Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Aveti oale Zepter?Cum sunt?


28 raspunsuri la acest subiect

#11
Vistiana

Vistiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 14 august 2003 - 19:19

Florin, n-am talent la gatit!!!De-asta incerc sa gasesc niste oale cu talent...[vrajitor]:))

#12
Getuta

Getuta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 15 august 2003 - 02:32

Vistiana, eu am un set de oale Zepter cumparate cu aprox un an in urma. Sunt intr-adevar scumpe si poate nejustificat in comparatie cu beneficiile imediate, dar daca te gandesti pe termen lung, cred ca merita investitia. Tot ce pot sa-ti spun de mancare este ca are alt gust. Un piure preparat din cartofi fierti in abur nu se poate compara cu absolut nimic. Friptura, in afara ca este preparata sanatos, are un gust sublim. Pestele se prepara in max.10 min. si ai jura ca este facut la gratar undeva in curte. O sa treaca un pic de timp pana te obisnuiesti cu ele (cand se incing suficient spre ex), dar rezultatul merita. Eu ti-as recomanda fara retinere sa faci aceasta investitie. Geta

#13
lilitim

lilitim
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 august 2003 - 13:36

Cine are oala Mica Prinþesã de la Zepter,poate sã-mi spunã dacã este chiar atât de grozavã pe cât a vrut sã mã convingã un reprezentant de vânzãri? Pentru a o folosi este obligatoriu sã vinã tot ei sã þi-o deconserveze ? (aºa mi s-a spus dar de fapt intenþia lor este sã facã o prezentare la mine acasã ºi eu nu vreau)

#14
fanica

fanica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 august 2003 - 15:13

Evident ca poti sa iti deconservi acasa singura oalele, nu e mare scofala. Nu cunosc oala de care vorbescti, insa iti sugerez sa iti maxim 2-3 bucati, dimensiunile le alegi dupa numarul membrilor familiei :) Nu lua oale mici si multe, mai bine cateva mai incapatoare, s-ar putea sa iti vina idei sa faci vreun bb :) -- Liviu

#15
Vistiana

Vistiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 15 august 2003 - 17:25

A venit o tipa de la ei la mine si mi-a gatit niste legume.Pentru prima oara in viata mea(nu exagerez)am mancat morcovi,nu puteam sa-i sufar in nici un fel(fierti,cruzi,etc.)dar astia mi-au placut.Asa ca ma gandesc ca si doar pt. asta merita investitia.Tipa incearca sa ma convinga sa profit de o oferta speciala= 250E = 2oale+2castroane.E mult mai avantajos dar mie nu mi-ar trebui decat oala de 2,5litri=165E,nu cred ca voi face vreodata 3,7l.de ciorba! Asa ca nu reusesc sa ma hotarasc:doar ce-mi trebuie la un pret mare sau si ceva ce nu cred ca-mi trebuie ca sa obtin un pret un pic mai mic?

#16
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 15 august 2003 - 17:33

Ia-ti un Vas Roman! [:)] Gateste tot in abur, tot fara grasimi si tot fara sa stai langa mancare s-o pazesti.Ca si oalele Zepter. Si e ieftin!!!!! [:)]
quote:
Originally posted by Vistiana
Florin, n-am talent la gatit!!!De-asta incerc sa gasesc niste oale cu talent...[vrajitor]:))
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor

#17
oanaesn

oanaesn

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 15 august 2003 - 17:36

Eu zic sa-ti cumperi doar ce iti trebuie. Sunt bune castroanele, dar oala de 3.7 l cred ca e cam mare. Poate gasesti alta combinatie.

#18
Vistiana

Vistiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 15 august 2003 - 18:43

Camelia,ce e un "vas roman"? E cumva oala de fiert sub presiune sau e vorba despre altceva?

#19
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 15 august 2003 - 19:22

E un vas din ceramica sau lut, ceva de genul asta, deci nu din inox. Are forma ovala si capac din acelasi material.In el se gateste delicios!

Imagine postata

Laura

#20
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 15 august 2003 - 20:03

Multumesc,Lauraa! Exact despre asta vorbeam. [:)] Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -