Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Varicela


11 raspunsuri la acest subiect

#11
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 26 iulie 2003 - 00:23

Degeaba ca-s satula! Am gasit un medic roman aici in oras.De fapt sotul a sunat la toti din cartea de telefon si l-a gasit pe acesta cu timp de discutii.Din vorba in vorba a zis ca e roman. Buuun.I-am zis sotului sa-l intrebe de gamaglobulina. L-a intrebat si dr. a zis ca nu are rost sa facem vreo gamaglobulina pana nu ne apare ceva [bang] si sa stam linistit ca daca facem boala nu murim [bang] ,exista creme si unguente pt. bube, etc. Deci, nu a vrut sa ne faca nici el... Stam si asteptam sa ne umplem.Si tocmai ce am avut nunta, acum voiam sa plecam in luna de miere.... A! La sfarsitul convorbirii, doctorul nu a uitat sa ne ceara numele si adresa ca sa ne trimita acasa nota de plata pt. conversatia de 4-5 minute care a fost a ptrunjelul in supa :Nici nu strica, nici n-ajuta... LAURA

#12
Sanda

Sanda
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 iulie 2003 - 10:28

quote:
Originally posted by Lauraa
Degeaba ca-s satula! Am gasit un medic roman aici in oras.De fapt sotul a sunat la toti din cartea de telefon si l-a gasit pe acesta cu timp de discutii.Din vorba in vorba a zis ca e roman. Buuun.I-am zis sotului sa-l intrebe de gamaglobulina. L-a intrebat si dr. a zis ca nu are rost sa facem vreo gamaglobulina pana nu ne apare ceva [bang] si sa stam linistit ca daca facem boala nu murim [bang] ,exista creme si unguente pt. bube, etc. Deci, nu a vrut sa ne faca nici el... Stam si asteptam sa ne umplem.Si tocmai ce am avut nunta, acum voiam sa plecam in luna de miere.... A! La sfarsitul convorbirii, doctorul nu a uitat sa ne ceara numele si adresa ca sa ne trimita acasa nota de plata pt. conversatia de 4-5 minute care a fost a ptrunjelul in supa :Nici nu strica, nici n-ajuta... LAURA
Okay, nu are sens e una (am auzit si noi replica asta) dar daca tu CERI sa o faci, chiar si asa, fara 'sens' - nu iti poate da reteta sa iei vaccinul de la farmacie? S-ar putea ca 'politica medicala' in Germania sa fie de asa natura ca descurajeaza pe cat posibil acest vaccin. Apropo, vaccinul impotriva varicelei in USA este pe lista vaccinelor obligatorii, in schimb in toata Europa este 'putin' indicat la adulti si contraindicat complet la copii. Sanda


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -