Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pofta de viata


20 raspunsuri la acest subiect

#11
bebetica

bebetica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 12 august 2003 - 15:06

Este adevarat "sa ai un BB este ceva asa ..... nu stiu daca prin cuvinte se poate da o definitie care sa cuprinda totul .... este minunat. Roaga Divinitatea sa-ti ofere acest DAR, ti-am mai spus roaga-te in fiecare zi, ai sa vezi poate peste catva timp o ne spui ce bine iti este. Spera si iar spera. Viata este frumoasa !!! Noi suntem alaturi de tine, ne gandim la tine, nu esti singura. Daca Dumnezeu considera ca meriti un BB .... ti-l va da. Asa va fi. Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://community.web...m/user/bebetica

#12
Scuffy

Scuffy
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 12 august 2003 - 19:42

offf.. stiu f. bine de ce vorbesti si daca te ajuta cu ceva sa stii ca te inteleg perfect. as putea sa-ti spun cate in luna si in stele, ca sunt buna de dat sfaturi rau de tot, mai ales d-astea existentiale, de viata, dar de aplicat eu insami prea putin le aplic. e greu si trebuie sa-ti revii tu singura la suprafata, stiu ca e greu, si sa stii ca o sa revin cu un mesaj la tine, dar peste vreo 2 zile, ca am niste problemute urgente care nu sufera amandare si nu prea am timp si starea sa-ti scriu. dar sa stii ca nu esti singura si poate cu o anumita limita e normal ca in perioada sarcinii sa treci prin asta, eu am trecut si inainte si in timpul, dar trebuie sa o scoatem noi la capat ca suntem tinere, nu suntem nici proaste, nici urate, asa ca... trebuie sa ne mobilizam cumva!! numai bine si voi reveni, scuffy

#13
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 12 august 2003 - 19:46

Eu tocmai ma aflu intr-o astfel de stare, o lehamite de tot si de toate. Da vad eu ce fac, mai citesc si pe aici si gasesc eu o solutie (chiar daca o fi data de altii eu o aplic).

#14
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 12 august 2003 - 20:08

[bang][bang]Madalina, te inteleg perfect, am vazut ca si tu esti aspiranta, banuiesc ca poate pe langa alte probleme cotidiene care apar si asta este un motiv puternic de o stare de lehamite, frustrare si neputinta. Lasa ca o sa iasa soarele si pe strada noastra, trebuie si asa va fi!! [pup]ici, Oana_B

#15
MadalinaM

MadalinaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 445 mesaje

Postat 12 august 2003 - 21:33

Buna tuturor! va multumesc pentru mesaje si pentru "idei de revenire pe linia de plutire"! Poate va intrebati cum au evoluat lucrurile intre timp! Astazi am reusit macar sa ma concentrez pe munca mea si, fiindca am si terminat cite ceva, acum imi e mai bine! Dar, in general, -muzica nu ascult! au trecut demult vremurile in care puneam muzica, eventual tare! -timpul incerc sa mi-l ocup cit pot eu de bine(mult), daca m-as mobiliza sa merg si la o sala de gym poate ar fi mai bine(asta nu reusesc insa[bang]), dar oricit de ocupata as fi cind ceva "ma roade" e imposibil sa nu ma gindesc la acel "ceva", e ca si cind as trai in 2 planuri, unul, cel activ, in care imi indeplinesc obligatiile, sau ceea ce imi impun sa fac, si altul, cel in care framintarile si gindurile nu imi dau pace. Cel mai mult ma deranjeaza ca aceste zile pierdute de mine intr-o stare deplorabila nu se mai intorc...si, mai mult, eu aveam impresia ca tot ce depinde de mine pot rezolva, dar se pare ca pot rezolva doar acele probleme care depind de mine, partea rationala, nu si pe cele in care, de ex., e implicata partea biologica(problemele legate de BB). Pe de alta parte stiu ca pe linga alte probleme, ce insinuez eu ca fiind probleme, pot parea nimicuri... Dar mai bine ma opresc acum si voi reveni cind voi avea o debordanta, molipsitoare si binefacatoare POFTA DE VIATA. Va multumesc fiindca am avut cui sa scriu, [pup]

#16
MadalinaM

MadalinaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 445 mesaje

Postat 12 august 2003 - 21:37

vai cit de obositoare am fost repetind mereu cuvintul "probleme"![bang][bang][bang]

#17
Vistiana

Vistiana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 13 august 2003 - 21:27

Dupa cum vezi,toata lumea are perioade proaste...Mie cand mi se ineaca toate corabiile incerc sa nascocesc alte corabii:imi fac planuri ba sa dau la facultate si m-apuc sa invat,ba sa-mi gasesc alt servici si m-apuc sa caut prin ziare,ba un club,un curs,locuri noi,oameni noi,un nou look,la mine AU EFECT!De obicei,dureaza putin insa si ma intorc la vechile corabii care intre timp au iesit la suprafata spalate,primenite,proaspete...Sper ca m-ai inteles...Poate incerci si tu...Multa bafta!

#18
haha21

haha21

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 14 august 2003 - 10:41

DRAGELE MELE! VAD CA AR TREBUI SA VENITI PUTIN PE LE MINE SA VA "INSPIR" UN PICUTZ DE OPTIMISM. MA CARACTERIZEAZA IN ORICE IMPREJURARE. NICIODATA NU SUNT PESIMISTA( DESI DE MULTE ORI OAMENII IN JURUL MEU, MA REFER LA FAMILIE,AU FOST CU MORALUL LA PAMANT AJUNGANDU-SE LA LACRIMI),TOT TIMPUL EU SUNT ACEEA CARE "INTRETIN" CU OPTIMISM TOATA FAMILIA MEA ( MAMA, TATA, SORA, SOACRA...ETC, LISTA MAI POATE CONTINUA), NICI SOTUL MEU NU E DEPARTE DE MINE, DAR NICI ATAT DE OPTIMIST NU E CA MINE. PT MINE NU EXISTA SITUATIE FARA IESIRE, TOATA AU SOLUTII, TOATA AU "MAI BINE". MADALINA, SA STII CA EU MA BUCUR PT ORICE, IMI GASESC BUCURIA IN COPIL,FAMILIE, MUNCA, INGRIJITUL FLORILOR, CHIAR SI IN GRIJILE COTIDIENE. STIU, SUNA CAM "MIRIFIC", DAR SA STITI CA NU VA MINT. AM AVUT MULTE PROBLEME(CU BANII DE EX. TATA SUSPECTAT DE CANCER- SPRE FERICIRE NU A FOST ASA) DECI AM AVUT PARTE SI DE RELE , DAR NU AM DISPERAT. PUR SI SIMPLU NU POT SA PLANG PT CA AM O PROBLEMA. PLANG, DAR PT CU TOTUL ALTE MOTIVE.PLANGAND IMI DESCARC " SURPLUSUL" . EU VA DORESC SA FITI OPTIMISTE. POATE ASTA VA AJUTA:"Nu te lasa convins sa te afunzi in tacere. Nu permite sa fii transformat intr-o victima. Nu accepta definitia nimanui despre viata ta; defineste-te singur..""Nu exista greseli si nici coincidente. Toate intamplarile sunt binecuvantari oferite noua ca sa putem invata din ele.."Intunericul nu poate alunga intunericul; numai lumina poate face asta. Ura nu poate alunga ura; numai dragostea o poate face..". VA SALUT PE TOATE

#19
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 14 august 2003 - 22:42

Madalina, eu sint o persoanä, care se bucurä in fiecare clipä de viatä!!!![:D] Sint o optimistä incurabilä, dar am unul lingä mine, care vede mereu lucrurile in negru!!![bang][bang][bang]...si asa, mä mai trage si pe mine in gasca aialaltä!!! Vreau sä-ti spun, cä nu-mi place deloc acest sentiment, asa cä fac tot posibilul sä ies cit mai repede din transä!!! La mine functioneazä sistemul: dimineata incepe o nouä zi!!!...toatä frustarea o pierd in timp ce dorm, si-mi incarc bateriile!!! Acum am stat si m-am gindit, cit efort am depus aläturi de sotul meu, sä-mi pästrez integritatea, buna dispozitie si optimismul meu molipsitor!!!...färä sä mä laud, merit o statuie, sau mäcar o medalie de aur si niste lauri pe creastä!!!...te-am fäcut sä rizi??? Sfatul meu este, sä te bucuri de fiecare clipä pe care o träiesti, ca si cum ar fi ultima!!!....viata asta este atit de imprevizibilä!!!! Alaltäieri am venit din concediu, si pe la Bilea Lac, am avut un accident!!!....noi nu am pätit nimic, din fericire, dar ne-a bulit masina!!!...vezi???...primejdia este la toate colturile. Dacä mor, nu o sä-mi parä räu, cä am trait asa cum mi-am dorit!!![:D]....singurul lucru pe care mi-l doresc, este sä-i väd pe copii la casele lor, aranjati si sänätosi, impreunä cu familiile lor!!! Dar nici atunci nu o sä dau coltul, cä am de gind sä träiesc cam 90 de ani!!![:D]...incä nu am atins jumätatea!![:D]´ Cind ai momente depresive, trebuie sä-ti tragi 2 palme imaginare, sä-ti misti fundul de pe sofa si sä faci exact ceea ce i-ti face pläcere!!! Nu te mai läsa coplesitä de starea asta negativä!!! Pupici de le Cami.[pup]

#20
simona

simona
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 14 august 2003 - 23:53

si eu, ca mai toata lumea, am trecut si trec prin astfel de momente. Sotul meu este cel care ma scoate din aceste momente negre....... dragostea pentru el e un adevarat colac de salvare, mai ales ca stie sa-mi aduca surasul pe buze indiferent de situatie. Daca nu mai ai chef de tine si de nimic altceva, incearca sa te "agati" de cei pe care ii iubesti (sot parinti bunici) si ei vor sti cu siguranta ce sa-ti "faca".


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -