Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Aveti oale Zepter?Cum sunt?


28 raspunsuri la acest subiect

#1
Vistiana

Vistiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 13 august 2003 - 21:44

Ma bate gandul sa-mi iau o oala Zepter dar ma bazez numai pe descrierea celor de la firma care desigur nu poate fi decat nemaipomenita! Nu am posibilitatea sa o incerc mai intai sau sa o returnez daca sunt dezamagita asa ca m-am gandit sa va intreb si pe voi,poate ati folosit si stiti cum e...(mai ales ca nici nu-i deloc ieftina...)Multumesc anticipat!

#2
Cary

Cary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 14 august 2003 - 00:52

SCUMPEEEEEEEEE Ori fii ele de calitate dar si pretul isi spune cuvantul. Cei care vand aceste produse cu siguranta o sa te convinga ca sunt cel mai cel,ca deh,doar din asta traiesc,nu?????

#3
Arhistefy

Arhistefy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.097 mesaje

Postat 14 august 2003 - 11:02

Nu vreau sa te conving sa cumperi ceva, iti voi impartasi doar parerea mea personala. Eu am un set de vase Zepter de vreo 8 ani. Le-am luat pentru permanentele mele cure de slabire, pentru ca in vasele Zepter se fierb legumele fara apa (si isi pasteaza toate vitaminele) si poti sa prajesti carnea fara ulei. Bineinteles ca poti sa gatesti si normal, dar trebuie sa recunosc ca acesta a fost motivul pentru care le-am luat. Se poate gati si in sistem (cred ca ai fost la o demonstratie)si din fericire nu necesita supraveghere (fierb singure). Si cred ca este adevarat ca isi pastreaza toate vitaminele pentru ca toate analizele imi ies traznet. Eu una sunt multumita de ele. Dar tine seama ca atunci cand le-am luat era un alt curs valutar si efortul meu financiar nu a fost asa de mare. Sper ca ti-am fost de folos. [pup] Arhistefy

#4
fanica

fanica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 august 2003 - 11:22

Vasele sunt ok. Destul de scumpe, ce-i drept, dar e o investitie pe termen lung. Gandeste-te f.bine ce vase alegi, cei de la Zepter vor incerca sa iti ofere un numar de vase la care vei avea un discount. Alege-ti vasele de care ai reala nevoie, nu cele de care vor ei sa scape. Cere-le un discount consistent, au un adaos MAAAAARE oricum. Strict despre vase, sunt usor de folosit/intretinut. Iar friptura e dementiala :) succes -- Liviu

#5
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 14 august 2003 - 11:28

Vasele sunt foarte bune, rezistente iar mancarea se face super usor...insa pretul olala ...poti sa-l bagi la investitii cred[:D]. Daca esti o mare bucatareasa merita...daca nu, nu cred. Basca sisstemul idiot ca aplatesti in avans nu stiu cat si primesti oala la urma...pentru asta chiar ca trebuie sa negociezi la sange reducerea. marina

#6
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 14 august 2003 - 11:47

Eu am lucrat la Zepter (nu la vanzari directe) si iti spun parerea personala: -vasele vechi (cele la care se refera Arhistefy) cele de pe la inceputuri erau intradevar bune, cele produse in ultimi ani nu sunt ca cele stiute de toata lumea ca ar fi exceptionale (au schimbat producatorul) asa ca alegerea e a ta.

#7
ticka

ticka

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 14 august 2003 - 11:53

Cumnata mea a lucrat si ea la Zepter si ce stiu de la ea este ca vasele vin cu un pret de 2-3 ori mai mic. Daca e sa vorbim despre calitate sunt destul de bune, dar cand stii ca pretul lor real este mult mai mic, parca nu-ti mai vine sa le ei. O informatie concreta: cea mai mica tigaie intra cu pretul de aproximativ 18 euro, daca stii pretul de vanzare vei afla si adaosul pe care-l practica. Daca nu-ti pasa de bani.... Pupici .

#8
alinuche

alinuche

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 14 august 2003 - 12:33

Eu am. Mama mea a cumparat un set complet + alte cateva oale acum vreo 10 ani (nu mai stiu exact - cred ca de abia aparuse Zepterul in Ro). Ea a gatit mereu in ele, si e foarte multumita. Mi-a dat si mie o oala dupa ce m-am casatorit si mi se pare super buna. Nu trebuie sa stau langa ea cand gatesc In plus pot sa iti spun, ca mama a uitat-o pe foc intr-o seara ca era foarte obosita si dimineata cand s-a trezit a gasit-o pe foc neagra. A pus apa in ea si dupa vreo 2 ore a spalat-o. S-a curatat total, o foloseste si acum. Chiar daca sunt scumpe eu mi-as mai cumpara o oala (mai mare de data asta) caci cred ca e o investitie buna. numai bine

#9
Vistiana

Vistiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 14 august 2003 - 15:35

Multumesc pt.raspunsuri.E si cineva care a cumparat mai recent si e multumit sau intr-adevar s-a schimbat calitatea si doar cele vechi sunt bune? Fetele care ati lucrat acolo,voi stiti ca se pot negocia preturile,de exemplu daca cumperi o singura oala poti sa ceri totusi o reducere?

#10
joxy

joxy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 614 mesaje

Postat 14 august 2003 - 17:39

raspuns 1: Argintii ! raspuns 2: Scumpe ! Daca ai mancare sa bagi in oalã... nu mai conteazã in ce faci mãncarea... iar dacã ai talent la gãtit... poti sã faci ciorbã si in tigaie ! [grasa] Cu respect, Florin


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

  • Trimestrul 2 de sarcină

    BiancaDragnea
    - Ieri, 07:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -