Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

...Si-a murit iubirea noastra...

divort despartire copii minori international insela

101 raspunsuri la acest subiect

#81
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 17:02

Virgo, in Brazilia, in momentul depunerii actelor de divort, statul il obliga pe tata sa plateasca, pentru fiecare minor, un salariu minim pe economie.vreo 300 de euro de copil.daca nu ai platit o luna, inchisoare 30 de zile.si asta e fara discutie...

 

Si atunci, de ce astepti o rezolvare de la el, care se eschiveaza si vrea sa te pacaleasca, pt a-i fi lui bine cu pensionara ?

Mergi in Brazilia si asteapta rezolvarea legala.



#82
missdarcey

missdarcey

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.258 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 22:06

 Cine stie omul in ce s-a bagat, chestii amoroase sau financiare sau droguri sau altele  si vrea sa va tina departe de el .

 Daca el insista sa nu mergeti in Brazilia  ramai acolo unde  esti !!!!!!!!!!

 

Oamenii maturi care au copii mici ii iubesc cu disperare , nu cred ca s-a plictisiyt de fetite , dar ceva curios este la mijloc .

 

daca tu vrei sa-ti recuperezi banii poti face o calatorie singura , iti iei banii ,rezolvi ce mai ai de rezolvat si te intorci .. Lasa copiii acolo unde ti-a spus el deocamdata .

   Probabil va veni in Romania si veti clarifica  situatia. Daca s-a terminat , s-a terminat , How simple is that!


Editat de missdarcey, 14 mai 2013 - 22:12 .


#83
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 22:42

   . Daca s-a terminat , s-a terminat , How simple is that!

pai e simplu cind stai si dai din taste...cind traiesti asa ceva ...nu mai este atit de simplu.

 

Dan



#84
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 23:02

missdarcey,nu m-am referit doar la tine,desi citatul itzi apartzine!

 

totzi dam din taste,este adevarat,nu insa totzi spunem "ce simplu este"cind universul femeii asteia s-a detramat in citeva luni.

 

Dar da...de dat din taste e simplu!

 

Dana



#85
Amonar

Amonar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 00:07

Narcisa, vrei sa te pun in legatura cu o fata care locuieste in Brazilia? Ea te-ar putea sfatui poate mai bine despre ce e bine sa faci in situatia ta. Poate ca iti arata alte perspective despre Brazilia pe care tu nu le cunosti. Spune-mi si voi lua legatura cu ea sa intre aici pe forum. Eu personal nu as tine copilul impotriva lui in Romania, nu conteaza cati ani are. Cand va fi mai mare poate iti va reprosa ca i-ai luat sansa la o viata mai buna, aproape de tatal ei...nu se stie...chiar daca Brazilia e cum e....Btw, pe mine ma frapeaza atitudinea ta de femeie 'cuminte' care nu vrea sa isi supere sotul, imi aduce a relatie fica-tata. Consecintele sunt in raport cu atitudinea ta.


Editat de Amonar, 15 mai 2013 - 00:18 .


#86
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 12:18

..Btw, pe mine ma frapeaza atitudinea ta de femeie 'cuminte' care nu vrea sa isi supere sotul, imi aduce a relatie fica-tata. Consecintele sunt in raport cu atitudinea ta.

 

Foarte adevarat!

 

Dana



#87
virgo

virgo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 774 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 13:15

Am impresia ca el nu vrea sa te duci in Brazilia, pt a nu vedea ce magarii financiare, si nu numai, face el, fara sa stii tu. Eu, in locul tau, m-as intoarce cat mai repede in Brazilia.

Absolut de acord. Factura la telefon e doar inceputul.

 

Si eu am impresia ca vrea sa te pacaleasca si sa te lase fara un chior.

 

Sa nu te lasi intimidata ! EL este cel care a distrus familia, deci e singurul vinovat. Tu n-ai facut nimic gresit.



#88
narcisa.s

narcisa.s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.477 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 14:18

Eu sunt mai naiva, de felul meu.Nu cred ca merge atat de departe.Cred ca doar e foarte obosit de viata asta, cu doi copii mici si ca isi doreste altceva...sa discute, sa isi bea cafeaua in tihna, sa mearga in croaziere fara schimbat de scutece, trezit noaptea si urlete...ce nu inteleg e de ce vrea sa vina in Ro...adica de e insista pe asta...in fine, multumesc tare pentru suport

#89
cristoiu

cristoiu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.573 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 14:28

Narcisa, am incercat sa iti trimit PM, nu sunt sigura daca a functionat, imi poti confirma te rog? Iti tin pumnii sa rezolvi, dar ia frâiele in mâini.

#90
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 14:28

Pentru ca nu va vrea acolo, ce e asa de greu de inteles? Totodata poate sa te si duca cu zaharelul, asa cum a facut-o din martie si pana acu pana se "fasaie" treaba si nu mai are asa un mare impact, pana voi va obisnuiti aici, etc, etc. Ce nu inteleg eu e...de ce te preocupa asa mult ce face el, de ce face el,  si nu te preocupa, macar la fel de mult, ce faci, vei face tu...tu, doar tu. Incearca sa nu mai servezti naivitatea drept scuza, nu ai voie sa fii naiva...esti mama a 2 copii, ei sunt naivi, au voie, nu tu. 

Incearca sa faci ceea ce tu iti doresti, nu te mai uita la el ca la un tata caruia nu-i iesi din cuvant. De ce sa ia altii decizii in locul tau? esti papusa? marioneta? te misti unde si cand vor altii???





Etichetat si cu divort, despartire, copii, minori, international, insela

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -