Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Soacra in toata perfectiunea ei


48 raspunsuri la acest subiect

#1
Indra

Indra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 21 iulie 2003 - 23:49

Draga comunitate [dc]A Am fost nevoita sa-mi las copilul de vineri pina astazi in grija SOACREI.[bang][bang][bang] Bineinteles ca la lasarea copilului am dat si o serie de instructiuni. Astazi la recuperarea Anisiei ma baga soacra intr-un colt si incepe turuiala…[blabla].. dupa jumatate de ora[poc][haibat][cusca] am tras o serie de consluzii: prezenta a dumneaei [ilp]in preajma copilului determina schimbari miraculoase…[vrajitor]. Fata maninca mai bine, doarme mai linistita, ride mai mult, e mai sociabila cu vecinii, nu mai este ciupita de tintari pentru ca in casa socrilor nu exista, si este mai racoare si mult mai multa liniste, pina si “tranzitul intestinal”[consti] al copilului meu este mult mai bun in prezenta EI…. Ce mai in miinile ei orice copil devine perfectiunea intruchipata! Ca doar are experienta.. a crescut doi…. Nu ca mine![zz] Intr-un final m-a bufnit risul… asta e am o soacra PERFECTA si tot ce atinge se transforma in aur! Hai sa ne traiasca soacrele ca uite asa devenim noi niste oameni mai buni!!!![pk][bis][pk] [pup][pup][pup] Dana & Anisia

#2
angi_gemeni

angi_gemeni

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 00:07

Nu pot sa-ti urez decat SA-TI TRAIASCA!!!!!!!!!! Alte comentarii, sunt de prisos! As vrea si eu sa scriu de bine de soacra mea, dar nu am ce! Asa ca ma abtin... Dar, ma bucur pentru cele care au soacre bune! Felicitari ! Angi si gemenii "Cu cat zbori mai sus, cu atat vezi mai departe" Richard Bach-<Pescarusul Jonathan Livingston>

#3
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 00:16

Nu pot spune decat....OAU!

#4
Garofitza

Garofitza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 01:06

Nu pot decat sa te felicit si sa-ti urez sa-ti ramana in continuare la fel de perfecta si de aur.[il] Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

#5
l_carmen2003

l_carmen2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.996 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 01:46

quote:
Initial creeata de Indra
Draga comunitate [dc]A Ce mai in miinile ei orice copil devine perfectiunea intruchipata! Ca doar are experienta.. a crescut doi…. Nu ca mine![zz] Intr-un final m-a bufnit risul… asta e am o soacra PERFECTA si tot ce atinge se transforma in aur! Hai sa ne traiasca soacrele ca uite asa devenim noi niste oameni mai buni!!!![pk][bis][pk] [pup][pup][pup] Dana & Anisia
Cred ca ai uitat de ghilimici si unii dintre noi te-au luat in serios. Asa-i? Si eu am o soacra buna, care cred ca poate ma iubeste un pic cand are nevoie de mine, dar sa nu exageram. EU i-am luat baiatul de langa ea asa ca "pic"-ul in discutie e chiar un PIC iar calitatile i le recunosc in masura in care a facut - nascut, crescut, educat si in cele din urma renuntat cu greu la el - din sotul meu omul minunat care este. Ceea ce nu e putin, recunosc. Dar ... Daca ghilimicile nu trebuie sa apara, felicitari pt soacra sau mai curand, asteapta sa vezi ce va sa vina. Mai vorbim noi despre ele acusica. Carmen

#6
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 02:59

Asa-i Indra, parca-s mai simpatice soacrele vicioase decit cele perfecte[vrajitor]

#7
sofiabebe

sofiabebe

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 05:01

quote:
EU i-am luat baiatul de langa ea asa ca "pic"-ul in discutie e chiar un PIC iar calitatile i le recunosc in masura in care a facut - nascut, crescut, educat si in cele din urma renuntat cu greu la el - din sotul meu omul minunat care este. Ceea ce nu e putin, recunosc. Dar ... Daca ghilimicile nu trebuie sa apara, felicitari pt soacra sau mai curand, asteapta sa vezi ce va sa vina. Mai vorbim noi despre ele acusica. Carmen
A mea [xx(][xx(][bruta](soacra) inca nu a renuntat la el, inca il mai intreaba ce a mancat, ii spune sa-si puna fular la gat etc. Nu inteleg cum suporta. In fine, trebuie sa spun ca nici macar nu a facut in sensul de educat ea din el ce e acum, pentru ca nu ar fi fost asa, ci mult mai ... altfel: egoist, misogin, nepriceput, delasator, inconstient, asta fiindca asa il crede si il indeamna sa fie, spre disperarea noastra a tuturor.[help][bang][bang] bebe

#8
qsar

qsar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 945 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 08:28

[hippi] Daca aceasta persoana, super-soacra minune (sau mai bine zis super-bunica) exista in realitate, adu-o pe DC sa nu "lumineze" si pe noi cum a reusit... Da' spune-i sa ne ia mai usurel, nu [haibat] Q (Gabriela si bb Dinu)

#9
Violeta

Violeta
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 10:15

Indra esti mortala!...[bis] Acum dimineata, dupa ce am citit subiectul tau, nu m-am putut abtine si m-a busit rasul cu cafeaua in gura. Colegii sunt stupefiati. Iti doresc nervi de otel ca simtul umorului il ai din belsug. Bravo!!!! Cu drag, Violeta

#10
Aalina

Aalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.708 mesaje

Postat 22 iulie 2003 - 12:37

Bine ca a reusit sa te amuze. Si iti doresc nervi de otel pe viitor la intalnirile cu ea si copilul [bang]. Poate va realiza intr-un final ca tu esti totusi mama.[il]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -