Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Tinctura de branca ursului


16 raspunsuri la acest subiect

#11
R.R.

R.R.
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 februarie 2003 - 14:31

quote:
Originally posted by livia
Cine va recomandat tinctura de branca ursului,eu nu stiu prea multe despre ea,vreu si eu mai multe indicatii?!? Eu am scris ca se adm.sub forma de pulbere ca sa nu aiba efecte secundare in plus se adm.,in caz de hipotensiune,impreuna cu maghiranul (Majorana hortensis), care are rol compensator pentru aceasta deficienta.Si nu vor mai fi astfel de probleme. Eu sunt de pare sa nu renunteti la aceasta planta fiindca este foarte eficienta in sterilitatea masculina DAR SA O ADM:CUM TREBIUE SI:N COMBINATIE CU CE TREBUIE-NU SIMPLA!!! va pupicesc!!! livia
[pup] Livia eu nu stiu ce sa fac? Am cumparat tinctura de Branca Ursului ptr. sotul meu, dar acum imi este frica. Sotul meu urmeaza un tratament care consta in: Potent Power, Acid folic si Legalon, poate lua si branca ursului fara probleme. Te rog Livia spune-mi! [pup] R.R.

#12
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 10 februarie 2003 - 14:35

Eu am pus un mesaj pe forum,cam acum doua saptamani,cu un articol copiat din f-as despre B.U. Am cumparat anul trecut ceai de B.U. din Sibiu si cand ne-a intors in oras aici nu am mai gasit.Acum am pus articolul in ideea ca poate parea interesant cuiva... Dupa ce Pisicuta mi-a spus ca acum se gaseste si la noi B.U. dar tinctura,am luat si eu,saptamana trecuta.De joi ii dau sotului meu seara,in cana cu ceai 2 lingurite de tinctura B.U. Pana acum,doamne ajuta,nu a patit nimic si sper ca nici de acum incolo...probabil conteaza si daca organismul e detoxifiat/aici intelegandu-se mai ales folosirea indelungata a medicamentelor tari. In plus,eu astept sa trec de rusi si de luna viitoare incep si eu cu tinctura de B.U. Parerea mea e ca daca va apucati de tratament "naturist" cu ceaiuri atunci ramaneti pe acest gen de tratament,daca luati medicamente,deci faceti tratament alopat/atunci ramaneti pe parte asta...degeaba beti ceaiuri fel si fel daca dupa aceea luati la pastile de nu le mai stiti numarul...In plus supuneti si ficatul la un mare efort si va faceti mai mult rau decat bine/ Sanatate maxima,Maria [pup] Rabdarea este cheia fericirii.

#13
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 10 februarie 2003 - 18:11

Pt. R.R.,daca vei respecta instructiunile nu ai de ce sa te temi.Eu zic sa ia si tinctura ca este foarte buna dar sa ia impreuna cu maghiran(ca sa nu apara hipotensiune) si nu va avea ,sigur ,probeme.Poate sa ia in paralel cu ce ia dat doctorul. livia

#14
Diana_b

Diana_b

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 10 februarie 2003 - 18:19

Eu am cumparat tinctura de B.U. pt. ca am citit mesajul Mariei, in care spunea ca e foarte bun. Doar ca eu sunt hipotensiva, nu-mi place sa ma doara capul si oricum am inceput tratamentul Liviei cu multe alte chestii, nu vreau sa le amestec (a spus Livia ca nu e bine) ca apoi [alcool]. Nu am luat decit o data din B.U. si acum nu mai am ce face cu ea. Daca vrea cineva, i-o fac cadou. E pacat s-o arunc. Ce ziceti ? Pupici.

#15
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 10 februarie 2003 - 18:33

Aveti grija cu tinctura de BU,asta pt cine este hipotensiva.Eu numai pun gura pe ea.Sotului meu ii dau mai departe.Livia,crezi ca pot sa-i dau sotului meu in tratamentul scris de tine inloc de praful de BU?Eu nu cred ca reusesc sa-l conving sa inghita prafulk cu apa.Cred ca o sa-i dau 2 lingurite deacum si eu. Pupici, Gabi.

#16
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 10 februarie 2003 - 22:05

Eu zic sa-i dai dar in combinatie ce maghiran ca sa nu existe probleme.Da? livia

#17
R.R.

R.R.
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 11 februarie 2003 - 10:15

Esti o draguta Livia, multumesc tare mult![flo][pup] R.R.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -