Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Soacra in toata perfectiunea ei


48 raspunsuri la acest subiect

#41
GabiG

GabiG
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 19:49

Mitzi, m-am socat! Si socrii mei sint super cretini, dar in alte chestii. De ex, de cite ori are copilul febra trebuie dus la spital de urgenta (soacra-mea e medic de familie, eu sint tot absolventa de medicina). Dup ace a facut Francesca prim adata puroi in git (la 1 an) si a avut febra mare si am refuzat sa merg la spital cu ea (ma rog, povestea e mai lunga, ii ieseau si 2 dintisori), a venit a doua zi si mi-a povestit cum un copilas de 6 luni de la ea de pe lista a facut febra mare, l-au dus la spital si a murit copilasul in jumatate de ora de cind au ajuns la spital. Sa fereasca D-zeu pe toata lumea, dar cum poti, ca mama sa spui asa ceva altei mame. Adica sa-i zica ea ce se poate intimpla cind copilul are febra. Idioata! GabiG Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are!

#42
Mitzi

Mitzi
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 21:41

Apropos de medicamente, atunci cand, ca orice copil, mai facea un pic de febra, ma intreba "Ce-i dai?" Raspunsul meu era..paracetamol,tylenol...medicamente pentru copii, nu mi stiu. Iar ea sarea "Acalor, draga, Acalor, ca eu cu asta l-am facut mare pe Adrienutu!(Adrian, sotul meu)Cred ca nu se mai gaseste Acalor de cand era Adrienutu mititel dar...soacra stie tot!

#43
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 19 august 2003 - 18:37

Eu stiam ca vorba cu soacra era: soacra e buna ca si berea, adica rece si pe masa. cripy, nu? Hai, ca suntem rele![drac][drac] Exista soacre si soacre, am ajuns la concluzia (de la voi) ca cel mai bine e sa nu stai cu ea. Poate ma incurajati si pe mine, ca eu ma mut la ea din toamna.[help][help][help][help][help] tilis

#44
dyana

dyana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 19 august 2003 - 18:58

Dragele mele, Ce spuneti voi despre o mama de baiat, care imi spune mie sa nu-l iau de sot ca ma va bate si ma va omori, pentru ca e un criminal; si care ii spune baiatului ei ca a auzit ea de la un strain care a terminat aceeasi facultate cu mine, ca imi place sexul. Sau cu o zi inainte de cununia civila m-am dus la ea in sufragerie si i-am spus: "Doamna , stiti, maine avem cununia civila , si am vrea mult sa fiti prezenta. Si e important pentru baiatul dumneavoastra pentru ca sunteti singura lui ruda si cea mai importanta, sunteti mama lui. " Iar ea imi spune ca sa vada ca are o problema. "Ce problema?" "Pai eu maine am promis unei prietene ca o vizitez si nu stiu cum o sa-mi impart timpul." Si intr-adevar , a doua zi, dupa ce a stat la masa cu noi vreo 2 ore, s-a dus sa-si viziteze prietena. Diana

#45
pyalenna

pyalenna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 19 august 2003 - 21:54

dyana, la tine macar a venit si a stat doua ore dar la mine nu a venit deloc "ca oricum casatoria asta nu tine". Sau, ne inivita la ei si ne spune sa ne luam plapuma si pernele in geanta ca ea nu sta sa spele lenjerii. Ce mai ziceti? In rest, ma iubeste... nevoie mare. Dar si eu, mor de dragul ei.

#46
Cosmina

Cosmina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 19 august 2003 - 21:57

[:D][:D][:D][:D][:D]Fetelor, sunteti niste dulci! [:D][:D][:D][:D][:D] [pup] Cosmina

#47
dyana

dyana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 20 august 2003 - 13:09

Pyalenna, stai linistita , ca si pe noi la o saptamana de la cununia civila, ne-a dat afara din casa ei. De atunci stam cu parintii nostri. Dar Dumnezeu ne-a ajutat si am reusit sa ne cumparam apartamentul nostru si , culmea ,sa avem si bani, lucru care a facut-o BRUSC , sa se autoconsidere prietena noastra. E treaba ei, ca noi stim cu cine avem de-a face si mai mult de 3 ori pe an nu ne "permitem luxul sufletesc " de a o vedea. Ce vreau sa spun este ca nu am cunoscut niciodata , personal, o fiinta umana asa de josnica din TOATE PUNCTELE DE VEDERE. Deaceea nu va avea parte decat de o relatie formala cu noi, asa cum bine spunea sotul meu. Unii spun ca e nebuna, dar eu vad de fapt rautatea umana in procent de 100%. Tot ce face rau , face bine chibzuit si barfa si vorba rea nu le ocoleste niciodata. Iar daca iti zambeste , stii sigur ca o face cu un scop. Toata inteligenta ei o foloseste in rau. Mi-e mila de ea, pentru ca va fi in fata lui Dumnezeu intr-o zi si nu stiu ce o sa faca. Sotului meu ii spunea:"Iti spun ceva , dar sa nu-i spui ei." (adica mie). Si mie imi spunea:" Iti spun ceva , dar sa nu-i spui lui." Ne spune ca ea e intelectuala si nu intra in biserica cu babele laolalta. Citeste carti politiste si viseaza la ce sa ne mai faca rau noua. Are grija de doua pisici si un caine, cu care locuieste in casa. Toata casa pute a animal. La un lucru nu s-a gandit si nu ia in consideratie: ca si eu si sotul meu suntem doi oameni destepti si pe deasupra ne iubim. Si nu si-a imaginat ca familia mea il va iubi pe sotul meu. Pacat, viata e frumoasa , si in conditii normale ar fi avut parte de multe bucurii, inclusiv de nepoti in viata ei. Dar avand in vedere situatia si persoana, nici nu se pune problema. Asta e, Diana

#48
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 20 august 2003 - 16:17

Eu am o soacra buna. Are 4 nurori si nu s-a bagat peste nici una dintre noi. Daca ii cerem un sfat, ne da. Altfel, isi vede de ale ei, iar noi de ale noastre. Nina & [copil] Nina-Cristina (1 an si 7 luni)

#49
dyana

dyana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 20 august 2003 - 16:34

Si eu cunosc o soacra buna. Mama mea si sotul meu sunt cei mai buni prieteni si parca se cunosc de cand lumea. Diana


Panic Questions

  • Sarcina

    magdaandr
    - aug 31 2024 17:49

  • Stafilococul auriu

    Roxana2024
    - aug 28 2024 15:43

  • Sarcina

    barbumihaela123
    - aug 25 2024 16:44

  • Inseminare asistată

    Minnie4
    - aug 05 2024 15:28

  • Mary06
    - aug 02 2024 22:03

Last Blogs

  • Gânduri..

    Gyo98
    - Ieri, 23:44

  • Sarcina

    AlexandraBrt
    - Ieri, 13:12

  • Bebe în familie

    Erika91
    - Ieri, 11:51

  • Pe ultima sută de metri 🙈

    Gyo98
    - sep 06 2024 23:05

  • Tic tac

    dianaa___
    - sep 06 2024 13:10

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -