Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cistiguri la loterie!!!!


21 raspunsuri la acest subiect

#1
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 13 iulie 2003 - 04:37

Fetelor!!!!...azi am primit o scrisoare grasä si la propriu, si la figurat!!! De vreo säptäminä mä tot gindeam sä mä duc la friser, sa-mi mai scurtez pärul...si azi, am primit 6 taloane a cite 35 € pt Esanelle!!! Pot sä mä duc de 6 ori la frizer, färä sä plätesc!!! [cool] Voi ce a-ti cistigat la loterii, sau la diferite concursuri cu premii?? Gäsesc subiectul foarte pozitiv!!!...de-aia l-am si deschis!!![:D] Care a fost cel mai "gras" cistig si dacä a-ti cistigat bani, ce a-ti fäcut cu ei? Eu am cistigat pe la inceputul anului, la lotto, vreo 170 €, din care am cumpärat pt. toti cite ceva ( inclusiv motanul!!!), iar restul l-am dat pe "bomboane"!!![;)] Vä pup, Cami.

#2
Julie

Julie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 13 iulie 2003 - 07:41

Nu joc (jucam ) la loto, dar am castigat la tombole - o bicicleta[bicla] mountain bike, pliabila, acum 2 ani, si un toaster[soc] (n-am gasit unul mai potrivit) acum un an. Cam atata...[:D]

#3
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 13 iulie 2003 - 11:27

Neah...la loto n-am castigat niciodata mai mult de valoarea biletului, am luat altul dupa aia care invariabil era necastigator. Da' daca niscai bani din profit care ni i-au dat aia de la firma in Romania, se pun ca si castig, pot sa zic ca mi-am reparat dantura cu ei. Oana_B

#4
yurika

yurika

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 13 iulie 2003 - 13:01

[hia]Buna fetelor si eu am cistigat la Loto aproape 500$ Dar acum 2 ani [:D]As mai vrea sa mai incerc [:D][:D] Toare cele bune! si multa bafta in contiinuare[:)] Yurika&Mark[copil]

#5
acvi

acvi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 234 mesaje

Postat 13 iulie 2003 - 13:07

Eu am cistigat in anul I de fac(1992),500 de lei[cool] la loz in plic ,din care jumatate am dat pe alte 10 lozuri care au fost TOATE necistigatoare,iar cu restul am facut o cinste[papica] celor 3 colege cu care eram cu cite o prajitura si un suc la Scala (nu mi-au ajuns banii asa ca am mai completat!!!),iar acum 4 ani am cistigat 5 ore de internet(pe atunci nu stiam cu ce se maninca[bang]si nici nu le-am folosit pt ca programul meu era incompatibil cu al lor[:D],dar se cheama ca am cistigat ,nuuu???!!!)la un concurs la ziarul Monitorul,si 50.000 de lei la un concurs de integrame....si cam atit!Nu au fost cistiguri substantiale dar m-au facut sa ma simt bine citeva zile !!![

#6
ghemotoc

ghemotoc
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 13 iulie 2003 - 13:14

Eu am castigat 1000 de lei cand eram mica ,prin '87 adica , deci erau ceva banuti pe atunci. Stiu ca visasem ca am paduchi [:D] si mi-a zis mama sa trag un loz , ca nu se stie . Ramasese tanti de unde am luat lozul interzisa, l-a intors pe toate partile si in final m-a trimis in alta parte ca ea nu avea atatia bani. Oricum, asta a fost singurul meu castig la loto si in general la tombole si alte concursuri.

#7
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 13 iulie 2003 - 13:44

Eu am cistigat 500 de franci (adica vreo 80€) in urma cu 3 ani, la KENO. Mi-a parut rau ca am vrut sa joc dublu si in ultima clipa m-am razgindit, ca ma grabeam si trebuia sa mai caut niste bani in geanta. Ce am facut cu ei n-as putea sa-ti spun... nimic deosebit, i-am pus in portofel si m-am bucurat! Nu-ti spun ca se uita vinzatoarea de la ziare la mine de parca as fi cistigat vreun milion de dolari! [olala] Dupa aceea am mai jucat, dar degeaba! Pina la urma m-am plictisit sa arunc banii pe jocuri. Otilia&LaAdelita

#8
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 13 iulie 2003 - 14:31

Otilia, nici eu nu mä dau in vint dupä lotto...sotul meu a dat ceva bani pe bilete, dar mai mult de 3 numere ( nu de la mine!!!![:D]) nu a avut! Eu joc fff. rar, cind am o senzatie ciudatä cä voi cistiga ceva!! La cistigul de la lotto, de care v-am spus, am jucat o singurä combinatie de 7 nr., dar cu sistem, am avut 3 nr. + 1, s-au combinat de citeva ori, ceea ce a amplificat cistigul si pe lingä am avut si ultimele 3 nr. de la jocul extra, Spiel 77. Cind am väzut la extragere ce de nr. am, mä simteam ca o milionarä!!!...frumos sentiment!!![:D]...dar cistigul a fost, cum v-am zis, destul de precar.[q] Ghemotoc, ai avut "Schwein" ( porc )!!! In 87, erau intr-adevär bani!!! Eu aveam atunci salariul de bazä 2.100, plus cä mai primeam aproape in fiecare lunä cite o primä, sau gradatie de vreo 200-400 lei!!!...si eu cistigam bine pe atunci!!![:)] Chestia cu päduchii o stiam si eu!!![:D]...si mai am una!!! Pe mine, de citeva zile, mä minca palma stingä!!!...dar nu era ceva trecätor si nici vreo eczemä nu am!!![:D]...intre timp am primit taloanele la frizer, sotul mi-a dat 650 €, dar trebuie sä mai plätesc una, alta [bang][bang]...oricum mai pun ceva de-o parte!![:D]...si mä mänincä in continuare!!!!...simt cä milionul stä la colt sä mä prindä!!!![:D] Acvi, eu eram copil, cind am cistigat la loz in plic...nu mai stiu in ce an, dar pe atunci 100 de lei, erau iar ceva bani!!!....eram cu mama, care mai avea putin si-mi spunea "särut mina!"...nu prea am avut ceva din ei, cä mi i-a luat mama, cä avea nevoie de bani!!...ea avea mereu nevoie de bani!!![bang] Yurika, cistigul täu este cel mai tare din parcare!!! Mai bine spuneai in yeni, cä avea mai multe zerouri!!!![:D] Eu mä mai uit la concursurile älea de pe la voi, la care poti sä rizi!!![:D]...si cistigurile erau cam de 500.000 yeni, care insemna cred 5, sau 8 mii de €...nu sint sigurä, si nu pot sä mä concentrez cä de-abia m-am sculat si nu mi-am inghitit incä "gälbenusul"!!![:D] Oana, normal cä si asta e un cistig...dar nu la loterie/lotto.[:D] Oricum, ai fäcut cu cistigul, o investitie de-o viatä!!! Cind mai facem cite o glumitä si ridem, trebuie sä arate bine "fasolea"!!![:D] Eu am terminat cu "investitia" asta, dar cind mä gindesc prin cite am trecut!!! In orice caz, eu rideam chiar si cu provizorii!!![:D] Julie, n-ar strica sä joci din cind in cind si la lotto, dar cu sistem, cind ai tu sentimentul la ciudat in burtä!!![;)] Cä nu stii niciodatä de unde sare iepurele!!...si poate este chiar unul gras!!![:D] Eu am avut mereu noroc la tombole!...la Alex la scoalä, am jucat de 2 ori si am incasat mereu cistigul cel mai mare!!...sä vezi ce stäteau copii pe lingä mine!!![:D] Un PC-program pt dictarea textului in computer si un talon de 240€ pt o scoalä de soferi ( dar aveam deja carnet!!!) Altädatä, la serbärile pe stradä, am cistigat un radio si o minge de baschet f. misto, cu steagul american pe ea!!! Stii cum se zice: cine nu joacä, nu cistigä!!![:D] Dar nici eu nu-mi arunc bänutii in prostie pe lotto, joc rar si-mi testez norocul!![:)] Acum si bambusul meu norocos, din bucätärie, si-a luat un avint deosebit!!!...poate vrea sä-mi spunä ceva????[:D] Vä pup pe toate si sper sä-i säräcim pe ästia de la loterii!!! [dual] Cami.

#9
Garofitza

Garofitza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 13 iulie 2003 - 23:20

[:D][:D]Tocmai azi am castigat la loto $ 65.00. Prima oara in viata! Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

#10
lilib72

lilib72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 14 iulie 2003 - 00:13

Eu n-am castigat la loto dar prin 99 parca, am castigat un premiu (talonul era din revista burda) care consta in haine de la TinaR in valoare de un milion [8D] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup]


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -