Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

20 de obiceiuri daunatoare


19 raspunsuri la acest subiect

#11
tina75

tina75

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 12 iunie 2003 - 20:48

@Adi69: Aici iti poti face si ochelari de soare cu dioptriile respective, m-a costat 100 de Euro. Sper ca este si in Romania deja si ca iti poti permite! Salutari de la Tina Cu Lukas (48 cm,2400 gr.) & Alexander(48 cm, 2590 gr.), 20.01.2003,35+3 "Fiecare zi este un nou inceput."

#12
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 12 iunie 2003 - 21:13

Multumim mult ,LILACH,cred ca am sa recitesc din cand in cand sfaturile tale!!!Sunt foarte utile,chiar daca multe le stiam.E bine insa cand le vezi negru pe alb!!!Pupici!!!

#13
lilach

lilach

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 13 iunie 2003 - 01:30

quote:
Originally posted by adi69
Ce te faci daca ai ochelari de vedere si nu poti purta ocheleri de soare?Si te deranjeaza puternic lumina? Dia si bebe Rucsi
Iti cumperi lentile de contact si iti pui ochelarii de soare. Alta posibilitate ar fi sa iti cumperi rame speciale care se pun peste cale de la ochelari [sint unele cu magneti]si in acest mod nu ai nici o problema. Eu personal folosesc amindoua solutiile pt. ca nu pot rezista prea mult cu lentilele de contact. ella& laura,andrei,andra

#14
VASIA

VASIA
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 13 iunie 2003 - 01:34

Multumim ptr.sfaturi.Chiar asa mie nici nu imi ajunge 6 luni un rimel,dar am o cunostinta pe care cica o tine si 2 an.Si ea se lauda ca face economie!Halal economie pe sanatatea ta.[bang] Ptr.Missiday: am sa-ti spun cum imi aranjez eu parul care are aceleasi caracteristici ca al tau:dupa ce ma spal si pun spuma L'Oreal sau Wellaflex il pun pe bigudiuri.Procesul e mai complicat:ptr.suvitele de sus folosesc bigudiuri cu scai de marime medie (pe calota capului ca sa zic asa),in continuare de la mijlocul capului bigudiuri de plastic-de acelea cu capac-tot de marime medie.Suvitele din fata le rulez spre ...fata(sper ca intelegi). In momentul in care imi desfac parul(aaaaa,am uitat dorm cu ele si le aplic pe parul umed spre uscat,nu ud) il piaptan usor si are volum de volum si e usor ondulat. Nu te speria nu e greu sa dormi cu ele.Eu nici nu le simt-oricum nu le pui prea strans.Ideea e ca toata lumea crede ca parul meu e asa in mod natural iar fetele care afla ca il aranjez ma tot streseaza sa le invat si pe ele. Eu zic ca merita sa incerci. [pup][pup][pup] Cristina

#15
lilach

lilach

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 13 iunie 2003 - 01:56

Cristina ,ma sperii...tu asa dormi[?][?][?][mariaj]strasnic aveti... Ce spune de moatele tale? E si asta o solutie. Si eu personal am probleme cu parul ca nu e nici ondulat dar nici drept. Ce fac eu este simplu Ma spal seara pe capil usuc putin [Fara uscator] si pe urma imi fac o coada chinezeasca [nu sint sigura ca asa ii spune in romaneste]...ops dimineata o desfac si...parul sta ondulat. ella& laura,andrei,andra

#16
ierima

ierima
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 13 iunie 2003 - 11:32

Ella, Chiar e bine sa te culci cu parul semiud? Am o prietena care a facut tot felul de experimente de genul asta si la un moment dat a inceput s-o doara capul timp indelungat. La control era suspecta de meningita. S-a rezolvat cu ceva tratament, dar si-a invatat lectia. Eu personal cand ma culc cu parul putin ud(fara sa-l usuc suficient cu foenul) am a doua zi o stare foarte proasta si mici dureri de cap. Spune-ne si noua cum se face coada chinezeaca. Livia

#17
petruta

petruta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 13 iunie 2003 - 12:11

Da, Da sa auzim ce spun expertii ![biz] Petruta & bb Mihai [copil] http://community.web...user/gabrielmil

#18
adi2003

adi2003

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.225 mesaje

Postat 15 august 2003 - 21:13

Bun subiect, dar nu mai scrie nimeni?

#19
iulia grosman

iulia grosman

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 23 august 2003 - 00:22

ba mai sintem .lilach spune tie nu t-i se usuca calciiele vara?mai ales aici la noi cu vremea asta!eu am in ultimii2 ani probleme cu picioarele.am inteles ca esti in tema si poate imi recomanzi vreo crema saucine stie vreun leac babesc.mersic!!

#20
iren

iren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.502 mesaje

Postat 23 august 2003 - 02:33

Eu am descoperit ca cea mai buna crema pt. calciie -picioare- este cea de miini,cu cit este mai grasa cu atit mai bine,iar dupa ce o aplici,masind putin,e bine sa porti sosete de bumbac.Este de preferat sa dai in fiecare zi.Pentru miini se recomanda acelasi tratament,dar cu manusi din bumbac -un remediu excelent pt.miinile uscate,mai ales iarna. Iren&Bogdanelu`[flo]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -