Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Eurovizioane si experti - Eurovizion 2013

eurovizion barfe mici

1050 raspunsuri la acest subiect

#1031
cristoiu

cristoiu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.573 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 20:08

Ce e foarte ciudat e si faptul ca Cezar are cele mai multe vizualizari pe Youtube dintre toti participantii..Oare daca melodia chiar nu a placut, mai vizualizau atatia oameni prestatia lui?


Da, numai eu am accesat-o de vreo trei, patru ori. Fiindca nu mi-a venit sa cred cit e de proasta, fiindca am vrut sa o arat si sotului, si unei prietene si uite asa. Faptul ca am intrat pe youtube sa o vad nu inseamna ca ma dau in vint dupa ea.

#1032
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 20:30

M-a distrat un comentariu al englezilor despre Bonnie a lor ... fapt care demonstreaza ca o doza de umor e foarte utila ...

Se intrebau de ce si-au trimis o femeie obosita si insemnata de ravagiile alcoolului printre atatea femei frumoase si de ce tot trimite tara lor (care are o mare traditie muzicala) an de an piese  si cantareti care s-ar putea sa nu aiba aplauze nici pe entertaining-ul de cruise ...



#1033
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 21:20

Danemarca, dpmeu dv, strict dpmdv, nu avea ce sa castige Eurovisionul cu cineva care imita pe altcineva. Cat despre plagiat.... Am fost obisnuiti cu faptul ca, la Eurovision se voteaza mai aiurea, dupa ce fel de afinitati au unele tari pt altele. Dar de aici ori de la a place sau nu un cantec la ceea ce deja cel putin in priviinta Italiei s- a publicat, nedreptatirea unui om ( plus batjocorirea lui, inclusiv de ai lui...) e cale lunga. Mie mi- e clar ca trebuia sa fim calificati de el pt Eurovisionul viitor, dc lucrurile erau corecte.

#1034
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 22:44

"Trebuia" sa iasa Danemarca, inteleg?

Nu,nu "trebuia"!

 

A iesit o piesa ce a fost votata de aproape toate tzarile votante.Uite nu stiu daca a primit puncte de la toate insa d ela majoritatea da.Asta inseamna ca a placut majoritatzii tzarilor votante.

 

In rest,n-are rost sa mai comentez,curat murdar ,coane Fanica,cind vine vorba de Romania!(ptiu,ptiu de coincidentza si din Italia si Spania aceleasi intimplari [:)] ).Ar fi mai bine sa acceptam adevarul decit sa cautam ceea ce nu e!

 

PS:Adeptzii teoriei"toate ni se intimpla numai noua"imi pot explica si mie de ce au "sabotat"piesa Romaniei?

 

Dana

 

Dana


Editat de andacos, 21 mai 2013 - 22:48 .


#1035
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 22:47

Danemarca, dpmeu dv, strict dpmdv, nu avea ce sa castige Eurovisionul cu cineva care imita pe altcineva. Cat despre plagiat.... Am fost obisnuiti cu faptul ca, la Eurovision se voteaza mai aiurea, dupa ce fel de afinitati au unele tari pt altele. Dar de aici ori de la a place sau nu un cantec la ceea ce deja cel putin in priviinta Italiei s- a publicat, nedreptatirea unui om ( plus batjocorirea lui, inclusiv de ai lui...) e cale lunga. Mie mi- e clar ca trebuia sa fim calificati de el pt Eurovisionul viitor, dc lucrurile erau corecte.

Lucialu,nu mai conteaza pozitzia pe care a ieist!

 

In afara de tzarile care sponsorizeaza Eurovisionul,retsul trec prin calificari.

Doar tzara cistigatoare intra automat in finala alaturi de tzarile sponsor.

 

probabil daca toata lumea cunostea noile reguli,nu mai exista o intreza urzeala de intrigi.

 

Piesa nu a placut si nu a fost votata!

 

Dana



#1036
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 22:48

Intrebam si eu asa citind mesajele de dinaintea mea si in baza dreptului datului cu parerea nu caut nici un adevar:)) (daca la mine te-ai referit cand te-ai exprimat asa) ca de aici de la mine nici macar nu se voteaza.



#1037
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 22:52

Nu,nu la tine!(tzie doar tzi-am explicat de ce  a iesit Danemarca)

 

Era normal sa apara si impresia "trebuia"sa iasa Danemarca!

 

Dana


Editat de andacos, 21 mai 2013 - 22:53 .


#1038
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 23:24

Andacos, treaba cu voturile din Italia e reala. Eu puteam sa accept ca nu a fost placut, dc treaba e adevarata. Nici mie nu mi- a placut initial, desi m- a intrigat... Dc punctajul a fost jumi- juma public/ juriu, apai nu avea cum sa luam doar 1 de la ei.


Mie nordicii imi plac, au traditie in muzica, dara de imitaturi mi-s acra si nu le pot suferi, ca se practica din greu la noi. In plus, pe Shakira am vazut- o live si cred ca o manca pe aia mica la micul dejun fara paine.
Noi nu am fost pregatiti pt omul asta. De- asta spuneam ca de va fi votat, se va intampla datorita strainilor, caci sunt mai open minded la chestiuni iesite din obisnuit ( nu neaparat ciudate sau proaste! dar sunt exemple suficiente cu castigatori ciudati chiar la editiile din spate ). Sinici presa nu l- a ajutat, din contra, a fost balacarit din secunda in care a fost desemnat ca sa ne reprezinte. Probabil chiar noi am dat o mana de " ajutor", le- am facut mai lesnicioase " trebile" altora, fiind acasa atat de coplesitor si pe fata de impotriva- i. Veninul ala aruncat cu galetile, nu il inteleg si nici nu imi iasa din minte. :(
Sunt deja tot mai multi romani din diaspora care spun ca nu au putut vota sau ca au votat. In Italia Cezar este cunoscut si apreciat, nu doar de catre romani. Pe youtube am vazut straini care au scris ca il admira, ca ar fi vrut ca el sa castige....Multi nici nu stim ce inseamna un contratenor, e neobisnuit, chiar si in opera, de- asta sunt putini in lume.


Cu regulile. Stiam ca cine intra pe primele 10 locuri la finala curenta, automat este calificat pt finala viitoare. Nu vorbesc de tarile care sponsorizeaza Eurovisionul, de ele stiam, am si scris lucrul acesta aici. S- a schimbat ceva? adica altceva in afara ca acum exista si juriu?

Repet, locul 13 este satisfacator, onorabil, insa dc in realitate el sau Ajerbaijanul sau altii ar fi trebuit sa primeasca mai multe puncte, nu mai e ok, ca pana la urma vorbim despre oameni, dincolo de interesele oricare si oricui, ei au muncit, au avut un stres, nu s- au dus acolo ca sa se afle in treaba.

Editat de lucialu, 21 mai 2013 - 23:29 .


#1039
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 23:31

Da Lucialu, s-a schimbat!

 

Asa cum am spus anterior,tzara cistigatoare si tzarile sponsor sunt calificate automat in anul urmator,restul tzarilor intra in calificari,indiferent d elocul obtzinut in anul precedent in cadrul competitzieie.

 

edit;In italia eu am intzeles ca au fost si foarte multe voturi invalide.Insa nu mai insist,ca teoria conspiratziei nu e de mine.Nu vad de ce Italia si Spania au sabotat intentzionat Romania.Nu-mi iese sub nicio forma un motiv plauzibil.

 

Dana


Editat de andacos, 21 mai 2013 - 23:33 .


#1040
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 23:33

am inteles.



Etichetat si cu eurovizion, barfe mici

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -