Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi nascuti in martie 2003


18 raspunsuri la acest subiect

#11
Dy

Dy
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 25 iulie 2003 - 04:25

incearca din nou! sper sa mearga! Dy - mami de Cezar si sotie de Danuthttp://community.webshots.com/scripts/auction.fcgi?action=changeTitle&templateID=80645380&title=lupta%20cu%20morcovul&ID=80647120&type=photo

#12
mamamariana

mamamariana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 26 iulie 2003 - 05:02

Tot nu am reusit... dar lasa, nu te stresa din cauza asta! Primesc urmatorul mesaj An error has occurred. An error occurred while authenicating your user ID. Poate e de la mine. Cu vaccinul, asa a fost si la mine. A facut febra pana la 38, nu a trecut. Insa la asta de la 4 luni a fost tare mofturoasa vreo 3-4 zile, plangea fara motiv, parca i s-a infundat putin si nasul si mai tragea si cate o tuse din cand in cand. Nu stiu ce vaccin se face in Romania, poate difera si atunci nu poate avea aceleasi efecte. Noi am facut DTP, AP si HIB. Ce fericita esti ca poti sa ii mai dai inca san... Mie imi e asa de ciuda ca nu mai am, ca Emi nu agreaza deloc laptele praf [bang] Pupici la toti bebicii de martie - cu mamici cu tot, Mamamariana

#13
toni

toni

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 26 iulie 2003 - 13:49

Dragele mele , sunt necajita tare de tot.Ralucuta s-a imbolnavit.Are pneumonie si bronsita asmatiforma si am inceput tratamentul cu Amoxicilina 125 , apoi Augmentin , apoi Cedax.Acum are pielicica plina de bubite , probabil a facut alergie.Nu mai stiu ce sa zic , plang mereu , nadejdea mi-am pus-o in Dumnezeu .Sper sa se vindece.Voi ce mai faceti ?

#14
Dy

Dy
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 26 iulie 2003 - 16:46

imi pare tare rau Toni, sper sa ii treaca in cel mai scurt timp. dar de ce a facut pneumonie, i-a fost frig? ai grija de voi si ai incredere in Dumnezeu, asculta sfatul unui medic bun. te pup dulce, trebuie sa merg la o nunta, dar cand ma intorc, la noapte mai intru sa mai vad ce mai faceti! Dy - mami de Cezar si sotie de Danut http://community.web...user/dienuta101

#15
ruscus

ruscus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 241 mesaje

Postat 26 iulie 2003 - 17:12

buna fetelor si bb din martie si noi suntem tot din martie, pe 7 , eu am mai incercat sa aflu daca sunt bb din martie dar fara succes, insa se pare ca sunt mai multi, nu suntem singuri. pe piticul meu il cheama danny thierry, are 7 kg si ceva, la nastere avea 3600g, dar acum avem o mare problema, eu nu pera mai am lapte iar el refuza laptele praf, ii dau sa manance fructe, legume nu ii plac, sunt putin disperata pt ca nu stiu ce sa ii mai dau sa manance, voi aveti asemenea probleme? in rest piticotul meu vrea sa stea in fund, iar acum ne chinuie un dintisor[dint] numai bine[flo]

#16
toni

toni

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 27 iulie 2003 - 00:34

Dragele mele , problema a fost ca eu am mancat inghetata si am facut o laringita.Asistenta mi-a spus sa nu iau antibiotice ca se formeaza anticorpii care sunt eficienti prin laptele matern.Insa din pacate streptococii mei au ajuns in gatisorul Ralucutei s.a.m.d. , ....Acum si-a mai revenit un pic , adica nu a mai facut februta , insa alergia persista.Am fost la cel mai bun pediatru , insa la un moment dat simti ca nu mai ai incredere in nimeni .Ma rog Domnului sa nu se mai agraveze , i-am dat in continuare Cedax-ul , cica e de ultima generatie , dar sincer la un moment dat as fi preferat sa-i fi dat tratament injectabil numai sa nu-i fi produs atatea tulburari digestive. Va pup pe toate!

#17
mamamariana

mamamariana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 95 mesaje

Postat 28 iulie 2003 - 06:59

Hei, mamici si bebici de martie! v-ati trezit? E luni, incepe o noua saptamana... ne apucam de chestii noi? La noi, Emi nu a mai facut nimic nou in weekendul asta. In schimb, a fost foarte cuminte. Am fost ieri la cumparaturi si a dormit aproape tot timpul la supermarket si m-a lasat sa imi fac de cap - am cheltuit si o carutza de bani pe chestia asta. Apoi s-a jucat frumos cu iepurasul la piscina si ne-a lasam pe mine si pe tati sa ne balacim. Aseara, a papat aproape tot lapticul treaza fiind si am pupat-o pe toate partile. Oare sa se fi schimbat??? Toni, sper ca Ralucuta e mai bine acum. Vreau sa iti spun ca Ioana, fetita mea cea mare a facut prima pneumonie la 8 zile. A facut-o in maternitate din cauza conditiilor precare si datorita unei schimbari bruste a vremii - am nascut-o pe 16 octombrie si in anul acela a nins pe 20. Pe vremea aia nu existau siropele bune pentru copii, asa ca a luat oxacilina si i-am facut injectii cu kanamicina. A fost cumplit de greu, scazuse si in greutate, dar a trecut! Acum e cat mine de inalta si are 50 de kile, domnisoara in toata puterea cuvantului (avem si ciclu de anul trecut). Se intampla, nu conteaza a cui e vina si greseala, important e sa se faca bine si sa ne reluam cu totii ritmul normal al vietii. Noi va dorim sanatate multa! Mamamariana&Co

#18
Cary

Cary

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 28 iulie 2003 - 17:09

Buna tuturor, Uite ca ne-am trezit,dar se pare ca n-o sa am o saptamana buna,caci Axel a facut febra 39 si m-am dus la doctor si ca sa fie tacamul complet,tocmai a venit analiza de urina prin sunt instiintata ca avem in continuare infectie urinara. Acum suntem la al-III-lea tratament si speram ca se va steriliza urina,daca nu,mai astept pana cand BB face 6 luni si sugur ii administrez UROVAXOM, care da rezultate 100%. Multa sanatate bebicilor si mamicilor.

#19
toni

toni

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 31 iulie 2003 - 02:19

Dragele mele mamici , stiu cat de mult va bucurati de bebelusi , si stiu si cat de mult suferiti alaturi de ei.Dumnezeu sa va intareasca pe toate , sa fiti calme si echilibrate si cand simtiti ca nu mai puteti strigati dupa ajutor la Dumnezeu[biz].El va fi cu noi in incercarile noastre. Ralucuta e mai binisor , insa mai are "rosu in gat".Sper sa fiti ferite de partea cu antibioticile , este lucrul care ma intristeaza cel mai mult la copilasi.[biz] "Chiar de-ar fi sa umblu prin valea umbrei mortii , nu ma tem de nici un rau caci Tu esti cu mine."Ps.23.4[:)]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -