Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 82

fiv medlife albu

212 raspunsuri la acest subiect

#71
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 21:47

Noapte buna, fete dragi, oriunde v-ati afla. [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [grup]



#72
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 07:55

Neatza tuturor :)
Ce fac fetele? Cum stati cu monitorizarile ?
Zi frumoasa si linistita :)

#73
pety1981

pety1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 07:57

neata fete dragi

cumintzica...stai linistita,o sa fie bine.....am auzit de multe cazuri cu rezultate proaste si sfatuite sa renunte la sarcina dar nu au facut-o si uite ca bebeii sunt bine.



#74
fluturas82

fluturas82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 08:11

Buna dimineata fete dragi!

 

cumintzica...imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta, dar daca dr a zis ca nu sunt motive sa te ingrijorezi inca, eu zic ca trebuie sa incerci sa te linistesti si sa va rugati la Doamne Doamne ca stie el ce face.

 

NicNic, Pety, Mimimici...ce fac mamicile noastre astazi?

Mia, Lauricea...voi cum stati cu monitorizarile? Cand mai aveti?

 

Eu am ajuns la birou de la monotirizare.

Astazi a fost destul de aglomerat si am asteptam ceva timp, dar macar dr nostru parea sa fie mai multumit de ecografia mea [:)] .

avem 9 foliculi dintre care 5-6 mai mari. Mi-a zis ca de astazi renuntam la gonal si crestem doza de menopur la 3 sau 4 fiole in functie de analizele de sange. Astept sa ma sune Lucia sa vedem care e decizia finala.

Endometru mi-a zis ca arata bine si ca are 8 mm.

 

In rest, nimic nou. Astept modificarile in schema de tratament ca sa stiu ce medicamente trebuie sa mai cumpar. 

 

Apropo...daca imi creste doza de menopur la 3-4 va trebui sa le fac cu doua fiole de solvent, nu-i asa? In cazul asta pun ambele fiole in seringa si apoi dizolv cele 4 fiole de pulbere? 

 

Ma bucur ca am mai scapat de o intepatura [:)] ...ca burtica mea deja da semne de saturatie...imi e greu sa mai gasesc un loc neintepat.

 

a...si inca ceva...mi-a zis ca la cum arata lucrurile pana acum, probabil ca o sa imi mai prelungeasca perioada de stimulare cu vreo 2 zile. O sa se mute punctia cel mai probabil de luni pe miercuri, dar asteptam eco de joi sa vedem ce ne mai zice atunci.

 

v-am pupat!

[pup] [pup] [pup]



#75
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 08:12

Neata fete D'Albe!

Cumintzica ai incredere in doctorul nostru si in Dumnezeu! Totul o sa fie bine. Fina mea a avut bi-test care arata probabilitate mare de down. Avand o sarcina grea (a stat la pat 9 luni) cu mare risc si greutate a ajuns la Bucuresti unde a facut amniocenteza. Rezultatul amniocentezei a fost bun, sarcina a ajuns cu bine la termen si acum are o frumusete de baiat de 3 ani! Stiu cat de greu trebuie sa iti fie, dar mergi mai departe cu incredere! La anul pe vremea asta, vei indruma o alta fata aflata in situatia ta si te vei plimba prin parc cu BB! Trust me! [flo2]



#76
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 08:18

fetele nu aruncati cu rosii in mine, please! am si eu o intrebare idioata: daca nu am cunostinta ca as avea trombofilie (stiu ca ar trebui sa fac acele analize inainte de FIV, dar nu am resursele necesare [ups] ) mai trebuie facut clexane dupa ET sau nu? stiu ca decat trompele infundate sunt problema noastra. dupa ET mai trebuie sa iau altceva in afara de ovulele cu progesteron? [alcool]

multumesc fete d'albe! [flo2]



#77
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 08:45

Neata, fetelor! [:)]

 

RLK, nici eu nu stiu sa am trombofilie si totusi fac Clexane zilnic:( Nu am intrebat de ce, spre rusinea mea. Poate stiu fetele mai bine. [pup]

 

Cumintzica, ai incredere ca bebele e ok daca dr. Albu a zis asa. Important e sa reusesti tu sa ramai cat mai pozitiva. Pupici amandurora [pup]

 

Fluturas, bune vestile!!! [pk]  Tine-o tot asa [pup]

 

Pety. cum te mai simti? Mai ai sangerari? La mine au aparut iar aseara, destul de slabe insa. Incep sa ma obisnuiesc cu ele. [pup]

 

Pupici tuturor fetelor. O zi usoara sa aveti! [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup]



#78
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 08:51

MIMICI de ieri tot incerc sa ma pun in locul meu ,si nu stiu ce as face [ascuns]  ,este fff greu sa iei o astfel de decizie,mai ales ca noi ne dorim cu atita ardoare copilasi ,sper sa reusesti sa iei decizia corecta !!!!!! [pup]

Cumintica ai incredere in Albuletul nostru stie el ce stie ......si eu cunosc 2 fete care au facut amnio si au iesit analizele ok !

O zi placuta va urez tuturor ! [pl]


Editat de angelica28, 04 iunie 2013 - 08:52 .


#79
pety1981

pety1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 08:53

mami mimimici... ieri nu am avut nimic,eram in culmea fericirii si ziceam ca gata am scapat dar azi de dimineata m-am trezit iar cu acea scurgere colorata spre maro .ti-am scris si un pm legat de asta un pic mai devreme.tu te duci la job?ti-a zis doctorasul nostru ca e ok sa mergi la job? [bib]  [bib]  [bib]



#80
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 04 iunie 2013 - 08:54

Fetelor ,analizele de trombofilie sunt fff importante ,nu ezitati sa le faceti ........mai ales acum ca aveti bebici in burtica !!!!!!





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -