Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copilasi iubiti de sept-oct 2010 (20)


259 raspunsuri la acest subiect

#11
camisv

camisv

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.023 mesaje

Postat 04 mai 2013 - 16:03

Buna!

Ce fete gospodine si banuiesc ca si cu copii cuminti [:)] ! Si al meu doarme, iar eu sunt gata cu pregatirile, mai "ornam" cate ceva mai pe seara si mai strang de prin casa.

 

Andreea, nici noi nu cumparam cadouri de Pasti. I-am luat numai lui Tudor niste hainute (nu le-am cumparat special, dar il voi imbraca cu ele maine) si un tractor cu remorca. Nu prea i-am povestit de "iepuras", asa ca el nu asteapta nimic. Mi-ar fi placut sa-mi caut si mie ceva de imbracat, dar cum am fost plecati nu am  mai avut timp, asa ca ceva nou va fi o pereche de ciorapi (ca din aia sigur am prin dulap) [:-)))]  . Deci Elenys va fi la anul grupa mijlocie [pk]

Nico, pai pe caldura iei fetita si burtica si mergeti in parc ... am fost si noi zilele trecute prin Herestrau si Kiseleff si a fost tare bine. In centru nu ne-a placut, ca a fost tare cald, dar am vrut sa-i aratam lui T. metroul.

Mari, frumos cozonac! eu nu-i fac poza la al meu, ca-i din ala cumparat!

 

daca nu mai apuc sa intru, va urez si eu "Paste fericit!", sarbatori cu multa iubire si liniste!



#12
Mari-Mariuk

Mari-Mariuk

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.369 mesaje

Postat 04 mai 2013 - 20:02

Fetelor, va urez un Paste linistit si plin de fericire!



#13
Mari-Mariuk

Mari-Mariuk

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.369 mesaje

Postat 05 mai 2013 - 07:38

HRISTOS A INVIAT!!!

O duminica minunata va doresc!!! [flo2]
[ieppaste] [ieppaste] [ieppaste] [paste]



#14
hadrianae

hadrianae

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.056 mesaje

Postat 05 mai 2013 - 08:26

Adevarat a inviat! Va doresc sarbatori fericite si linistite alaturi de prichindeii dragi! Noi suntem in Romania de o saptamana, dar, ca de obicei, mult-asteptata odihna se transforma intr- o alergatura continua. Poate ne mai potolim dupa Paste. Va pup cu drag!

#15
camisv

camisv

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.023 mesaje

Postat 05 mai 2013 - 13:24

Adevarat a inviat!



#16
camisv

camisv

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.023 mesaje

Postat 06 mai 2013 - 12:54

[hia] vad ca nu s-a facut oferta de cafea si suc, asa ca pun eu la "bataie" cappuccino si cola, plus niste suc, asta pe langa tiramisu si tort diplomat cu castane [pk]

 

Nu va intreb cum ati petrecut, ca se vede ca inca mai petreceti [pk]  [alcool] . Noi am luat o pauza pentru somn, ca de cand cu cadoul de la iepuras, pica lat mai repede decat de obicei. Tractorul a avut succes, lui Tudor ii place f. mult si tot incearca sa-i faca oferta la pisica pentru plimbari cu remorca ... pisica-i cam nerecunoscatoare [:-)))]

https://picasaweb.go...734339614901986

 

sa aveti o zi frumoasa in continuare [flo2]



#17
doina_1984

doina_1984

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 06 mai 2013 - 14:49

[paste]  HRISTOS A INVIAT!!! [paste]



#18
doina_1984

doina_1984

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 06 mai 2013 - 14:55

cami, foarte frumos tractorul si se vede ca ii place. De unde l-ati luat si cat a costat? Cred ca si lui Matei i-ar placea si poate l-ar tine mai ocupat decat este acum cu tricicleta.

 

nicopic, eu am controlul pre-anestezic pe 8 si control gine pe 9 mai cand sper sa stabilim si data [fri]

 

Ieri a fost prima zi cand m-am umflat [alcool]  ori de la prea multa sare, ori de la caldura si stat cu picioarele atarnate. Oricum a fost mai bine sarcina asta ca nu am prins prea multa caldura, fata de sarcina trecuta cand m-am umflat de prin luna a 5a.

 

 

Matei a primit de la iepuras o jucarie cu bile si haine verzi (mai nou e culoarea lui preferata), eu - nistepapuci de piele super comozi si tati - blugi, la rude am dus cateo cutie de bomboane.



#19
cameluska

cameluska

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 586 mesaje

Postat 07 mai 2013 - 12:48

Hristos a inviat!

 

camisv, Ioana lipsise de la gradi cam 2 saptamani si jumatate, apoi a spus ca nju mai vrea la gradi, dare ra de fapt din cauza baietelului de care ii place. El o tot strange in brate, tare de tot, cand ii da drumul ea pica :D , asta era cauza pt care nu mai vroia la gradi :D. I-am spus educatoarei si cred ca a louat ceva masuri, ca nu se mai plange ca nu vrea.

Ce fain e tractorasul, s-o foloseasca sanatos :).

 

Si Ioana a primit jucarii de la iepuras (s-a tot uitat pe geam sa-l vada) dar cel mai tare a fost impresionata de oul de ciocolata kinder, ala mic cu 3 lei :D. I-am luat si o carte de povesti, 366 de povesti, ca sa-i citesc cate o povestioara in fiecare seara, ceva cu nu foarte mult text sa nu-i sara somnul, dar sa fie multumita ca am citit o poveste.

 

Si eu am primit un cadou de Paste, din partea Ioanei. Nu ii mai pun pampi nopatea, si nu face pe ea, dar ma trezeste o data pe noapte se faca pipi (ma trezea si cand avea pampi, de asta am hotarat sa nu i-l mai pun). Si a inceput sa pedaleze pe bicicleta, ea renunta repede cand vedea ca trebuie sa faca un efort, dar se pare ca s-a hotarat sa mearga mai departe. :) Avem insa si o veste proasta, tuseste din nou :(, sper sa nu fie iara pneumonie.

 

Ati facut planuri pt concediul de vara? pe unde mergeti? Imi puteti recomanda ceva aici in Ro, munte, ca e mai aproape decat marea.



#20
camisv

camisv

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.023 mesaje

Postat 08 mai 2013 - 15:14

Buna,
vad ca-i liniste, nimeni nu mai bea cafea (nici eu nu pot pe caldura asta)

Cameluska, ma bucur ca Ioanei ii place din nou la gradinita si ca ati gasit si cauza :-), care oricum nu era asa neplacuta! Bravo ei si pentru pampersul de noapte! Despre concediu, noi plecam la mijloc de iunie tot in Italia, la Bibione!

Doina, tractorul l-am luat de la Real, a fost in jur de 200lei, dar l-am vazut si la Cora cu vreo 140 fara remorca. Sotul zice ca pretul a fost OK, comparand cu ce se gaseste pe site-urile de copii. Are un plastic cam subtire, dar sper sa ne tina vreo 2-3 sezoane. Pana acum este in top, nu vrea decat cu el pe strada si daca se poate pe strada neasfalata ... ca acolo sunt gropi si-i adrenalina ;-) ... bineinteles tras, ca nu poate pedala pe acolo. Ce putin mai ai, pana va intalniti cu bebe Filip!

Editat de camisv, 08 mai 2013 - 15:16 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -