Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Poezii mici pt. pitici!


15 raspunsuri la acest subiect

#1
Danza

Danza
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 12 februarie 2003 - 13:59

Deocamdata as vrea sa incep cu poezioarele despre cifre, preferatele lui Danutz. Sper sa va placa si voua si v-as ruga chiar sa veniti sa completati lista. 1 Unu-i cam suparacios, Vezi cum sta cu nasu-n jos? Daca ar mirosi o floare, Ar uita de suparare! 2 Suntem doi: sora si frate, Inimioare-ngemanate. Ne-ajutam mereu frateste, Unde-s doi, puterea creste! 3 Trei fetite, tre surori, Trei gropite-n obrajori. Trei rochite, trei fundite, Trei frumoase ingerite! 4 Patru pasari jucause Vor sa poarte margeluse! Cine stie: sunt mergele Pentru pasarele? 5 Cinci talhari s-au ratacit In pustiul nesfarsit. Nu au bani, n-au ce manca, Pentru ca ... n-au ce fura! 6 Reuseste cine-ncearca! Noi acum vom incerca: Sase jucatori de marca, Sase goluri vom marca! 7 Zic sapte pisici viclene: "Suntem noi...vegetariene, Dar ni-i dor de soricei, Vrem sa ...ne jucam cu ei!" 8 Opt, in oglinda De-ar fi sa vada, Ar crede ca este Un om de zapada. 9 Noua indieni voinici Stiu acest secret de mici: Ca sa-i bati pe inamici, Arma cea mai potrivita Este mintea ascutita. 10 Zece stele mandre-mi zic: "Noapte buna, copil mic". Eu privesc cu drag la ele: "Noapte buna, zece stele". Sper ca v-au placut! Cu drag, Danza, mami fericita a lui [copil] Danuz paginuta personala: http://www.desprecop...?nickname=Danza

#2
palmyrah2002

palmyrah2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 411 mesaje

Postat 12 februarie 2003 - 14:07

FOARTE FRUMOOOOS!!! Chiar acum le listez!!SARU'MANA!![flo][flo]Cristina si Mihnea

#3
Garofitza

Garofitza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 12 februarie 2003 - 19:32

http://www.desprecop...rchTerms=poezii Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

#4
palmyrah2002

palmyrah2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 411 mesaje

Postat 13 februarie 2003 - 09:47

quote:
Originally posted by Garofitza
http://www.desprecop...rchTerms=poezii Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
MULTUMESC GARO!!!!Uite chiar acum le listez!!![flo][flo]Cristina si Mihnea

#5
Danza

Danza
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 13 februarie 2003 - 13:35

quote:
Originally posted by Garofitza
http://www.desprecop...rchTerms=poezii Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
[ups][ups] Fac mea culpa! Nu am observat subiectul, poate si pt. ca atunci nu eram inregistrata, dar, chiar si dupa, citeam mai mult forumul "Parinti intreaba, parinti raspund". Am citit poezioarele postate de tine si de restul fetelor. Sunt [cool], dar..., daca tot este format subiectul asta, pot continua, cu conditia sa nu se repete [;)]? Sanatate multa tuturor [cheers]! Cu drag, Danza, mami fericita a lui [copil] Danuz paginuta personala: http://www.desprecop...?nickname=Danza

#6
juliada

juliada

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 00:42

Vin si eu cu una deocamdata, ca restu pe care le mai stiu sunt pe site DOUA RATE Doua rate jumulite Au plecat sa se marite Si gaina,de sub pat Merg si eu la maritat! Dar cocosul din gradina, Ce ai gaina esti nebuna? Esti bonava de ficat, Si tie iti arde de maritat? Numai bine si iubire sa fie :) juli

#7
dana nitoi

dana nitoi
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 02:04

sunt taaare dragute! multumui! dana si tudor rostogol

#8
Misilicu

Misilicu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 03:17

Am si eu o poezioara. Mi-e foarte draga pentru ca o stiu de la o matusa pe care o iubesc mult. Fetitei mele i-a placut si a invatat-o extraordinar de repede. Mielul Am un miel, E negru tot De la coada pan' la bot Si in frunte are-o stea, Ca un fulg de nea. Eu il duc la oi la stana, Ii dau branza cu smantana, Ii dau nuci si ciocolata Si bomboane cate-odata, Dar prostutul isi freaca barba, Tot mai tate-i place iarba. Misilicu si Monicutza

#9
Danza

Danza
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 12:43

Alfabet in poezioare: (hai am repetat aseara cu Danutz si scriu cate imi mai amintesc) A - Albina si ariciul In gradina un arici Se-ntalni cu o albina Si-o intreba: - ce faci aici? - Strang nectar cat e lumina. B - Broscuta Tupa! Tupa! o broscutza Iese-n drum! piatra n-o crutza Atunci cere la bursuc: - Da-mi pe-o ora un papuc, Am uitat ca nu-s in apa, Acusi spinii ma inteapa! C - Cucul si cerbul Canta cucul intr-un fag, Glasul lui imi este drag. Cerbu' asculta visator Si mai uita de vanator. D - Delfinul Un delfin din saritura A prins o bomboana-n gura. Si il cearta rau parintii: "Vrei sa te doara dintii?" E - Elefantul Iata-un pui de elefant: E masiv si elegant. Il invit la mine-acasa, Iar el: "mama nu ma lasa!" F - Fluturasul Fil-fil-fil din aripioare, Uite-o floare zburatoare! - Nu-i o floare, e fluturas - Imi raspunde un baietzas. G - Girafa O girafa ziua toata Umbla amarnic suparata: Auzi o gura rea Cum ii zise "macara" [q] H - Hipopotamul Un hipopotam in apa Canta zgomotos la harpa [harp] Halal cantaretz ursuz Concerteaza in havuz!!! I - Iepurele Aoleu! ce bucatar Frige varza la gratar! Iepurelei-i bucuros: - Voi papa ceva gustos!! [pofta] I - Ingerul Inger, ingeras de sus, Rugaciune mi-ai adus, Ea ma-nvaluie-n lumina Si ma invata sa fac bine! J - Jucaria Am o jucarie noua Si ma joc pan' amurgeste. Nu-s zgarcit, v-o dau si voua, Insa cu-mprumut, fireste! Aici fetelor, memoria mea ma cam lasa. Diseara cand merg acasa invat si restul alfabetului in versuri. Sper ca v-au placut [pup] Cu drag, Danza, mami fericita a lui [copil] Danuz paginuta personala: http://www.desprecop...?nickname=Danza

#10
gabitza

gabitza
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 14 februarie 2003 - 13:15

Sunt prima data pe forum si vreau si eu sa transcriu o poezioara care este preferata a bb-ului Dan: Eu sunt iepurasul Tup Prin padure sar zdup! zdup! Sunt un iepuras de soi Cel mai tare iepuroi Am picioare lungi de tot Lungi urechi Mustati la bot Insa toate-s de prisos Coada n-am , sunt FURIOS!!![bang]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -