Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ciocolata


22 raspunsuri la acest subiect

#11
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 08 august 2003 - 12:37

[:D] Si omu' meu numa' carne ar manca. Daca se poate, ar bea si suc de carne. [;)] Nina

#12
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 08 august 2003 - 14:45

si eu sunt innebunita dupa ciocolata, in prima sarcina am bagat in mine tone, dar cand am vazut cat de greu scap de kg ... acuma ma mai abtin. De fapt de kg luate datorita copilului si sarcinii propriu-zise am scapat aproape imediat, am ramas doar cu 5 kg datorate dulciurilor de care am scapat ff greu si nu in totalitate. Acuma ma straduiesc sa mananc altceva: fructe, ciocolata neagra dietetica, ciocolata calda mai diluata ca sa-mi treaca pofta. asta e... mare grija la kg, nici bebelului nu-i face bine ca mami sa fie prea grasuna, apare disgravidia si bb nu mai creste. V-a trecut? Cristina, mamica cu burtica[flo]

#13
Master Draciel

Master Draciel
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 august 2003 - 14:46

Eu nu sint mincatoare de ciocolata dar ma uit la copii de aici, care maninca cantitati impresionante de ciocolata, sub toate formele, inclusiv careul de ciocolata, bagat in bucata de bagheta si nu par nici agitati, nici obezi.Daca iti face placere, maninca; nu cred ca poti depasi cantitatea, incit sa ti se faca rau.Si daca refuzi toate placerile................e pacat

#14
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 08 august 2003 - 14:50

quote:
Originally posted by Master Draciel
Eu nu sint mincatoare de ciocolata dar ma uit la copii de aici, care maninca cantitati impresionante de ciocolata, sub toate formele, inclusiv careul de ciocolata, bagat in bucata de bagheta si nu par nici agitati, nici obezi.Daca iti face placere, maninca; nu cred ca poti depasi cantitatea, incit sa ti se faca rau.Si daca refuzi toate placerile................e pacat
hehee, cand eram tanara copila si eu papam dulciuri la greu si peste 50 kg nu treceam, dar dupa 25 ani s-a schimbat treaba, metabolismul adica... se duce derect pe fundulet :))) Cristina, mamica cu burtica[flo]

#15
fanica

fanica
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 august 2003 - 16:14

Ciocolata, bat-o vina [bang] Am vazut o emisiune pe Discovery acum cateva luni in care erau explicate principiile care conduc la dorinta nebuna de a manca ciocolata. Eu am retinut din toata emisiunea ca ciocolata contine substante chimice care ne fac sa fim mai multumiti si mai fericiti. Practic e un fel de drog, la fel ca si cafeaua. Nu deschid discutia despre telenovele si emisiuni siropoase ... Una peste alta daca suntem avizi sa mancam ciocolata zilnic , ar trebuie sa cautam adevarata sursa a dorintei. -- Liviu

#16
biankita

biankita
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 august 2003 - 16:59

tinatacheeee, derect sau inderect, toate se cam pun pe funduletz dupa 25[grasa] biankita

#17
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 08 august 2003 - 17:51

Ar fi bine daca s-ar pune numai pe funduletz, as deveni si io Jennifer Lopez made in Romania. Oana_B

#18
ane2

ane2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 429 mesaje

Postat 08 august 2003 - 23:29

[grasa]Eu una nu prea sunt inebumita dupa ciocolata, dar ai grija cat mananci ca dupa aia cu greu dai jos kilogramele anita

#19
Scuffy

Scuffy
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 august 2003 - 23:46

lasand ingrasatul la o parte, si gandindu-ne la cofeina, stie careva dintre voi cate cofeina are ciocolata?

#20
CRISTINEL

CRISTINEL
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 09 august 2003 - 02:36

Nu stiu cata cofeina are cioc. dar stiu ca nu e bine sa abuzezi fie ca esti insarcinata fie ca nu.Daca iti este pofta mamanca dar nu in fiecare zi, orice abuz nu face bine asta e sigur.Cateva bucatele de cic, pe zi nu cred ca iti fac rau, insa daca consumi cumva si cafea ar fi bine sa fi atenta. Multa sanatate . [:X] Cristine


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -