Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Poezii mici pt. pitici!


15 raspunsuri la acest subiect

#11
edwardpetriu

edwardpetriu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 16 februarie 2003 - 17:07

Excelente !!!!!! Iti multumim DANTZA Edy, Lacra si [bibe]Beatrice

#12
gabitza

gabitza
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 17 februarie 2003 - 15:10

catelul catelusule sa-mi spui unde-i laptele ca nu-i! cine mi-a umblat la oala de-o gasesc acuma goala? cine-i hotul ?n-ai fi tu? dai din coada zici ca nu!? dar esti plin de lapte tot si pe coada si pe bot ariciul un arici cu ochii mici si cu bot catifelat langa gard s-a tupilat necajit si suparat ca l-a plouat mai arici cu ochii mici hai in casa la caldura unde nimeni nu te fura sus langa cuptor sa stai sa nu capeti guturai sper sa va fi placut.

#13
Danza

Danza
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 17 februarie 2003 - 16:37

Pentru ca tot nu-mi amintesc restul alfabetului, vin cu cateva versuri despre vorba animalutelor. Danutz asa a invatat cum striga mai toate animalele: Rata face: mac-mac-mac Tare-as innota pe lac. Pisicutza face miau, Lapte dulce vreau sa beau. Catelusul face ham! Ce-as mai roade un os, dar..n-am! Gasca face: ga-ga-ga, Vreti mancare? - da-da-da!! Gainusa: cot-co-dac! Ousorul ti-i pe plac? Iar cocosul: cu-cu-ri-gu! Tare bun a fost covrigul! Vaca face: mu-mu-mu, Luati lapte chiar acum! Iar oita: be-be-beeee! Unde e mielusha meee! Iepurashul face meac, N-am un morcovel de leac. Calul face: i-ha-ha Eu pe toti ii voi plimba!!! Magarushul: i...a, i...a Vai de spinarusha mea! Iar purcelul vitzi-covitz! La mancare ma primiti? Cu drag, Dana, mamica lui [copil] Danuz paginuta personala: http://www.desprecop...?nickname=Danza

#14
Madalinutza

Madalinutza
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 06 martie 2003 - 11:49

Pentru toate mamilile Pamantului: Cea mai scumpa de pe lume de Nichita Stanescu Spune-mi care mama-anume Cea mai scumpa e pe lume? Puii toti au zis de pasari, Zarzarii au zis de zarzari, Pestisorii, de pestoaica, Ursuletii, de ursoaica, Serpisorii, de serpoaica, Tigrisorii, de tigroaica. Manzii toti au zis de iepe, Firul cepii-a zis de cepe Nucii toti au zis de nuca Cucii toti au zis de cuca, Totii pisoii, de pisica Iara eu, de-a mea mamica Orice mama e anume Cea mai scumpa de pe lume! Madalinutza preparator la Facultatea de Farmacie Cluj-Napoca

#15
osna

osna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.072 mesaje

Postat 02 iunie 2003 - 21:20

nu stiu daca s-au mai scris poezioarele astea caci nu am avut timp sa le citesc pe toate Veselã e periuta: Toatã ziua se dã huta Si se joacã si glumeste Nici n-ai spune cã munceste. Uite-asa, mai mult în glumã, Zburdã pânã face spumã. Dintilor le înfiripã Alb vesmânt ce tine-o clipã. Îi iubeste, îi albeste Si pe cei mai mici îi creste. Si-o ascultã, cã-i isteatã, Periuta cea glumeatã. Batista mea e mica Si nasu-i mititel! Promit sa fiu cuminte, Sa am grija de el. Nu vreau sa zica lumea "Priviti-l pe Murdarel!"

#16
descintec

descintec

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 03 iunie 2003 - 00:03

o poezie ce le-a placut copiilor mei: Un pisoi cit portocala Se juca de-a ala-bala Cu o minge de hartie Rosie si albastrie Mica, cum imi place mie. Si una despre ploaie: Pic, pic, pic Vine ploaia , vine Vine pe furish Pe acoperish, Printre ramurele, Si pe floricele, Ba o simt si eu Pe nasucul meu. (aratam cu degetutele in sus cum vine ploaia, tot mai jos, pina pe floricele, apoi cu degetul pe nasuc. Ii incinta).Daca vreti sa va reamintiti cintecul cu "bate vintul frunzele", unde tot asa, se pot juca in aer cu minutele, vi-l scriu. D.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -