Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ciocolata


22 raspunsuri la acest subiect

#1
Scuffy

Scuffy
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 august 2003 - 04:12

ma ingrozesc ca mananc prea multa ciocolata. cat o fi bine sa mananci ca sa nu-ti faca rau? mai beau si o cafea in fiecare dimineata. ma gandesc daca nu-i prea multa cofeina... voi cum rezistati? Scuffy

#2
Adela P

Adela P

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 08 august 2003 - 07:12

Si eu sunt o ciocoholica de a ajuns barbatu'miu sa ascunda ciocolata de mine. Sunt in stare sa mananc pana mi-e greata de la ea..si a doua zi o iau de la capat. Am incercat nu demult sa tin o dieta care impunea restrictii de la dulciuri si alte hidrocarburi. Am rezistat eroic 2 saptamani dar mai mult n-am putut. Chiar pe timpul sarcinii mancam destula insa era sotu'miu dupa mine tot timpul ca nu e bine pt bebe si asa ca uneori mai ascultam. Ar cam fi cazul sa inchei ca nu te-am lamurit deloc la ce intrebai.....[zid] Insa eu stiam ca o cafea, doua pe zi e considerat fara risc in sarcina. Esti gravida, nu? De aceea banuiesc ca-ti pui problema. Adela http://community.web...er/adela23_1999

#3
Scuffy

Scuffy
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 august 2003 - 07:36

draga adela, da, sunt gravida, si total cafea plus ciocolata nu-mi dau seama unde ar trebui sa ma opresc cu cofeina...

#4
CRISTINEL

CRISTINEL
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 08 august 2003 - 08:12

Si eu sunt inebunita dupa cico., insa eu nu sunt insarcinata,dar stiu de la prietenele mele care au fost insarcinate ca medicul le spunea sa consume cicolata cu masura. Eu de cate ori am pofta de cicolata incerc sa o inlocuiesc cu fructe, incearca si tu ...daca iti plac curmalele sau bananele sunt dulci si bune . Daca chiar nu mai poti atuci ia o bucatica dar nu prea multa,din cate stiu eu te agita si pe tine si pe bb. Multa sanatate. Cristine

#5
Scuffy

Scuffy
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 august 2003 - 10:03

draga cristinel, nu merge cu fructele cand am pofta de cioco. jumate de cioco mare pe zi o fi mult? adica vreo 50 g? scuffy

#6
iuliacm

iuliacm

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 08 august 2003 - 11:24

Fetelor, va faceti probleme degeaba. Ciocolata este o leguma! A interzis cineva consumul zilnic de legume? Daca nu ma credeti, cititi mai jos:
Ciocolata se obtine din boabele arborelui de cacao Boabele sint un tip de legume (verzituri) Zaharul se extrage din sfecla de zahar Amindoua apartin deci , categoriei legume (verzituri) Concluzia este deci , ca ciocolata este o leguma. Cercetand mai departe: Bomboanele de ciocolata contin lapte. deci, bomboanele de ciocolata sint bune ptr. sanatate. Stafide, visine si capsuni inmuiate in ciocolata se socotesc fructe, deci Maninca cat de multe ai chef. Ciocolata este buna impotriva stresului. Reflecteaza: "Stressed" citit invers devine DESSERTS
[flo] Iulia

#7
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 08 august 2003 - 11:40

[cool] Iulia ! [:)] Si mie imi place ciocolata dar nu am poftit prea mult in timpul sarcinii. Dupa ce am nascut insa, si alaptam, aveam o [pofta] de ciocolata.... Dar incercam sa mananc mai mult ciocolata alba. Nina & [copil] Nina-Cristina (1 an si 6 luni)

#8
Scuffy

Scuffy
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 08 august 2003 - 11:47

ce bine ar fi ciocolata sa fie o leguma... am putea manca pe indopatelea...hehehe...

#9
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 08 august 2003 - 12:08

[:D][:D][:D] Aveti grija, ca parca va vad peste un an doi intreband de diete!!!! Cat despre legume si barbata-miu imi spune ca cea mai buna leguma e carnea, asa ca...[:D][:D][:D] Claudia

#10
iuliacm

iuliacm

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 08 august 2003 - 12:15

quote:
Originally posted by cl
[:D][:D][:D] Aveti grija, ca parca va vad peste un an doi intreband de diete!!!! Cat despre legume si barbata-miu imi spune ca cea mai buna leguma e carnea, asa ca...[:D][:D][:D] Claudia
Si al meu barbat la fel. La el nu exista masa fara "legume". Iar la desert tot o "leguma" , de obicei din aia cremoasa, la cutie. Suntem o familie de "vegetarieni"! [flo] Iulia


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -