Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Locuiti cu socrii?


12 raspunsuri la acest subiect

#11
Zeeva

Zeeva
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 16 iunie 2003 - 22:56

Va multumesc pentru raspunsuri. Sper ca prietena mea sa gaseasca calea cea buna. Ganduri bune tuturor, Z.

#12
Miguelle

Miguelle

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 17 iunie 2003 - 00:23

Am locuit cu socrii 5 ani si nu ne-am inteles deloc, chiar ne detestam reciproc. Dupa ce ne-am mutat, incet am inceput sa ne imprietenim. E extrem de greu, chiar imposibil pentru un cuplu tanar sa stea cu parintii unuia din ei si sa pastreze o armonie.

#13
Aurelia

Aurelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 17 iunie 2003 - 01:33

Uite cum am iesit eu dintr-o situatie ca asta acum 10 ani,mai intii ca el nu era de acord sa ne mutam separat asa ca am rabdat pina cind starile de ris-plins s-au transformat intr-o depresie psihica seriasa si pe fondul unei anemii accentuate (slabisem si eu destul aveam 42 de kg)m-au luat cu salvarea de la serviciu,dupa trei saptamini de spitalizare m-am intors acasa si i-am spus lui foarte categoric(nu eram casatoriti oficial)ca ori plecam amindoi de acolo ori i-mi iau ce-i al meu si ma duc,cum el mi-a raspuns ca nu o lasa pe mama lui pentru o femeie ,a doua zi dimineata mi-am stris ce-am putut si m-am intors in casa parinteasca,i-i multumesc lui dumnezeu ca mi-a dat taria s-o fac (il iubeam al naibi de mult!)dar ajunsesem sa merg pe strada sa-mi inchipui ca vad cum da o masina peste mama lui si simteam ca mi se incalzea sufletul !!,ori asta nu era in firea mea eu care imbracam toti copii de prin metrou cu hainele mele s-au caram pe ascuns de minare batrinilor ce ceseau in fata magazinului de piine!!!!Acum am invatat ca a fi prea bun inseamna sa-ti faci rau tie insuti ,prea tolerant inseamna ca ceilalti sa te ia de prost si asa mai departe ,desi in fundul sufletului am ramas aceiasi in ziua de astazi sint multumita de relatia pe care o am cu socrii de cum ma respecta si ma iubesc!Omul cit traieste invata!asa ca ma rog la dumnezeu pt prietena ta ,pupici, AuraGalerne


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -