Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Centrale termice de apartament


26 raspunsuri la acest subiect

#21
biankita

biankita
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 august 2003 - 15:03

ai dreptate Mada, insa eu ma gandeam sa le pun parintzilor incalzire centrala, insa mai e o problema , alimentarea cu gaze, inexistenta deocamdata pana la urma ashtept sa ajunga tronsonu cu gaze la ei shi dup-aia ma voi interesa pana atunci raman sobele cu lemn iarna trecuta a fost ingrozitor de frig in romania shi mama s-a imbolnavit ceea ce m-a speriat foarte tare biankita

#22
diana904

diana904

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 28 august 2003 - 16:36

quote:
Originally posted by biankita
ai dreptate Mada, insa eu ma gandeam sa le pun parintzilor incalzire centrala, insa mai e o problema , alimentarea cu gaze, inexistenta deocamdata pana la urma ashtept sa ajunga tronsonu cu gaze la ei shi dup-aia ma voi interesa pana atunci raman sobele cu lemn iarna trecuta a fost ingrozitor de frig in romania shi mama s-a imbolnavit ceea ce m-a speriat foarte tare biankita
Biankita, exista niste centrale termice pe lemne. Poti face instalatia, tevi, calorifere etc si atunci cind vor fi si gaze sa schimbi doar centrala (din cea pe lemne in cea pe gaze)...desi la cit costa gazele si la cum creste pretul lor in continuare ar putea fi mai economic sa ramina la cea pe lemne.

#23
biankita

biankita
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 august 2003 - 16:41

Diana, da-mi un pont cu centralele astea pe lemn/carbune e prima data cand aud, exista romanesti sau de import? ai mei sunt in Constanta biankita

#24
diana904

diana904

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 28 august 2003 - 16:53

quote:
Originally posted by biankita
Diana, da-mi un pont cu centralele astea pe lemn/carbune e prima data cand aud, exista romanesti sau de import? ai mei sunt in Constanta biankita
Ouff nu stiu nici eu prea multe amanunte...sint de import cu siguranta, n-am auzit sa existe centrale termice romanesti. O sa mai intreb despre ele, stiu ca si-a pus tanti care sta cu Tudor al meu, ei neavind gaze in zona. E mai economic decit cu sobe pentru ca, practic ai un singur foc cu care incalzesti toata casa. Cred ca e acelasi principiu ca si la centrala pe gaz, doar combustibilul difera.Si, asa cum ti-am spus, la pretul enorm al gazelor, ar putea fi mai avantajos cu lemne.

#25
biankita

biankita
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 august 2003 - 16:59

o sa ii pun pe ai mei sa se intereseze prin Constanta ar fi super daca ai intreba-o pe doamna care shi-a pus, ce marca e shi cat a costat-o noi avem la parter 2 camere baie shi bucatarie shi hol, toate mari. la etaj nu e locuita asha ca m-ar interesa pentru parter biankita

#26
Ender

Ender
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 octombrie 2003 - 16:59

biankita: pentru Centrale termice pentru combustibil solid si alte tipuri mai multe informatii poti gasi la: http://www.thermostahl.ro/home.html Eu am 2 colegi la servici care si-au montat centrala pe lemne si sunt multumiti. --- Album Andrei: http://www.desprecop...mid=954&cid=448

#27
radu_tud

radu_tud
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 octombrie 2003 - 10:49

Vaillant e o alegere foarte buna dar ai grija sa fie produsa in Germania pentru ca le mai produc unii sub licentza in Cehia. Buderus sunt intre centrale ca Mercedesul intre masini. Costa mult dar merita. Bafta! Radu Tudorica


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -