Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre alergii diverse, dermatita atopica


13 raspunsuri la acest subiect

#11
cgiuly

cgiuly
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 13 noiembrie 2003 - 13:51

Sunt de acord ca raspunsul la problema mea si-a baietelului meu sa il primesc pe forum.Va multumesc. Iulia

#12
ange

ange

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.738 mesaje

Postat 13 noiembrie 2003 - 17:55

cgiuly,bine ai venit pe forum! daca vrei raspunsuri la intrebarea ta te invit pe sub. "eczema la bebei vol.2" si acolo vei gasi "o mana" de mamici inimoase care se confrunta cu aceeasi problema ca si tine:"dermatita atopica"!!! acolo vei gasi multe,multe raspunsuri,sfaturi si multeee incurajari[:D] te asteptam, ange,mamica de 2 ori

#13
ADINUTZA

ADINUTZA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 22 noiembrie 2003 - 05:37

Baiatul meu a facut prima data alergie la 7 luni cand a mancat banana. Un timp am fost disperati- orice aliment nou ii introduceam ii aparea urticarie. Am fost la Olanesti si nu stiu cum s-a vindecat.NU i-am dat apa de acolo dar cert e ca i-a trecut. Vara trecuta am fost in Grecia, Avea 2 ani si 3 luni si a mancat capsune...i s-au umflat gurita si pleoapele. Credeam ca e de la aerul conditionat dar cand i-a aparut si eruptia pe piele ne-am dat seama. Iar nu-i dadeam de cap chiar cu tratament. Dam fuga la Olanesti, bea apa din 3 bis ii trece ca si cand nu ar fi avut nimic. In septembrie a inceput gradinita are 3 ani jumate si alergia a revenit mai violenta -cu edeme la fata, maini, picioare plus urticaria aferenta. De atunci tratamente peste tratamente, nu mai zic regim - fara proteine (carne, oua, lactate) Cu ce sa creasca copilul? Mers la medici (fara numar) alergologi, dermatologi. Ii dam Aerius ca-i ultima aparitie in domeniu plus homeopate, totul e OK 2 saptamani... In oct. am fost eu internata in spital, iar acum astept sa nasc din zi in zi asa ca trebuie sa mai amin dar stiu sigur ca trebuie sa ajungem la Olanesti. Poate a fost o coincidenta, nu stiu dar acolo si-a gasit leacul. La intoarcere ne oprim in Bucuresti, la Malaxa sa cautam o solutie pt ca nu mai suport...

#14
lexi

lexi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 293 mesaje

Postat 23 noiembrie 2003 - 21:15

Adinuta, vino tu in camera cealalta, unde scrie pe usa "Eczema la bebei", e mai galagie acolo. :)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -