Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

PT.LIVIA : INTREBARI


20 raspunsuri la acest subiect

#1
veronici

veronici

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 03 februarie 2003 - 20:33

[help] Draga Livia,am urmatoarele intrebari pt.tine referitor la tratament: 1. Sup.cu Metronidazol din ce zi incep? 2. Cat`s Clow si vit.E numai dim.si seara (ziua 5- ziua 19)? 3. seminte de marar 21 de zile din prima zi a ciclului? 4. crema de galbenele pt.masaj vaginal - asa cer la farmacie sau se numeste altfel (sau este simplu "Crema de galbenele")? 5. Argila- cam ce marime are granula intravaginala? - se introd.zilnic,iar in zilele de contact dupa o ora ,doua ore? 6. Preparare ceai naprasnic - se pune la inmuiat seara cu apa rece? Planta ramasa cu 1 cana din lichidul respectiv(cel de seara) sau scurg tot lichidul si mai adaug 1 cana de apa pt.1/2 ora(rece,calda)? Sper ca nu te-am stresat cu intrebarile dar daca ma apuc de tratament,vreau sa fie OK! Deocamdata sunt a treia zi dupa ovulatie si am avut 3 zile la rand temp.37 grade. Sper sa fi ramas insarcinata, pt.ca tratamentul cu pastile pt.stimulare imi da niste dureri imense.[q] P.S.Tratamentul acesta se poate face in acelasi timp cu cel prescris de ginecolog? Nu are contraindicatii? La fel ma dor ovarele si de la el? Mii de multumiri pt.raspunsuri si multi[pup][pup][pup]pana data viitoare.

#2
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 00:24

Raspunsuri: 1.nu conteaza important sa nu fie in timpul menstruatiei 2.vit.E dim. si seara din a 5-19zi iar cat`s claw tot timpul 3.da 4.simplu crema de galbenele de la plafar 5.marime a ca o aluna decojita-poti sa le introduci imediat 6. Ceaiul de naprasnic: o mana de frunze si flori uscate nemacinate se pun cu o cana (250 ml) de apa (rece)la inmuiat de seara pana dimineata; dimineata se filtreaza licoarea rezultata (care nu este altceva decat un macerat), iar planta(toata) ramasa se fierbe unu-doua minute. Se lasa sa se raceasca vreme de jumatate de ora la temperatura camerei acest decoct, apoi se filtreaza; la sfarsit, se combina maceratul cu decoctul racit; se beau 3-4 cani din acest ceai pe zi, pe stomacul gol. Ceaiul se bea inghititura cu inghititura (unii terapeuti recomanda sa se bea cu lingura). Este extrem de eficient in tratarea sterilitatii (la barbati si la femei), a impotentei, frigiditatii Se poate face in acelasi timp cu alte trat. Ovarele te dor numai daca este ceva in neregula cu ele si odata rezolvata treaba(de plante) nu te va mai durea. Nu ma stresezi deloc cu intrebarile,cum am mai spus...raspund cu mare drag!Te pup si bb cat mai curand! livia

#3
Letitia

Letitia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 12:43

Aoleo! Eu am inceput cu supozitoarele cu Metronidazol din prima zi a ciclului. Astazi e a 5-a, ce sa fac?? Am cumparat 10 supozitoare. Sa le pun pe toate? Sa ma opresc si sa fac tratamentul luna viitoare? Si inca ceva: eu nu am gasit supozitoare ci ovule, dar farmacista mi-a spus (si in prospect se confirma) ca merg si pe 'colo' si pe 'dincolo'. De fapt nu spune clar asa ci ca se pot folosi si de barbati, dar ei nu pot sa le bage decat intr-un loc... [ups]! Va astept cu sugestii ca m-am cam dezorientat ... [flo]Letitia

#4
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 13:38

Leti,nu te speria,am spus -nu -in timpul menstruatiei fiindca unele femei sunt mai sensibile si nu suporta (in acea perioada)senzatia de doscomfort pe care o produc supozitoarele.Continua fara teama!!! pupici!!! livia

#5
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 13:39

Se pun in poponetz si nu-i nimic daca sunt ovule!!! livia

#6
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 13:40

Scuzeee,am vrut sa scriu -discomfort!!! livia

#7
Letitia

Letitia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 13:43

M-am linistit! [pup]

#8
Letitia

Letitia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 13:49

Draga Livia, E acum activ pe forum un subiect in care Mariaa spune ca tinctura de coada soricelului nu se ia in zilele cu menstruatie. O iubesc pe Mariaa, dar tare-mi doresc sa nu aiba dreptate. De ce nu e voie? Cand o sa te saturi de intrabarile mele sa-mi spui! Si sa vezi ce de intrebari o sa am cand o sa ma fac mamica! [pup] [flo]Letitia

#9
livia

livia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 04 februarie 2003 - 14:11

Eu am luat tot timpul fara intreruperi chiar si in zilele cu menstruatie fiindca eu nu prea aveam menstruatie(decat la intervale foarte mari) si din cauza asta am luat asa.In plus si dr. mi-a zis asa... livia

#10
veronici

veronici

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 05 februarie 2003 - 19:28

Draga Livia,eu iti multumesc mult de totpentru raspunsuri,sper sa nu vina rusii luna aceasta,dar daca se va intampla, am intrebat deja de plante,medicamente,etc.pt.trat. naturist si nu voi sta pe ganduri sa-l folosesc. Deocamdata astept!! Pa si [dual].Pe curand! Si bafta si tie Letitia


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -