Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

eritem fesier


16 raspunsuri la acest subiect

#11
Amalia

Amalia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.286 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 01:51

Si eu ma confrunt cu aceeasi problema. Baietelul meu are tot 1 an si 3 luni si de vreo 4 luni se irita foarte des si foarte urat. am schimbat o groaza de creme si l-am dus de degeaba la doctor....tot nu-i trece (pana la 8 luni s-a iritat doar o singura data la fundulet!!!![:(!]) Saptamana asta ma dus sa-i fac analizele si sa vad daca pot rezolva ceva pe calea asta. Sunt disperata de plansetele lui si de agitatia cand face pipi...se atinge urina de locul iritat si urla[:(]. Sanatate pentru fetita ta, Roxica!

#12
Bobita

Bobita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 09:55

Eu in astfel de cazuri am folosit cu succes sfinta pudra, chiar daca unii sunt de parere ca nu este buna la pampers. vinv

#13
roxica

roxica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 10:25

vreau sa va multumesc tuturor pentru rapiditatea raspunsurilor referitoare la problema mea ...bubutele la fundulet...am sa le incerc pe toate..si am sa-i spun inca o data si medicului desi mi-e groaza de cabinet si mie si iubitei mele... va pup pe toti si va transmit numai sanatate si bucurii alaturi de puiutii vostrii...

#14
diana904

diana904

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 13:41

oaana> zau ca asa mi-au zis, cred ca la Sensiblu de pe 1 Mai (bine, acolo am mai patit niste ciudatenii cu una din farmaciste, cred ca nu prea stie pe ce lume e[:(!]) si asa mi-a zis, ca nu se importa in Ro...si aveam chiar mare nevoie, Catinca mea cazuse rau, a fost chiar cusuta la gurita la Grigore Alexandrescu si acolo i-au dat cu MercuroCrom, asa ca, firesc am cautat si eu....Bine ca mi-ati spus, cu 2 copii in casa e bine sa-l am la indemina!!

#15
Corina

Corina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 222 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 13:57

Eu iti dau un leac babesc cu care ma vindeca bunica mea atunci cind nimic altceva nu merge.Fierbe un pic de ulei de floarea soarelui, lasa-l sa se raceasca si unge-i funduletul.E mai bun decit o mie de creme! corina

#16
Sorina

Sorina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 14:35

Pentru a schimba PH-ul pielii din zona inghinala va sfatuiesc sa incercati sa spalati copii la fundulet doar cu apa in care ati fiert tarate de grau. Puneti o oala de 5 l cu apa la fiert si cand da in clocot aruncati cateva linguri de tarate de grau. Atentie mare pentru ca se umfla si da pe afara. Cand se raceste ( sa fie calduta) cat suporta bebele sa-l speli, spala-l cu acesta apa (se face ca un amidon)fara sapun sau altceva. Eu am mai folosit pentru Andreea Nidoflor insa nu in excex. Fiica-mea a facut pe la 1.3 ani dermatita de contact si cu recidiva dermatita micotica, de era saraca o rana, toata pitulicea. Incercati asa si mai ales spalati lenjeria copilului doar cu sapun de casa, macar pana se rezolva pielicica. Copii sanatosi si parinti voiosi

#17
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 18:40

Eu folosesc o crema pe care din pacate nu cred c-o gasesti in tara,dar iti spun ce contine,poate o poti prepara la farmacie:oxid de zinc(11,3%),aloe si vitamina E.Veve nu s-a iritat prea des,dar cind s-a intimlat am dat-o cu cremuta asta si i-a trecut de la un pampers la altul.Vezi si tu,daca n-ai incercat inca asa ceva...[:)] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -