Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nastere la "termen"


15 raspunsuri la acest subiect

#11
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 21:25

Nu cred ca e indicat sa nasti in zile de astea de sarbatoare din motivul de 2 lei (ca sa zic asa) ca asistentele si doctorii sunt mai preocupati de programele tv sau de sprit decat de paciente si de bebelusi.... Din pacate...asa e la sarbatori [alcool] nu face casa buna cu [bibe]

#12
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 21:34

quote:
Originally posted by khristin
Otilia,Spune-ne mai multe de bebelusii sagetatori, ca ma intereseaza si pe mine avand in vedere ca peste cateva zile voi tine in brate un mic sagetator...Cristina
Daca vrei sa te amuzi, uite un link cu alte multe linkuri de horoscoape:http://www.facile.fr/horoscop.php3Daca nu, iti spun ca este un semn dublu, contradictoriu...Sunt foarte sinceri, atit de sinceri incit sunt lipsiti de diplomatie... Sunt sentimentali. Rebeli dar traditionali in acelasi timp, mereu in cautarea idealului. Este un semn de FOC.In general sunt comunicativi, energici si destul de atasati naturii.Instinctuali, optimisti, loiali si generosi. Organizati si toleranti, idealisti si filozofi...Eu am fost o fetita cuminte [8**] , ascultatoare, premianta la scoala si destul de inteleapta pentru virsta mea [ilp]Dar, uneori putin cam... OLE-OLA [olala] [;)] [disco][:-)))][:-)))][:-)))]Nastere usoara, sa va traiasca [bb][bb] Sagetatorii, sa fie sanatosi, frumosi si destepti [flo]
@+... Imagine postataO&A [bibe]

#13
Adina

Adina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 21:51

la mine termenul calculat ca la caret era 30 octombrie....dar la ecografiiile morfologice era 27,29 sau 30 octombrie.bebe nu s-a grabit foarte tare,a stat cuminte pina pe 30 oct cind nenea doctorul ne-a anuntat:miine dimineata la spital,intri la cezariana....asa ca noaptea aiai am asteptat sa se faca odata dimineata sa pot merge la spital,am asteptat un ghiont ceva,o contractie sau ceva in sensul asta dar nimic....asa ca bebe a venit pe lume pe 31 oct,la orele 12,15 prin cezariana.adica fix la termen:))

#14
danab

danab
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 22:02

Si baietelul meu a fost punctual! Data estimata a echografului a fost 6 octombrie, pe 6 s-a nascut.Oricum si la spital s-au mirat de aceasta exactitate pentru ca mi-au spus ca doar 4 % din femei nasc la termenul estimat. Pupici,Dana si Mihai

#15
diana12

diana12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 22:21

La noi data probabila a fost 4 mai, dar micuta noastra s-a gandit ca e bine sa vina mai devreme, adica pe 25 aprilie, dar tot "la termen" s-a numit. Oricum din cate am auzit eu, fetitele sunt mai grabite decat baietii... Sarcina usoara in continuare si nastere la fel de usoara. Numai bine, Diana & Ecaterina Nu dispera!

#16
Guest834_39

Guest834_39
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 23 noiembrie 2002 - 05:37

[hopsieu]"Monstruletul"meu tb sa vine pe 17 octombrie,nerabdator sa-si cunoasca parinti a venit cu 2 zile mai devreme[:D],adica 15 octombrie.
Iti urez nastere usoara si [bb]sanatos.
[pup]arabella[i]



Panic Questions

  • Sunt însărcinată

    menis
    - iul 23 2024 19:25

  • 18 săptămâni

    UIoana
    - iul 21 2024 21:39

  • Test Paborama

    Alina Patrichi
    - iul 21 2024 21:00

  • Dormitul pe spate

    Ioana6667
    - iul 19 2024 09:18

  • Lichid amniotic crescut

    anays12
    - iul 12 2024 09:21

Last Blogs

  • Primul test pozitiv

    Ayshutza
    - Astăzi, 00:15

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    Cristiana1304
    - Ieri, 21:19

  • Am nascut o minune de baiat!

    Deutzuk
    - Ieri, 20:59

  • 27saptamani

    irinan
    - Ieri, 19:54

  • Saptamana 30

    DaianaL
    - Ieri, 17:47

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -