Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 82

fiv medlife albu

212 raspunsuri la acest subiect

#61
licorice

licorice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 18:00

Uf..asa m-a rascolit toata discutia...mi-am amintit de toata perioada cu Fiv-ul.....inca doare

.....pe mine m-au sfatuit sa pun doar doi...ma gandesc ca poate daca alegeam sa nu  tin cont de parerea lor ..poate acum eram mamica....

Doamne cat doare!

Imi cer scuze daca deranjez cu postarea mea..



#62
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 18:15

Licorice stai linistita. Daca țin minte bine, acum o sa faci FET pt ca ai avut ce congela si esti o fericita. Eu din 12 fertilizati am pus 2 blastocisti, s-a prins unul, dar din cei 7 care au ajuns la stadiul de morula, pana a doua zi nu s-a mai dezvoltat nici unul. Si crede-ma, am sperat sa mai fie măcar unul doi acolo . Eu zic sa fii cat mai linistita si sa gandesti cat mai pozitiv. O sa reusesti , o sa vezi. Hai cu zâmbetul pana la urechi ca se apropie timpul sa aduci bebeluti acasa :)

#63
fluturas82

fluturas82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 18:18

Mia, nu mai tin minte cu ce era imbracat sotul sau eu [:)] !

Se juca pe telefon, si am stat fix in fata cabinetului d-nului dr. [:)]

 

Licorice, sunt sigura ca e foarte greu sa treci peste asta, dar cu ajutorul lui D-zeu reusim sa trecem peste toate. El ne da atat cat putem noi duce. Sigur o sa reusesti si tu sa treci peste si o sa iti dea Doamne Doamne un bebe frumos si sanatos pana la urma!



#64
licorice

licorice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 18:27

Chiar daca pare ciudat.. eu ii multumesc lui Dumnezeu  pentru cele aprox 10 zile in care m-am simtit mama...

va pup!hai ca nu mai scriu azi ca nu stiu ce m-a apucat..nu vreau sa va stric buna dispozitie [alcool]



#65
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 18:33

Mimimici de cate ori ma uitam la avatarul tau, ma gandeam ...sa vezi ca are 3 puiuti ! stiu ca a fost alta ideea cand ai ales poza, dar ...

Nu e nimic deplasat in faptul ca dr A recomanda embrioreductie. Scopul procedurilor de reproducere asistata e obtinerea unei sarcini si nasterea unui copil sanatos la final. Sarcinile multiple sunt considerate ... accidente. In unele tari se transfera cate un singur embrion si doar in cazuri deosebite sau varsta inaintata a mamei 2-3, tocmai pt a evita o sarcina multipla.

 Qiao, nu il invinovatesc nici o clipa pe Dr. Albu. Decizia finala a fost a mea pana la urma de a merge pe mana lui cu 3. Nu vreau sa inteleaga nimeni de pe acest forum ca as avea ceva de reprosat dr.lui Albu. Departe de mine acest gand. Poate asa a fost sa fie...Nu stiu acum. Sper sa fie bine.



#66
lauricea2002

lauricea2002

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 18:46

De asta ma temeam, ca nu vor sa-mi recolteze. Ultima data au facut-o doar pentru ca am insistat si specificat ca e pt FIV.

Culmea e ca niciodata n-am avut aceste analize modificate, si-au fost zeci. Le faceam doar pentru ca trebuia sa le am la dosar si nu puteam trece peste cerintele medicilor.

Acum am amanat datorita sangerarilor mele si pt ca voiam sa fie cat mai recente, sa nu se apropie de cele 2 luni(perioada de maxima valabilitate).

 

Off, dragelor! Ce discutie aveti voi despre bebelusi, si eu va zapacesc cu prostiile mele. Nici nu vreau sa iau parte la ea, caci e tocmai motivul pentru care am fost multa vreme reticenta la ideea de FIV.



#67
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 19:00

licorice daca nici aici nu ne-am putea spune off-ul ... Nu avem de unde sa stim ce ne rezerva viitorul asa ca atunci cand luam anumite decizii le consideram ca fiind cele mai bune. Eu consider ca e mai bine asa, daca sa regret ca nu le-am luat deloc.



#68
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 19:16

Asa e, Qiao. Sper doar sa am intelepciunea necesara cand va veni momentul si sa iau decizia cea mai buna.



#69
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 19:59

mimimici, felicitari pt inimioare! asteapta putin sa te linistesti, sa vezi cum evolueaza lucrurile mai departe si sunt convinsa ca o sa iei cea mai buna decizie pt tine si bebeii tai! imi pot inchipui cat e de greu, eu am avut o discutie rapida despre acest lucru cu dr albu, cand mi-a propus sa transferam 3 embrioni...stiam ca el recomanda embrioreductie, pt ca o sarcina cu 3 e riscanta si pt bebei...dar va fi bine, ai sa vezi!

 

nicnic, pety, sa va creasca voiniceii sanatosi!

 

fluturas, bafta la tratament, stai linisita, dr albu va sti ce tratament sa-ti dea!

 

licorice...nu are rost sa te chinui acum cu 'daca as fi facut altfel'....

 

bafta si celorlalte fete in tratament sau in asteptare...qiao, ce ar fi forumul asta fara tine...?

 

fetelor, sa nu credeti ca 'm-am vazut cu sacii in caruta' si am disparut...v-am citit in fiecare zi...insa nu am putut scrie, am avut nevoie de cateva zile sa ma linistesc si sa-mi sterg lacrimile...

stiti fata zambitoare si optimista a doctorasului nostru? am vazut-o schimbata cand s-a uitat pe rezultatul bi-testului meu...in secunda 2 am stiut ca e ceva in neregula si in clipa cand mi-a zis ca e risc mare de down am izbucnit in lacrimi...a incercat sa ma linisteasca ca eco arata f bine si ca el nu a vazut niciodata down fara semne ecogafrice...nu mai stiu ce a zis,pt ca aveam tot cerul pe umerii mei... dar in cateva minute faceam testul panorama https://www.medlife....-panorama/1695/ (e f nou, nu multa lume a auzit de el, dar ma bucur ca s-a inventat alternativa amniocentezei...)

intre timp m-am mai calmat, am auzit de multe cazuri cu bi-test prost dar bebe a fost perfect sanatos, am incredere in dr albu si el mi-a repetat ca bebele e bine....acum nu avem ce face decat  sa mai asteptam vreo 2 saptamani si sa ne rugam sa fie totul bine!

 

cam atat...va pup si multa sanatate!



#70
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 20:26

Cumintzica o sa fie f bine . Esti tânara si nu cred ca ai motive de îngrijorare . Datorită faptului ca reactionam diferit tratamentelor, valorile sangelui si ale hormonilor diferă de la o persoana la alta . Si la bebeluti la fel. Nu-ti pierde încrederea in Doamne Doamne , si daca Dr zice ca ar fi văzut semne la eco, are dreptate . Liniște-te si o sa vezi ca totul o sa fie bine de tot. Pupici si imbratisari si numai gânduri bune :) ai încredere :)



Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -