Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

dar singuri afara....


20 raspunsuri la acest subiect

#11
alexa

alexa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 24 iunie 2003 - 15:47

Baiatul meu sa stea afara singur??????? Doamne fereste!Ai vorbit si in numele meu. [pup]
quote:
Originally posted by bia
Nici eu nu o las inca pe Bianca in fata blocului singura,vad alte fetite,e drept ca sunt mai mari cu cel putin 1 an,dar eu nu am inca curaj,daca vine omul rau si o ia si pleaca,nu sunt tocmai normala la cap,cand e vorba de fiica-mea,dar asta e;iese cu noi zilnic in parc,isi intalneste prietenele,deci nu vad ce pierde.Prefer sa ma aglomerez eu cu treburile,dar sa o stiu in siguranta. dori


#12
GabrielaG

GabrielaG

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.435 mesaje

Postat 10 iulie 2003 - 10:28

Eu am inceput sa-l las pe Otto afara singur, cam cu vreo 3-4 luni inainte de a iomplini 5 ani. Stateam cu un stress f. mare si faceam ture din sfert in sfert de ora sa vad daca mai e, desi vorbeam cu fetitele mai mari sa aiba grija sa nu plece. Nu mi-a plecat din fata blocului, dar la un an fara o saptamana s-a urcat intr-unn copacel si a vrut sa prinda o minge aruncata de cineva si nornmal ca a cazut si si-a fracturat mana dreapta. Apoi am fost plecati ca avea mana in gips si apoi nu l-am mai lasat afara singur ca primisem indicatii clare de la dr. sa am grija cel putin 2 luni dupa ce i-am scos gipsul sa nu se mai loveasca. Acum de vreo cateva zile iar il mai las in fata blocului cand nu iesim in parculet cu bicicleta, dar stresul e la fel de mare. Sanatate si pupicei la nazdravani, Gabriela si baietii

#13
Master Draciel

Master Draciel
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 24 august 2003 - 03:10

Nu l-am lasat niciodata singur afara sau in parcul care este chiar in fata geamului.Desi este destul de maricel, are 5 ani si 8 luni, virsta la care eu de mult ieseam singura, nu ma gindesc la asta.Nici pe strada nu ii permit sa mearga singur; il duc si il aduc de la scoala, iesim f mult in parcuri sau la plimbare, dar nu singur!!!!!!! Nu stiu, am un sentiment de insecuritate numai cind ma gindesc la asta.Nu pot!Dar eu sint un fel de mama closca.

#14
alma

alma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 26 august 2003 - 13:45

Cu grija stau si-acum, si nu rezist sa nu ies pe balcon, sa vad ce face. Dar de multe ori se joaca in spatele blocului, unde eu nu am vedere, dar acolo e un spatiu inchis, mai sigur. De ceva vreme iese mai des cu rolele si-i spun de zeci de ori sa fie atenta la masini. Ii dau ceasul la ea si-i spun la ce ora sa vina in casa, dar nu respecta asta intotdeauna, asa incat sunt nevoita sa ma duc dupa ea si s-o iau de acolo chiar in toiul jocului. Si ea mi-a facut figuri cu plecatul de langa bloc, de-am cautat-o innebunita prin tot cartierul! Era la o colega la cateva blocuri departare, dar nu s-a gandit ca eu o s-o caut. Ce papara a mai incasat atunci! http://community.web.../user/freediaro

#15
emari

emari
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 04 septembrie 2003 - 16:45

Al meu are 6 ani impliniti (17 august) si inca nu l-am lasat singur afara! Nici nu am cum, pentru ca este o alee destul de circulata si nici nu am balcon la strada, ca sa-l vad ce face! Si- apoi nici copii mici pe scara nu sunt, deci pur si simplu nu am cu cine sa-l las si cred ca nici nu as avea incredere! El este o fire iute si ajunge doar o clipa de neatentie ca sa se implample nenoricirea si nu sunt dispusa sa risc! Era sa se intample odata cu mine, cand fiind pe bicicleta, a luat viteza si i-a iesit in fata o masina intr-o secunda, de mi-am intrerupt respiratia!Noroc ca a avute frane bune masina! Evident ca l-am certat, si i-am explicat, cum i-am facut-o de zeci de mii de ori pana atunci, dar motivatia lui a fost "ca nu a vazut-o!". Ce-i drept nici eu nu apucasem s-o vad, pur si simplu a tasnit!Si cum pe aleea noastra sunt multi tineri de bani gata, soferi, care trebuie sa demonstreze ce tari sunt........ mari

#16
anatolia

anatolia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 08 noiembrie 2003 - 02:33

Da,am lasat fetele singure afara de pe la 6-7 ani....Bineinteles ca mergeam la poarta si ma uitam dupa ele foarte des...Acum au 11 ani dar parca tot asa des imi vine sa le supraveghez in ideea ca traind intr-o lume care numai normala nu mi se pare sa nu se intimple vreun rau...Cred totusi ca lasatul afara singuri reprezinta putina independenta si "maturitate" ,iar ei apreciaza(cred)acest lucru anatolia

#17
gabrielat

gabrielat
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 19 noiembrie 2003 - 14:49

Al meu are 5 ani si l-am lasat afara dar numai cu verisoara lui care este mai mare si am incredere in ea. Dar ca sa il las singur afara mi-e frica desi ar vrea. gabi

#18
tora97

tora97

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 461 mesaje

Postat 15 ianuarie 2004 - 14:14

desi Thea are 6 ani, desi locuim intr o zona linistita (dorobanti, desi avem curte (5 blocuri intr o curte mare) tot nu ma indur sa o las singura... am mai avut tentative, insa... mi e frica de oameni... atit. anul trecut am lasat o doar de vreo 2 ori si o data am trimis o peste strada la piine.. sa ma fi vazut coborind cele 5 etaje pe scara de serviciu, pindind o si apoi iar luind scarile la picior... da' si ea era miiindrrraaaaa nevoie mare. Hai ca poate eu as mai incerca insa bunica sa nici sa auda! lasa mincarea pe foc si se duce dupa ea in curte... poate de anul asta din vara sa mai fac vreo citeva tentative...

#19
angel_jp

angel_jp

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 30 ianuarie 2004 - 22:31

Eu am lasat fetita de la 4 ani singurica afara...uneori ma uitam de la balcon sa vad ce face si vreau sa spun ca s-a descurcat ..acum mai ales este descurcareata (13 ani)[bis]...dar nu mai sta la bloc[:D]

#20
Laura _Oprescu

Laura _Oprescu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 31 ianuarie 2004 - 01:35

Eu il las pe Rares afara de pe la varsta de patru ani.Mi-e frica s anu devin posesiva si sa ii tai curajul de a se descurca asa ca treptat l-am lasat singur afara...L-am gasit cocotat in pom, l-am gasit in nu stiu cate locuri in care i-am zis sa nu se duca: de fiecare data am avut discutii cu el si acum stie cand e vorba sa vina copiii sa il ia(, vine si imi spune dinainte unde merge....sunt si exceptii dar lucram la treaba asta. vin la usa ,ciocane si intreaba de Rares si pleaca la derdelus care e in fata casei[:D]) Mentionez ca stam intr-un complex linistit,iese cu copii de varsta lui si cu toate astea, la fiecare sfert de ora daca nu este in vizorul meu) ma duc pe furis(sa nu creada ca ii ucid barbatia) si ma asigur unde e.Dar ma stradui sa ii creez incredere in sine, si de cate ori traverseaza strada (aici in complex), imi spune dinainte(daca traversez ma uit in stanga in dreapta iar in stanga si trec)..ma imita...dar mai bine asa.. Laura


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -