Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Copii nascuti in 2000 (05)


329 raspunsuri la acest subiect

#291
oanagabriela

oanagabriela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.479 mesaje

Postat 06 februarie 2007 - 06:03

Ultimile noutati de la noi: azi am fost la dentist sa scoatem un dintisor recalcitrant, care nu vroia deloc sa cada si cel nou aparuse deja si crestea foarte in spate. Sint tare mindra de fetita mea, a fost f.cuminte (evident ca i-a amortit locul putin cu un spray) si nu a plins deloc.
Noi sintem abia la la doilea dinte cazut (scos). In rest am scapat onorabil pina acum cu bolile, din pacate iarna este lunga aici la Montreal. Doamne ajuta!

Sanatate la toti puisorii.[bis]


Oana, mama lui Antonia

#292
Anuska

Anuska

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 729 mesaje

Postat 06 februarie 2007 - 13:01

quote:
Originally posted by Bobita
Buna!Ne-am inscris si noi la scoala, deja stim ca va fi in clasa I A la scoala nr. 32 din sect. 2, si zic eu un lucru bun va fi in clasa cu nepotul directoarei. Au in programa si dansuri si karate, ceea ce ma bucura mult. Despre scoala nu am avut relatii dar m-am uitat la rezultatele la testele nationale si mi s-a parut ok., plus scoala este ingrijit si afara si inautru.
De unde stii ca va fi in clasa A? Sau cu nepotul directoarei?Ca eu am inscris-o, mi s-a spus numele invatatoarei, dar nu clasa sau altceva!Da-mi si mie te rog linkul unde poti vedea rezultatele la testele nationale pe scoli........Si eu am zis sa vb cu invatatoarea, insa nu stiu cand s-o fac... Acum (adica dupa vacanta asta de sapt asta) sau la vara cand duc ce acte mai trebuie de la gradinita....Pentru imunitate eu ii dau minimartieni cu imunitas(parca asa se zice!) si din cand in cand vitamina C.... Acum tuseste putin si-i dau sirop din muguri de brad pe care l-am luat asta-vara de la munte... [;)]*********************************[;)]Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasaDe la botezul TeodoreiDin parcul Tineretului, dar si cu altiiPovestea nasterii Anei Povestea nasterii Teodorei(bb2)

#293
Bobita

Bobita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 06 februarie 2007 - 18:02

quote:
Originally posted by Anuska
De unde stii ca va fi in clasa A? Sau cu nepotul directoarei?Ca eu am inscris-o, mi s-a spus numele invatatoarei, dar nu clasa sau altceva!Da-mi si mie te rog linkul unde poti vedea rezultatele la testele nationale pe scoli........Si eu am zis sa vb cu invatatoarea, insa nu stiu cand s-o fac... Acum (adica dupa vacanta asta de sapt asta) sau la vara cand duc ce acte mai trebuie de la gradinita....Pentru imunitate eu ii dau minimartieni cu imunitas(parca asa se zice!) si din cand in cand vitamina C.... Acum tuseste putin si-i dau sirop din muguri de brad pe care l-am luat asta-vara de la munte... [;)]*********************************[;)]Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasaDe la botezul TeodoreiDin parcul Tineretului, dar si cu altiiPovestea nasterii Anei Povestea nasterii Teodorei(bb2)
Pai chiar de la Doamna Directoare. Ne-a intrebat ce fire este Maria, si ne-a spus ca o inscrie in I A cu nepotul dansei. Rezultatele le-am gasit http://www.clopotel....ge_1.htmlBobita, mamica a 2 albastrele

#294
andreea_tx

andreea_tx

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 20 februarie 2007 - 10:49

la multi ani sarbatoritilor din ultima vreme.
ultimele noutati la noi sunt ca testele de alergie au iesit negative toate,i-au iesit chisturi de oxiuri si facem tratament si sa vedem azi rezultatele la sange cum ies.

andreeat & Alex -8 dec.2000

www.ingerifaraaripi.8k.ro


#295
mmi

mmi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 15:02

Vrem sa ne laudam si noi cu primul dintisor. Din pacate, a rasarit imediat in spatele celui vechi si a trebuit sa mergem la dentist pentru extractie. Totul a fost OK, fiul meu a fost un curajos.
Deabia asteptam sa inceapa scoala sa mergem in clasa I.
Va daruim fiecaruia cate un martisor si un buchetel de ghiocei.[flo]


Cu drag, Mihaela, mami lu' Mihaita (13.10.2000)

#296
filofteia

filofteia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.512 mesaje

Postat 05 martie 2007 - 12:03

Revin cu problema dintilor...

Reamintesc ca noi ne sugem degetul si am primit recomandarea medicului de a purta manusa. Primul dinte lasat pana a cazut el, a iesit stramb, iemediat dupa ce a cazut celalalt... am crezut ca de la deget. Al doilea dinte scos la stomatolog, cand se misca foarte rau... a iesit abia peste o luna, DREPT... degetul tot si-l suge, noaptea isi smulge masusa si o arunca si apoi sa te tii...
Concluzia, cred ca am gresit ca am lasat dintele sa cada singur, iar cel nou si-a facut loc cum a putut. Este adevarat ca la stomatolog nu prea i-a placut, desi prea tare nu cred ca l-a durut, iar stomatologul il stia, ca mai fusesem. Oricum a fost jale dupa ce i-a scos dintele si a promis ca nu mai merge... Acum sa vad cand s-o misca altul cum il conving.

La gradinita face literele de mana a ajuns la r mic... Voi ce faceti la gradinita? Nu vrea sa scrie ca se plictiseste...

M-am hotarat luna asta sa ma duc sa o cunosc pe invatatoare!

#297
mari_paun

mari_paun

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.464 mesaje

Postat 05 martie 2007 - 13:49

buna fetele,
ma cam panikez cand vad ca piticii vostrii incep sa scrie...Ema stiti ca mai are pana sa faca desene...[alcool]
in schimb ma incepe sa imite cuvinte kiar daca sunt stlcite raud e tot...
asta e ...mergem inainte si va ajungem din urma...[biz]

sanatate piticilor si numai bine si o saptamana superba va dorim [pup]



www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema



#298
Anuska

Anuska

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 729 mesaje

Postat 05 martie 2007 - 15:22

Ana mea a inceput sa scrie cuvinte scurte: ma-ma, ta-ta, lac, rac, ou..... Uneori are chef si isi ia caietele acasa, alteori insa nu vrea si nici n-o fortez! O sa aiba timp destul la scoala sa tot faca teme.... Oricum doamna educatoare o lauda ca e foarte ordonata si constiincioasa si ca cica n-o sa am pb cu ea cu scrisul... [il] Pupa mama de viitoare scolarita! [:D]

dintisorii de jos au iesit in forma de V, cu deschizatura mai larga, pentru ca n-au avut loc, i se misca si cei doi de sus, insa acolo are loc, oricat de lati ar iesi... asa ca daca dupa ce-i schimba pe toti nu-si fac loc, o sa-i pun aparat.... [q][bang]









[;)]*********************************[;)]

Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa

De la botezul Teodorei

Din parcul Tineretului, dar si cu altii



Povestea nasterii Anei

Povestea nasterii Teodorei(bb2)






#299
oanagabriela

oanagabriela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.479 mesaje

Postat 05 martie 2007 - 22:32

La multi ani sarbatoritilor din ultimile saptamini:



12.02.2000 - Amelia - dora78

14.02.2000 - Ioana Diana - CristinaT(web1,web2,web3)

15.02.2000 - Vlad - laura111(web1,web2)

20.02.2000 – Narcis Geroge – mnarcisa(web)

05.03.2000 - Gabriel - dana_dorofte



Sa cresteti mari, sanatosi, frumosi, destepti si sa aveti mult noroc!



[s][s][bum][bis][cheers]





Oana, mama lui Antonia

#300
mmi

mmi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 06 martie 2007 - 13:03

La multi ani, sarbatoritilor!

Si Mihaita scrie la gradinita, dar cu litere de tipar. Voi scrieti cu litere de mana?? Eu si asa nu fac deloc scriere acasa cu copilul, ma gandesc ca va avea timp suficient sa scrie dupa ce va incepe scoala si ma bucur ca joaca fotbal si tenis pana nu mai poate...[hagi]
Maine avem serbarea de 8 martie.
PS. Sunt sigura ca subiectul acesta va fi mult mai activ odata cu inceperea scolii. Vom fi foarte emotionate si implicate si sper sa ne ajutam cu sfaturi cat mai multe.[grup]

Cu drag, Mihaela, mami lu' Mihaita (13.10.2000)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -