Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Relatii virtuale


23 raspunsuri la acest subiect

#11
oana cretu

oana cretu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 17 februarie 2004 - 21:05

Sunt tentata sa ma implic mai mult in relatiile virtuale, decat in cele reale...Asta pentru ca aici am intalnit mai multi oameni cu suflet decat in realitate...Mult mai multi. Eu tot ce scriu aici, scriu ce simt...cand simt...Va pup! oana-cannes "Si maine mai este o zi..."

#12
danielac

danielac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.498 mesaje

Postat 20 februarie 2004 - 12:18

si eu sunt tentata sa ma implic mai mult...

[*] Dana si Diana-Maria [*]
http://www.babiesonl...abies/f/fatamea
http://www.desprecop...id=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecop...ckname=danielac

#13
EMMA-GABRIELA

EMMA-GABRIELA
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 10 martie 2004 - 21:29

Cu toate ca sunt nou venita,incerc sa ajut,cand pot(offfff....nu am timp liber atat cat as vrea....).Cred in relatiile virtuale si ma intereseaza cine se ascunde in spatele unui nume,dar numai pina intr-un anumit punct.[il] EMMA-GABRIELA[:I]

#14
ankka13

ankka13
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 20 martie 2004 - 02:41

cam ca si pe cele reale poate implicarea e putin mai altfel .Dar ma atasez repede si sunt placut surprinsa de mesajele pe care le primesc pe pm .mi-am cunoscut sotul virtual de altfel anca

#15
ludmmyla

ludmmyla

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 22 martie 2004 - 00:14

quote:
Initial creeata de Andrada
Cum abordati relatiile virtuale?
Eu am o abordare mai ciudata referitol la aceasta tema. Am prieteni virtuali cu care discut tot felul de probleme dar niciodata nu am fost interesati sa ne vedem fata in fata. Am avut si o iubire virtuala cu care am discutat 2 ani dar distanta si circumstantele ne-au despartit, dar am si prietenii durabile cu oameni pe care ma pot baza oricand, oameni pe care i-am cunoscut pe retea si cu care ma vad foarte des in momentul de fata. De aceea nu am putut da un raspuns exact. Depinde de fiecare situatie in parte cum abordez o astfel de relatie.[tel]

#16
Rodica

Rodica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 17 aprilie 2004 - 04:02

Chiar aici mi-am facut o prietena cu care acum corespondez pe PM. Ne-am cunoscut personal la o intalnire dc in Bucuresti, si ne ajutam cu sfaturi de departe. Pentru mine este foarte important. ITI MULTUMESC DC PENTRU CA EXISTI! Rodica si cei Doi Feti Frumosi cu Stea in Frunte!

#17
debby

debby
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 02 mai 2004 - 19:25

Eu am cel mai scump pucci din lume cu care sper sa imi petrec toata viata datorita internetului si relatiilor virtuale. [8**][(pc][m-a][(pc][8**] Prieteni am de pe net multi, mai nou fetele de pe Coasta de Azur cu care sper sa ramanem mereu unite[grup]. Mai greu e cand te imprietenesti adevarat cu cineva care din pacate e prea departe ca sa te poti intalni... si ramane doar o prietenie virtuala[bang][bang][bang] Nimeni nu e perfect ! Diana .

#18
Arlekyn

Arlekyn
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 11 mai 2004 - 22:57

Cind faci cunostinta, realitatea obiectiva anuleaza senzatia de virtual... Apoi incep problemele, deosebirile, atractiile... Deja se simte virtualitatea vis-a-vis de realitatea 'face to face' dar si asta dispare daca ai videocam etc... Cel mai greu este sa-ti impui o conduita virtuala...fata de persoana care te intereseaza sau o intereseaza, vad ca multi nu-si dau vizibil E-mail...de ce oare, nu va lasa sotii... sotiile...? [amoras] Crede si nu cerceta!...

#19
Chuny

Chuny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.923 mesaje

Postat 12 mai 2004 - 03:34

Pt mine e important ca relatiile virtuale sa se materializeze. Si am vazut ca multe persoane de pe forum îsi asuma ceea ce scriu, îsi dau numele real si îsi pun pozele pe site. De asta încep sa am mai multa încredere. In schimb, daca pot ajuta pe cineva, nu ma mai intereseaza numele adevarat sau alte chestii. Sibylle

#20
mihuta

mihuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.626 mesaje

Postat 12 mai 2004 - 15:28

Pentru mine relatiile sunt la fel fie ele numite virtuale sau reale. Au la baza acelasi motivatii : nevoie de comuniucare si punctele comune de interes. mvl


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -