Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

...Si-a murit iubirea noastra...

divort despartire copii minori international insela

101 raspunsuri la acest subiect

#91
virgo

virgo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 774 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 14:31

Eu sunt mai naiva, de felul meu.Nu cred ca merge atat de departe.Cred ca doar e foarte obosit de viata asta, cu doi copii mici si ca isi doreste altceva...sa discute, sa isi bea cafeaua in tihna, sa mearga in croaziere fara schimbat de scutece, trezit noaptea si urlete...ce nu inteleg e de ce vrea sa vina in Ro...adica de e insista pe asta...in fine, multumesc tare pentru suport

 

Foarte frumos si nu-l impiedica nimeni sa se pensioneze. Dar acum are alte responsabilitati si nu se poate dezice de ele. Si eu mor de curiozitate de ce vrea sa vina in Romania, dar banuiesc: sa te convinga sa ramai aici cu fetele si sa nu-l mai deranjezi.



#92
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 14:55

Eu sunt mai naiva, de felul meu.Nu cred ca merge atat de departe.Cred ca doar e foarte obosit de viata asta, cu doi copii mici si ca isi doreste altceva...sa discute, sa isi bea cafeaua in tihna, sa mearga in croaziere fara schimbat de scutece, trezit noaptea si urlete...ce nu inteleg e de ce vrea sa vina in Ro...adica de e insista pe asta...in fine, multumesc tare pentru support

 

din cate ai descris, nici eu nu cred ca e chiar atat de rau intentionat. Si probabil ca se simte aiurea cu toata situatia asta. Cred ca ai intuit exact ceea ce ii lipsea, si pana la urma nu poate nimeni sa stie mai bine ca tine.

 

Nu, nu pleca in Brazilia. Nu vei gasi nimic bun acolo, cel putin nu acum. Ai rabdare. Stiu ca sunt cuvinte mari, dar lucrurile cu timpul se aseaza cumva, ori intr-o directie ori in cealalta.

 

Eu cred ca vrea sa vina pentru ca se simte dator cu o explicatie - cum ai spus si tu, o relatie ca asta nu se termina prin telefon. Dar nu-ti fa sperante prea mari legate de venirea lui aici...o face dintr-o obligatie morala pe care o are fata de voi.

 

Ai grija de tine si de copii. Dar mai mult de tine...daca tu esti bine, o sa fie si copiii bine.



#93
boticelina

boticelina

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.125 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 14:58

Narci, imi pare nespus de rau sa te reintalnesc in astfel de situatie. Eu din cate imi aduc aminte, el a iesit destul de ciufulit si chel din prima casnicie (material vorbind) si acum, dupa ce a reusit sa isi revina (cu mult sprijin si din partea ta, pe toate planurile) incearca sa iasa din relatia voastra cat mai putin ruinat. E vulpe batrana si faptul ca va "tine" in Ro, e doar ca sa-si salveze el pielea si sa evite ruina financiara numarul 2. Bleax!

 

Din nefericire n-am niciun fel de cunostinte juridice, nici macar legea romaneasca in materie de divorturi n-o stiu, cu atat mai putin pe cea braziliana, deci nu stiu ce sa te sfatuiesc pe partea asta, insa iti doresc tare mult sa se rezolve cat mai usor si civilizat posibil toata povestea. Big hug [pup]



#94
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 15:05

Sper ca lucrurile sa se rezolve in favoarea Narcisei si a celor doi copilasi, nu in favoarea amatorului de pensionare, care, dupa ce s-a insurat cu o femeie mai tanara cu 20 de ani, a descoperit ca e prea batran pt 2 copii mici. [xx(]

Narcisa, nu ii mai gasi atatea scuze; este in joc nu numai viata ta, ci si a celor 2 copilasi : ai tai si ai lui.

Daca ramai in Romania, nu ai nicio sansa la ajutor din partea statului . Iar familia, te poate ajuta un timp limitat.

Sotul are datoria si obligatia de fi un sprijin financiar pt voi trei. Fara bani, nu supravietuiesti niciunde.


Editat de Alizee, 15 mai 2013 - 15:06 .


#95
missdarcey

missdarcey

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.258 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 15:25

Probabil omu' dupa ce a scapat de nevasta cea coata si -a  dorit si el o batranete linistita langa o soata tanara . Depinde a cui  a fost ideea de a avea copii?  Si daca spuneai in prima pagina ca ela fost un sot si tata destul de bun nu cred ca i-a venit asa dintr-o dara ideea ca el vrea sa-si soarba cafeaua linistit si copiii sa nu-l mai deranjeze.

 Cred ca a fost mereu ceva in capul lui si nu ai observat sau ai trecut cu vederea..



#96
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 15:26

Si eu cred ca este un vulpoi batran; doar a mai trecut printr-un divort si stie cat poate sa piarda. Dar asta nu l-a oprit de a face o pasiune pt altcineva duap doar cativa ani de casnicie. Iar acum, pur si simplu, incearca sa te fraiereasca.

Narcisa, nu te lasa prostita; nu numai viata ta e in joc. Fii tu mai responsabila, decat acest obosit de copii, dar care nu a fost deranjat de la a-i aduce pe lume.



#97
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 15:28

Daca omu' nu mai voia sa faca copii, nu avea decat sa faca o vasectomie. Nu ?


Editat de Alizee, 15 mai 2013 - 15:28 .


#98
missdarcey

missdarcey

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.258 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 15:29

Da Alizee , dar hai sa realizam ca vorbil de un brazilian. >Mentalitatea sud-americanilor este total diferita  de cea a europenilor si a nord-americanilor . Vorbim de un om cu de o anumita varsta . 

Detalii sunt multe , nu s-a ajuns aici intr-o zi , au fost multe care s-au adunat , cred eu .

Cum sa fii sot si tata perfect si sa te trezesti a doua zi ca nu mai vrei .


Editat de missdarcey, 15 mai 2013 - 15:35 .


#99
missdarcey

missdarcey

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.258 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 15:39

Eu as cere sa-mi trimita o hartie semnata de el ca au hotarat de comun acord ca fetitele si mama acestora sa ramana pe o perioada nedeterminata in Romania .



#100
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 16:46

Daca tot vine, fa-le si acte romanesti copiilor....in rest, asta e, a murit, a murit...n-ai cum s-o mai invii. Despartirea mea s-a consumat fix ca a ta, imi si vine sa rad (scuze) de asemanare....stati voi nitel in Rom ca am nevoie de "liniste"...n-a mai fost de resurscitat nimic si am invatat o lectie , sa nu mai stau sa astept ca altul sa ia decizii care privesc si persoana mea, fac exact ce vreau eu, cum vreau eu.

sa le faca acte romanesti copiilor, are nevoie de acceptul lui scris la notar, copied dupa pasaportul lui etc (apostilari, supralegalizari).... nu e doar dupa cum vrea mama...





Etichetat si cu divort, despartire, copii, minori, international, insela

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -