Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Nov-Dec - partea a IV a


140 raspunsuri la acest subiect

#131
julia23

julia23

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 16:57

buna fetelor va multumesc mult la toate pt urari si va doresc si voua la fel,casnicii fericite si bebei sanatosi.am fost plecata 3 zile la munte,a fost superb dar obositor cu trenul,de acum incolo gata cu plecatul ca ma oboseste mult,am avut iar dureri de burtica si contractii.la cununie a iesit frumos,am avut peste 40 de persoane,m am obosit mai mult la sfat decit acasa unde am dansat cu bebeu fara sa avem nimic,chiar ia placut si lui.nu ma asteptam sa iasa asa bine si sa nu am probleme cu burtica. alinkav eu dupa ecografiile lor ar trebui sa nasc intre 2 si 7 noiembrie,la fiecare eco mi a dat alta data.oricum cred ca o sa fiu 1 dintre voi care o sa nasca si o sa va povestesc cum a fost:) daca aveti timp poate ne vedem saptamina asta,alinkav poate ne lasi si tu telefonul tau sa luam legatura si cele care vor sa mai vina. laura nu ti am mai scris mail,poate in seara asta daca am timp,dar este ciudat ca a aparut la mine la cununie,deci totul a fost o minciuna cred. ma bucur ca sinteti toate bine si bebei vostri la fel. deci daca aveti timp poate ne vedem joi sau vineri sau chiar in wk va pupic pe toate julia 26 sapt

#132
Carmena

Carmena

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 437 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 18:17

Buna din nou! Am intrat intamplator pe pagina si iata ca ati si umplut-o! Dar nici eu nu ma las, macar cateva vorbe si eu acolo! Bun venit Pagurschimag! Pe mine personal m-ai dat gata cu numele acesta-sper sa nu-l uit. Are dreptate Kokolina - ai sa te molipsesti cu forumul acesta - eu oricata treaba as avea, nu pot sa nu intru macar putin sa vad ce mai faceti. Bun venit Julia, ma bucur ca a iesit bine cu cununia - ei gata, de acum incolo te mai linistesti si tu. Hei, eu plec sambata seara in concediu - ce ziceti de intalnire vineri seara? Sau chiar si joi, ca sa putem veni si noi, ca doua saptamani nu suntem pe aici? Vorbim. Va pupic pe burtici! C si bb-ul

#133
Laura Takacs

Laura Takacs

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 621 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 19:06

Buna dimineata burtici. Eu sunt tot in contratimp cu voi din cauza fusului orar, dar bine si asa. Vad ca majoritatea dintre noi facem baietei, as fie anul baietilor? Ven, parintii mei locuiesc in Bistrita, s-au dus inapoi in tara la 1 ian anul asta, dupa ce s-au pensionat. Mama o sa vina inapoi aici in noiembrie sa ma ajute cu bebe Alex si va sta pana vara viitoare. De aia ziceam ca ne vedem la vara pt ca atunci venim si noi in tara cu ea. Julia, mai bine sa fie o minciuna decat cine stie ce minune. Bine ca e totul ok. Nu-ti face probleme ca nu ai scris, ai tu altele pe cap acuma, cand ai timp ca n-au intrat zilele-n sac. Mie mi se pare ca am burta cam mare pt 24 de sapt, dar oricum sunt la a doua sarcina si se zice a doua oara te "arati" mai mult. Pupici!

#134
alinkav

alinkav

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.142 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 19:16

Buna tuturor! Harnicute mai sunteti!!![biz][biz][biz] Ar fi bine sa ne intalnim vineri la o prajiturica!!!!! Bebelusul meu e cam dansator azi, se tot invarte! Bine ai venit printre noi Pagurschimag[cool]! Te-am trecut in listuta noastra. Fetelor deja suntem 26 la numar!!! Si eu am burtica maricica, si ma mandresc cu ea!!!! Pupici!!!

#135
Laura Takacs

Laura Takacs

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 621 mesaje

Postat 29 iulie 2003 - 19:19

Bine mai Alinkav, tu n-ai alta treaba decat sa aduci vorba de prajitura. Mi-ai facut o pofta de numa'. Si aici la serviciu in "cantina" asta prapadita nu au nimic ca lumea. Ce bine de voi ca va puteti intalni, noi cele de peste "balta" numai prin mail.

#136
julia23

julia23

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 00:50

buna fetelor vineri dupa ora 18.00 ar fi bine sa ne intilnim ca sa poata veni si kokolina ca ea lucreaza.o sa ne intilnim tot undeva pe la parc la moghioros.daca mai sint si alte fete care vor sa vina sa lase nr de telefon.eu il am pe al lui koko,alinkav,carmena si milana.dar mai las si nr meu o data si pt restul fetelor care vor sa vina la intilnirea burticilor:7785298.cel mai bine o sa vorbim joi la telefon. va pupic

#137
alinkav

alinkav

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.142 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 11:07

Buna dimineata burticutze!!! Nu stiu cum e ptr voi, dar ptr mine e o zi tare super!!!! Ploua si nu e cald!!!!!! Bebelusul meu s-a trezit si el, si se joaca, ii face placerea lui mami!!! Ieri , nu stiu cum se misca,ori cu ce impingea, poate doar cu capul, dar se evidentia foarte clar pe burtica. Adica era un fel de un val mare pe burtica. O senzatie super. M-a facut sa plang de emotie!!![q] Laura, eu toata ziua imi spun sa nu mananc dulciuri ca ma ingras, si cum vine sotul meu acasa si ma intreaba daca mai trebuie ceva de afara, in primul rand il trimit dupa ciocolata. Fetelor ar fi perfect sa ne intalnim dupa ora 18, ca e mai racoare. alina[gravi]-23 sapt si 5 zile

#138
milana

milana
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 15:50

bun venit pagurschimag si contaminare placuta cu [dc]. ai sa vezi ca da dependenta :)). sa ne spui istoria nick-ului ales ca tare ciudat mai e :)). bine te-ai intors tinatache. sa-ti traiasca baietelul :)). se pare ca este anul baietilor. azi noapte a nascut o prietena tot un baietel. hai sa ne traiasca pruncii :)). julia, hehehe, ce faci tanara doamna? asteptam fotografie sa vedem mamica cu bebe in burtica si cu sot de mana :)). ma bucur ca a iesit totul bine si ca acum te vei linisti. ce-ti mai face nepotelul? mai fetelor, mai, iar vreti sa ma trageti in moghioros? tot nu vreti sa schimbati locatia, nu? si eu lucrez si ies cam pe la sase-sase jumate, dar ma gandesc sa nu se faca prea tarziu pana ne terminam noi intalnirea. eu lucrez undeva pe panduri, deci ar fi mai usor sa ajung in drumul taberei, dar tot nu stiu cum :)). nu vreti undeva mai in centru, nu?! [gravi] - 23 saptamani

#139
pagurschimag

pagurschimag

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 117 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 16:14

Buna dragele mele, Va multumesc pentru urarile de bun venit...Adevarul este ca am o reala placere sa vin aici pe forum. Pentru KOKOLINA: Sincera sa fiu ca tine am vrut sa-mi aleg nick-ul de pe forum dar mi s-a spus ca il are altcineva[;)]. Eu voi naste in Targoviste cu doctorul Tomescu dar voi nu cred ca ati auzit de el pentru ca majoritatea sunteti din Bucuresti.Aici in Targoviste este considerat un doctor foarte bun.Data probabila a nasterii este 28 noi.Eu sper sa nu fie mai devreme de 22 noi.deoarece imi doresc sa am un bebe sagetator...[amoras] In ceea ce priveste greutatea pot spune ca la inceputul sarcinii am fost un pic ingrijorata deoarece nu luam deloc in greutate chiar slabeam desi nu aveam nici un fel de greturi. Am plecat de la 53kg iar acum am 58kg.[olala]Eu una nu-mi doresc sa ma fac [grasa]dar nici sa fiu vreo slabanoaga.Supararea mea cea mare este ca nu am putut lua suplimentul de fier atunci cand mi l-a prescris doctorul si acum nu pot lua prenatalele[:(]doarece imi este rau de la ele...[V]...Mi-e teama sa nu afecteze copilul faptul ca nu ii pot da vitaminele necesare...Eu incerc pe cat posibil sa mananc cat mai multe legume si fructe dar nu stiu cat de multe vitamine ii ofer doar asa... Pentru CARMENA:Nick-ul meu l-am ales dupa numele meu de fata...eram sigura ca nu-l va avea nimeni deoarece este singurul din Romania...(sincer..)[^] Sanatate la toate gravidutzele si toti bb-ii... Magda 23 sapt. si 3 zile

#140
Carmena

Carmena

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 437 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 17:45

Buna burticutelor![hopsieu] Am intrat pe forumul mamicilor de iulie - august si ele deja au inceput emotiile nasterilor - ma gandeam ca asa vom fi si noi in noiembrie - si eu abia in decembrie la sfarsit![si-eu] Buna ideea cu intalnirea de vineri, putem veni si noi! [cool] Am vazut ca Magda are de luat pastile(vitamine) si am mai citit pe net despre acid folic- mie nu mi-a dat doctora nimic, oare o fi normal? Eu ma simt OK, doar ca mi se umfla mainile si picioarele, presupun ca si de la oboseala ca seara ma tot culc tarziu(12-01) si de alergat si stat pe scaun ziua... ce sa mai vorbim! [bang]Imi spunea o verisoara ca daca ti se umfla mainile si picioarele ai albumina mare in sange si nu e bine - nu stia sa-mi spuna si de ce, stie vreuna dintre voi? Mie mi se umfla si in mod obisnuit mainile si picioarele, din cauza asta nu prea ma sperii, dar totusi, daca mai auzi in stanga si dreapta...[bang] In rest bine - am dobandit o noua pasiune - dupa ce am terminat cu succes cura de 1 kg - 2 kg de piersicute pe zi, iata ca mancam pepene galben - azi am dovedit unul de 1,5 kg! Si nu mai aveam, ca altfel...dar piata este aproape..[:D] Azi e mai bine afara asa-i? Poti respira, slava Domnului! Mie care imi placea soarele la nebunie... dar cred ca lui bb nu-i prea place.[bibe] Va pupam pe toate si mai vorbim! Carmen[gravi]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -