Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cand apar primele greturi, pofte, etc?


21 raspunsuri la acest subiect

#11
Irinel

Irinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 602 mesaje

Postat 14 noiembrie 2003 - 19:32

Eu pana in sapatmana a 7-a n-am avut nici un simptom, nici macar sanii nu erau prea durerosi, doar vag mai marisori. Din saptamana a 7-a (de fapt cam din a 6-a dar foaaaaaaaaaaaaaarte vag) am inceput cu greturile, toata ziua, de dimineata pana seara, si seara mai rau. Insa de vomitat n-am vomitat. Greturile se pare ca incep dupa ce trec greturile, deci inca le mai astept. Cu drag, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 11 (DPN 9 iunie)

#12
iren

iren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.502 mesaje

Postat 14 noiembrie 2003 - 21:46

quote:
Originally posted by alba
Draga mea,uite ca exista si exceptii,eu una nu am avut nimic din ce ar trebui sa aiba o gravidutza,nici gretzuri,nici varsaturi,nimic,am avut o sarcina super usoara, ce le-o doresc la toate femeile! Poate ca este si un pic de autosugestie,ar fi posibil,nu stiu,presupun doar ! Atita doar,ca imi placea la nebunie inghetata de ciocolata [^] asta da recunosc ! ***Alba*** http://www.desprecop...&mid=499&cid=78
Credeam ca am fost singura gravida care n-a avut nimic,daca nu m-as fi marit si as fi avut dureri de spate,ar fi fost perfect...da sotului,ca sa ma lase sa maninc in pat,ii ziceam ca poftesc si sa-mi aduca fuga ceva dulce[:D] Iren&Bogdanelu

#13
ane2

ane2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 14 noiembrie 2003 - 22:32

La mine greturile si varsaturile [vom]au aparut din saptamana a8a si mau tinut pana in saptamana a16a. Am inceput sa poftesc[pofta] prin saptamana 20, acum sunt in saptamana 31 si inca poftesc probabil o sa o tin asa pana o sa nasc. anita

#14
lilin

lilin
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 noiembrie 2003 - 14:42

Tocmai am venit de la control si am aflat ca avem 8 saptamani si cel putin acum la primul consult nu avem nici o problema!![bis][bis] Poate ar fi trebut sa incep cu vestea cea mare si anume ca impreuna cu sotul meu am hotarat sa pastram acest bebe... asta desi noi abia am implinit 1 an de casatorie si nu era in planul nostru acest copil ... eu mai am 1 an de facultate, licenta, si pe plan material ne mai lipsesc inca multe ...[ups] Speram ca pana la aparitia copilului sa apucam sa ne terminam [biz]si noi casa si sa ne mutam din casa prietenului sotului meu, in care stam acum pt. ca la anul se va casatori si el ... De saptamana viitoare incepem sa afecm toate analizele [medic]si o sa va tin la curent cu ce se mai intampla... pana atunci va pup pe toate[pup]

#15
MirelaV

MirelaV

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.194 mesaje

Postat 15 noiembrie 2003 - 15:07

lilin..ma bucur mult k ne dai vestea asta..ma speriasem cand am auzit de avort..mi se zbarlise pielea pe mine[:D] ce-mi ramane de zis? FELICITARI si sarcina usoara![pup] MirelaV

#16
alba

alba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 15 noiembrie 2003 - 16:53

quote:
Originally posted by iren
quote:
Originally posted by alba
Draga mea,uite ca exista si exceptii,eu una nu am avut nimic din ce ar trebui sa aiba o gravidutza,nici gretzuri,nici varsaturi,nimic,am avut o sarcina super usoara, ce le-o doresc la toate femeile! Poate ca este si un pic de autosugestie,ar fi posibil,nu stiu,presupun doar ! Atita doar,ca imi placea la nebunie inghetata de ciocolata [^] asta da recunosc ! ***Alba*** http://www.desprecop...&mid=499&cid=78
Credeam ca am fost singura gravida care n-a avut nimic,daca nu m-as fi marit si as fi avut dureri de spate,ar fi fost perfect...da sotului,ca sa ma lase sa maninc in pat,ii ziceam ca poftesc si sa-mi aduca fuga ceva dulce[:D] Iren&Bogdanelu
Da, Iren,daca povesteam la cineva,ca nu am nici o simptoma tipica de sarcina,se uita la mine c-am lung,de ma facea sa cred ca eu sunt o gravi "anormala"...upsss Soacra-mea a avut o sarcina foarte dificila,nu a mai avut voie sa faca un al doilea copil,si imi spunea ca ea ar fi facut 10 copii,daca ar fi avut o sarcina asa de simpla ca a mea! Asa,ca pupicei si la mai mare [huta] ***Alba*** http://www.desprecop...&mid=499&cid=78

#17
alba

alba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 15 noiembrie 2003 - 16:58

Lilin,draga FELICITARI,sa ai o sarcina si o nastere usoara si un bebe sanatos tun ! Iti tin pumnii,sa va rezolvati toate problemele inainte de venirea puiului pe lume! Nu este usor,dar se merita din plin,orice sacrificiu! Bucurati-va de momentele frumose care v-a asteapta [bibe] Multa sanatate [flo] ***Alba*** http://www.desprecop...&mid=499&cid=78

#18
Babee

Babee

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 522 mesaje

Postat 15 noiembrie 2003 - 22:06

Eu , spre rusinea mea n-am avut nici o senzatie de greata, nici durere in sani, nimic...nici nu mi-am dat seama ca sunt insarcinata...si atata visasem sa simt si eu cand e sa fiu insarcinata.Medicul a descoperit 'minunea' din burtica, si eram tare socata, nu stia saracul ce sa-mi zica..felicitari sau altceva..si plangeam si nu-mi venea a crede.Si pana cand am simtit bebele miscand, parca nu credeam ca e ceva acolo..dar l-am iubit de cum l-am vazut.Nu toate femeile au greturi, dureri sau pofte... in afara de tone de cartofi si fructe nu am salivat dupa cine stie ce..nici pofte nebunesti..cu toate ca ar fi trebuit sa ma alint si eu putin [:D] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)

#19
simoneta

simoneta
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 17 noiembrie 2003 - 16:47

Mie nu mi-a fost nici greata , nici pofta pana acum (25 sapt.),singura "problema" a fost cu somnicul in primele 3 luni; dormeam in fiecare dupa-amiaza cel putin 3 ore.Sarcini usoare va doresc si bebei sanatosi. Simoneta[gravi] si bebe[copil]

#20
rain

rain

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 87 mesaje

Postat 17 noiembrie 2003 - 16:54

Felicitari Lilin! Te astep la mamici de iulie-august 2004. Abia astept sa marim randurile ...si sa ne bucuram impreuna de perioada asta frumoasa a sarcinii. Te pup nicole [gravi] - 5 saptamani


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -