Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Copii nascuti in 2000 (05)


329 raspunsuri la acest subiect

#301
Bobita

Bobita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 14 martie 2007 - 10:26

Buna!
La multi ani sarbatoritilor!
Maria are varicela, luata de la gradinita, asa ca stam acasa cred pina dupa Paste.
Si Maria isi scrie numele cu litere de tipar, si alte cuvinte, stie sa adune pina la 10, sa numere pina la 100, a inceput sa si citeasca litere de tipar.

Bobita, mamica a 2 albastrele


#302
Anuska

Anuska

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 729 mesaje

Postat 14 martie 2007 - 13:57

Ana isi scrie numele, al sorei ei, mama, tata, stie alfabetul (l-a invatat singura de la gradi unde il are scris pe dulapuri), citeste cuvintele scrise cu litere mari si uneori chiar si pe cele mici (tot de tipar)(asta tot fara sa o punem noi, ci pt ca a vrut ea, eu doar am ajutat-o cand nu stia si-mi cerea sa-i spun)... Calcule simple de genul adunarii de 2 cifre, usoare scaderi.... Cred ca o sa-i fie usor la scoala.... Educatoarea mi-o lauda ca scrie si ingrijit... Manca-o-ar mama pe ea de fetita desteapta! [:D]

Inca mai suntem sub tratament pentru otita la ambele urechiute, la dreapta mai rau.... Insa nu e prima data cand face, asa e ea mai sensibila la urechi, ce sa fac![bang]











[;)]*********************************[;)]

Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa

De la botezul Teodorei

Din parcul Tineretului, dar si cu altii



Povestea nasterii Anei

Povestea nasterii Teodorei(bb2)






#303
Anuska

Anuska

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 729 mesaje

Postat 14 martie 2007 - 14:03

Am uitat! Sambata ne pregatim de petrecere! Implineste 7 ani! [bis]

Si vreau sa-i fac surpriza si sa-i fac un tort Barbie.... Acum sunt in faza de documentare... [:D]







[;)]*********************************[;)]

Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa

De la botezul Teodorei

Din parcul Tineretului, dar si cu altii



Povestea nasterii Anei

Povestea nasterii Teodorei(bb2)






#304
damitea

damitea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 14 martie 2007 - 16:54

Vrem sa ne inscriem si noi pe lista voastra. Fetita mea, Tea, este nascuta in 29.12.2000.
In legatura cu locurile special amenajate pentru petreceri, noi am sarbatorit ziua de 6 ani la reclama mascata Club (undeva in spatele Moll-ului din Vitan - am sa caut adresa exacta) si pot spune ca mi s-a parut (fara a fi subiectiva) cea mai reusita petrecere de copii la care am participat. Locul este minunat, au personal care se ocupa de copii pe perioada petrecerii, iar mancarea e fost extrem de buna.In comparatie cu alte oferte, nici preturile nu mi s-au parut deplasate.
Anuska, ce tratament faceti voi pentru otita? Si Tea, fetita mea are otita la ambele urechi si sunt foarte ingrijorata pentru ca mi-a facut febra mare in doua nopti si nu stiam ce sa-i mai fac. Este de doua zile sub tratament (antitermice si antibiotic) si parca nu se simte nicio ameliorare.
[bang]


#305
Anuska

Anuska

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 729 mesaje

Postat 15 martie 2007 - 14:14

quote:
Originally posted by damitea
Vrem sa ne inscriem si noi pe lista voastra. Fetita mea, Tea, este nascuta in 29.12.2000.In legatura cu locurile special amenajate pentru petreceri, noi am sarbatorit ziua de 6 ani la reclama mascata Club (undeva in spatele Moll-ului din Vitan - am sa caut adresa exacta) si pot spune ca mi s-a parut (fara a fi subiectiva) cea mai reusita petrecere de copii la care am participat. Locul este minunat, au personal care se ocupa de copii pe perioada petrecerii, iar mancarea e fost extrem de buna.In comparatie cu alte oferte, nici preturile nu mi s-au parut deplasate.Anuska, ce tratament faceti voi pentru otita? Si Tea, fetita mea are otita la ambele urechi si sunt foarte ingrijorata pentru ca mi-a facut febra mare in doua nopti si nu stiam ce sa-i mai fac. Este de doua zile sub tratament (antitermice si antibiotic) si parca nu se simte nicio ameliorare.[bang]
Bine ati venit printre noi! Sa-ti traiasca printesa!Tratamentul pt otita este urmatorul: Zinnat (antibiotic, pastilute, la 12h timp de 7 zile), Nurofen (pt febra, pe care nu-i mai dau pt ca nu a mai facut dupa primele 2 zile) si picaturi Otis-T (pt ureche de 3 ori pe zi). Si la Ana, urechea stanga e ok, insa cea dreapta o mai doare cand o apas pe ea... Sa vb cu dr ei sa vad ce mai fac....Febra i-a cedat? Mai ai rabdare, poate medicam isi fac mai greu efectul, in gen cam 3 zile......[;)]*********************************[;)]Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasaDe la botezul TeodoreiDin parcul Tineretului, dar si cu altiiPovestea nasterii Anei Povestea nasterii Teodorei(bb2)

#306
damitea

damitea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 15 martie 2007 - 20:27

Anuskasa-ti traiasca si tie si tuturor celorlalti parinti copilasii si sa ne fie sanatosi! Starea Teodorei s-a mai imbunatatit, sper ca sa va face bine in 2-3 zile. Nu stiam de picaturi, dar i-am luat si e ok.Febra m-a speriat la culme fiindca niciodata nu mi-a facut asa o febra mare care parea ca nu cedeaza la nimic. Am avut doua nopti de cosmar, dar a trecut.
Multumesc!
Mama de Tea( 29.12.2000) si Damian (06.09.2005)

#307
iuliiuli

iuliiuli
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 23 martie 2007 - 17:24

Buna sa ca fie ziua!



N-am mai intrat de mult la acest subiect, desi Alex al meu face si el parte din clubul vostru![il]. Desi e mic ca si varsta, are 6 ani si 10 luni, e scolar in clasa 1.A fost mai greu la inceput cu adaptarea, cu trecerea de la gradinita la orarul de scoala, la obligativitatea temelor, dar acum suntem pe drumul cel bun. Cu scrisul mai avem probleme, caci tare urate face literele [bang], desi i-am tot dat dictari si scrie destul de mult acasa!

Aaaa, si pentru ca am vazut un subiect pe forum cu ce facem cand ne sunt batuti copii, as vrea sa spun ca in ultima zi de scoala inainte de vacanta din februarie a fost lovit de un alt copil mai mare cu un an sau 2 ca el, oricum nu-l cunostea...Ideea e ca in urma acestei intamplari facem karate de 3 ori pe saptamana, sa se poata macar apara cand se mai intampla asa ceva...







Iulia,[copil][red]Maria[red] (1anisor) ,[bonjovi]Alex nazdravan (6 ani si 9 luni)



albumul meu

[url="http://community.webshots.com/myphotos?action=showPhoto&albumID=484868285&photoID=492536052&security=TADQCG"]



#308
iuliiuli

iuliiuli
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 23 martie 2007 - 17:51

Si mai e ceva...



Avem 3 dinti lipsa [:D], 2 de sus si unu de jos, din care cauza vorbeste un pic peltic....



Iulia,[copil]Maria (1anisor) ,[bonjovi]Alex nazdravan (6 ani si 9 luni)



albumul meu

[url="http://community.webshots.com/myphotos?action=showPhoto&albumID=484868285&photoID=492536052&security=TADQCG"]



#309
Anuska

Anuska

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 729 mesaje

Postat 26 martie 2007 - 12:28

iuliiuli sa-ti traiasca scolerul! L-ai dat asa mititel la scoala?

Ana are deja dintisorii de jos schimbati, iar ieri i l-am scos pe cel de sus si acum cica poate sa bea apa si apoi sa faca pe fantana arteziana..... (asta traducere dupa cele zise de ea!) [:D]







[;)]*********************************[;)]

Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa

De la botezul Teodorei

Din parcul Tineretului, dar si cu altii



Povestea nasterii Anei

Povestea nasterii Teodorei(bb2)






#310
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 28 martie 2007 - 00:56

Nici eu nu am mai intrat de ceva vreme aici, dar am citit acum ce s-a mai scris!

La multi ani sarbatoritilor din martie si bun venit noilor copilasi de 2000.

Noi mai avem un picut si intram in vacanta de Paste, apoi inca 2 luni si...........s-a dus clasa 1!

Vad ca in RO copilasii merg in general cu 7 ani si ceva la scoala........Bianca a mers cu 6 ani si 8 luni si consider ca am facut o alegere buna!
Citeste si scrie dupa dictare in ambele limbi, ddar e mai fluenta in germana. Matematica e materia ei preferata si extra lucreaza dupa o culegere luata din tara!

Dintisori schimbati are 6!

Mai trecem pe-aici! Pina atunci, multa sanatae si numai bine!

Andreia




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -