Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

dar singuri afara....


20 raspunsuri la acest subiect

#1
mirelam

mirelam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 13 iunie 2003 - 15:09

...ii lasati? Ma refer la cei mai micuti.... in jur de 5 ani? Eu inca n-am curajul asta cu Andrei. Mirela, mamica lui Andrei (5 ani si 3 luni)

#2
descintec

descintec

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 13 iunie 2003 - 17:05

Mirela, eu ii las cam de pe la patru ani. Dar e drept ca am locuit mereu in zone unde nu era aglomeratie maxima, fara masini foarte multe, un spatiu in care nu imi era teama ca poate sa li se intimple ceva. Eu nici nu sint prea prapastioasa din fire, imi place sa fie cit mai independenti si nazdravani. D.

#3
isabela

isabela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 469 mesaje

Postat 13 iunie 2003 - 17:16

Eu am lasat-o singura afara inca de vara trecuta( la aproape 4 ani). Nu statea foarte mult pentru ca se plictisea.Isi lua din casa cateva jucarii, creta colorata si sticla cu apa. Mi-a fost teama la inceput pentru ca stau intr-o zona destul de circulata. Pana acum nu am avut probleme cu iesitul in strada. Cel mai tare mi-a fost teama sa nu plece din fata blocului cu cineva necunoscut. Ea este foarte sociabila si prietenoasa. Pare ca a inteles. Am invatat-o mai independenta inca de mica, cand explora multe locuri fara ca eu sa stau langa ea, dar bineinteles, fara sa o pierd din ochi. Uneori independenta ei nu-mi pica foarte bine, dar o prefer asa.

#4
Podeanu

Podeanu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.558 mesaje

Postat 13 iunie 2003 - 21:52

Da eu ii las singuri,dar acum sunt mari (7.5 ani) iar strada mea este ca un fel de rond(strada inchisa) deci toti care circula pe acolo implicit locuiesc acolo. Dar imi amintesc ca pe vremea cind erau mici si ii cresteau socrii mei la tara pe la 3 ani ii trimetea de mina la piine in sat. Ii cunostea deja tot satul.Intr-o zi ptr ca masina cu piine nu venise inca, ei s-au asezat cumintei la coada.S-au intors cu piinea cam dupa 30 minute si deja socrii mei plecasera a-i caute. Eu am aflat dupa si recunosc ca nu mi-a picat bine. Eu sunt mai fricoasa de genul meu si vreau sa stiu unde sunt si ce fac. Dana si gemenii http://www.desprecop...p?numeX=Podeanu

#5
Julie

Julie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 16 iunie 2003 - 04:32

Da, Matei se joaca singur afara cam de pe la 4 ani. Dar unde locuim nu circula masini (stam intr-o fundatura). Mi-a fost si mie frica (am si eu piticii mei pe creier) sa nu se duca cine stie unde cu vreun strain, asa ca independenta si-a castigat-o treptat, sub ochiul meu vulturesc, dar dupa un timp am cunoscut copiii cu care se joaca, stiu pe unde locuiesc, m-am mai linistit. Inca am temeri legate de tobogan si leagan, asa ca ii mai tin predici si mai tip la el de la balcon cand vad ca "abzeaza" de ele, ii mai sar in ajutor cand apar "turbulente" si mai fac pace intre pitici, dar nu pot si nici nu cred ca e indicat sa fiu mereu umbra lui. Dar, intr-adevar, e o problema, si daca am fi locuit in alta parte, nu stiu care ar fi fost situatia.

#6
sumisa

sumisa
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 16 iunie 2003 - 17:14

Si eu de anu asta am inceput sa o las pe daria singura. dar numai daca sunt si prietenele ei pe afara sau cu catelu.

#7
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 16 iunie 2003 - 20:03

Eu, din pacate, nu am cum. Avem casa la o sosea principala, unde este trafic intens. Este suficient sa scape mingea in strada si ...brrrrr, acolo erau sa ne calce si pe trecere pietoni! Mergem in fiecare zi in parc, asa ca nu am cum sa-l las singur la 4 ani. Asta este! Claudia

#8
marinaa

marinaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 17 iunie 2003 - 13:06

Mirela,eu abea acum am inceput sa o las singura in fata blocului.Are doua prietene de aceeasi varsta cu ea si se joaca in fata scarii.(avem portar si mai privesc de pe balcon).Auzisem atatea despre Bucuresti si chiar daca avem doi ani de trai in capitala, nu am avut curaj pana acum. Marinaa

#9
bia

bia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 18 iunie 2003 - 18:18

Nici eu nu o las inca pe Bianca in fata blocului singura,vad alte fetite,e drept ca sunt mai mari cu cel putin 1 an,dar eu nu am inca curaj,daca vine omul rau si o ia si pleaca,nu sunt tocmai normala la cap,cand e vorba de fiica-mea,dar asta e;iese cu noi zilnic in parc,isi intalneste prietenele,deci nu vad ce pierde.Prefer sa ma aglomerez eu cu treburile,dar sa o stiu in siguranta. dori

#10
ciufulici

ciufulici

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 20 iunie 2003 - 18:32

Buna tuturor Noi am scapat de statul la bloc de cand am plecat din ro. Aici locuim la casa pentru ca asa e moda in tara asta si avem un avantaj imens ca fetita nostra se poate juca in curte, [hop], [bascket], [bicla] e destul de mare si impreuna cu alti copii e perfect. Nu merge singura pe strada niciodata este doar la gradinita fara noi. Mergem impreuna la ati copii ei au locul lor de joaca fie in casa fie afara in gradina dar o supravegez oricum ar fi. Uneori sotul meu imi spune ca exagerez putin dar asta sunt eu. Ciufulici cu ciufuliciul de 4 ani


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -