenii mei?Eu nu cred." Nu stiu daca o sa-i pese cuiva de gemeni, dar daca se-ntimpla sa da si aveti un premergator, chiar si-n stare proasta -se poate repara- care nu va mai trebuie, va rog din suflet sa ii ajutati pe acesti copilasi. Danny mama & Vladutz fiul

#2
danacaltan

danacaltan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 24 martie 2004 - 15:22

GUSATU LUMINITA(MAMICA LOR): 3460808/// EU=0724763083 Danny mama & Vladutz fiul

#3
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 24 martie 2004 - 15:36

al cui este mobilul mentionat? Cine raspunde la acel numar de telefon? Marius (www.desprecopii.com)

#4
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 24 martie 2004 - 15:38

presupun ca raspunde dana din moment ce scrie " EU= ...nr de telef" :-))) Poate vad mamicile cu gemeni mai marisori acest anunt si se ofera sa ajute cu lucrusoare la dublu :-) "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

#5
Corina

Corina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 222 mesaje

Postat 24 martie 2004 - 16:06

eu am un premergator, dar cum sa il trimit de aici? e cineva care merge in rom acum? Corina si Anna nazdravana!![fetita]

#6
adrianangi

adrianangi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 24 martie 2004 - 16:21

Dana, In ce sector locuieste mamica gemenilor? Ma gindesc ca, daca cei mici sunt bolnaviori, o putem ajuta macar cu recomandarea la un pediatru bun si DEZINTERESAT. Care sa-i dea si diagnostice corecte si trimiteri, daca e nevoie, si retete gratuite... Noi premergator nu am avut... Dar o sa-ti dau un Pm cu nr. de tel. al cuiva care, acu ceva vreme, oferea asa ceva pe forum. Poate, cine stie... "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau

#7
Theodora

Theodora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 24 martie 2004 - 17:10

Sper din suflet ca viata lor sa fie frumoasa si sa o ajute Dumnezeu pe mamica lor care mie mi se pare tare curajoasa! I-mi pare rau ca sint asa departe si nu o pot ajuta! Premergator nu am si eu de imprumut am avut,dar cite o hainuta si jucarii mereu avem in plus.Si noi avem de la alti bebeii,nu as fi putut niciodata sa le cumpar atit de multe haine! Sigur cineva care locuieste mai aproape o va ajuta! Ar fi frumos daca ar putea citi ce scriem noi aici,poate le tiparesti si ii dai paginile! Mult noroc si [pup]-icei de la gemeneii mei! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis [majoreta]2 ani pe 03.Aprilie.2004 [majoreta] PASTE FERICIT! [paste] http://community.web...ser/theodorapap

#8
danacaltan

danacaltan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 24 martie 2004 - 21:19

Nr. de mobil este al meu (adica danacaltan, cea care am postat mesajul) Gemenii stau in sectorul 3,la "Fizicienilor", sunt aproape de noi. Medicul la care duce copii, la policlinica Baba Novac, nu prea le da atentie(cred ca stim de ce), iar apropo de posibila pneumonie (acum si celalalt bb)a spus ca n-are ce sa le faca. Danny mama & Vladutz fiul

#9
danacaltan

danacaltan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 24 martie 2004 - 21:24

Vreau sa va spun, cred ca a sunat-o cineva de pe forum - si era asa de bucuroasa!!! [bis][bis][bis]si[pup][pup]tuturor!!!! Danny mama & Vladutz fiul

#10
Adi4U

Adi4U
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 24 martie 2004 - 23:27

Incerc eu sa fac rost de unul maine. stiu pe cineva cu tripleti care are.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -