Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

PT.LIVIA : INTREBARI


20 raspunsuri la acest subiect

#11
cam

cam
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 05 februarie 2003 - 21:02

Livia, ajuta-ma si pe mine te rog. Am o durere usoara in zona ficatului. De la care din tincturi sa fie? Am uitat sa specific ca urmez tratamentul tau si iau tincturi de telina, marar, zmeur, coacaz negru,branca ursului, ulei de catina, ceai de coada soricelului, si cretisoara.

#12
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 05 februarie 2003 - 21:12

Nu este de la trat.,sigur,fiindca mare parte din plante protejeaza ficatul si curata de toxine.Eu cred ca ai mancat ceva care nu este compatibil cu trat.de ex.ceva prajit,sau maioneza sau ai baut racoritoare,sau, nu prea mananci si atunci apar mici intepaturi in zona ficatului.Asa ca pune mana si mananca cum trebuie si ai sa vezi ca este mai bine. livia

#13
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 06 februarie 2003 - 08:17

Neata dragele mele aspirante si viitoare burtici...am si eu o intrebare: in loc de pulberile de telina si marar se poate folosi tinctura de telina si marar...si in ce cantitate??( adica cate picaturi)....Va pup si va doresc o zi plina de speranta si realizari[bibe]

#14
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 06 februarie 2003 - 11:44

Poti lua tinctura de marar: se ia o lingurita de tinctura dizolvata in 100 ml de apa, de 3 ori pe zi, inainte de mese. Durata minima a tratamentului este de 21 de zile. livia

#15
cam

cam
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 06 februarie 2003 - 13:31

[quote]Originally posted by livia
Nu este de la trat.,sigur,fiindca mare parte din plante protejeaza ficatul si curata de toxine.Eu cred ca ai mancat ceva care nu este compatibil cu trat.de ex.ceva prajit,sau maioneza sau ai baut racoritoare,sau, nu prea mananci si atunci apar mici intepaturi in zona ficatului.Asa ca pune mana si mananca cum trebuie si ai sa vezi ca este mai bine. livia [/quote]
Multam pentru raspuns, dar mai am o intrebare,nu scapi asa usor de mine. Pe a mea soata il indop cu urmatorul tratament: tinctura branca ursului si telina, pastile de ghimbir, apilarnil+propolis+polen si Qunona Q10. Problema e ca i-a cam crescut tensiunea, el fiind hipertensiv de felul lui (si pentru care ia tratament medicamentos). Ai cumva idee care dintre pastile sau tincturi sa-i fi provocat cresterea tensiunii?

#16
andrruzza

andrruzza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 619 mesaje

Postat 06 februarie 2003 - 13:55

de la branca ursului scade tensiunea(hipotensiune) Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

#17
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 08:29

Dragutele mele viitoare burtici...gata am luat toate ingredientele pentru tratamentul Liviei...am spart vreo 800.000 lei ...dar nu-i nimic...macar de-ar fi cu folos....in schimb nu gasesc ceaiul de naprasnic...se poate incepe si fara acesta???????? De maine dimineata vreau sa incep tratamentul....ceaiul o sa-l primeasca la Plafar peste vreo doua saptamani...se poate si fara el (la inceput)...Va pup si Dumnezeu sa ne ajute!

#18
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 14:43

Poti incepe si fara dar este musai sa-l iei daca vrei rezultate,este foarte important acest ceai in trat. Te pup,si-ti tin pumnii!!! livia

#19
Diana_b

Diana_b

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 19:24

Tocmai am luat ceai de napraznic de la statia de metrou Unirea, iesirea pe diagonala cu magazinul. In fata plafarului este o balta imensa (pentru orientare). Livia, am luat si tinctura de branca ursului si ulei de catina. Crezi ca are ceva daca le iau si pe astea cind iau celelalte tincturi ? Pupici, Diana.

#20
Diana_b

Diana_b

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 07 februarie 2003 - 19:27

Tocmai mi-a suflat sotul meu ca este pe partea cu Hanul lui Manuc. Si noi am venit cu sacul de ceaiuri acum o ora si doar acolo am gasit ceai de napraznic, este un plafar f. bine aprovizionat. Succes, tinem impreuna tratamentul.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -