Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mentalitati...


66 raspunsuri la acest subiect

#31
portocalia

portocalia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.595 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 01:45

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

andacos, haidi bre, si-a exprimat omul o opinie personala, n-a pus anatema pe braila. mie, de ex, mi s-a parut buzaul cel mai urat si trist oras ever. mi-e clar ca opinia mea e absolut subiectiva si probabil eram cam prost dispusa cand am vizitat buzaul. dar na, asta-i opinia mea, pana-l vizitez data viitoare (probabil never).


hai mey...inseamna ca voi n-atzi vazut niciodata ce scrie selene pe forum despre Braila?

Iar acum i-a tzinut isonul si blackgirl(de la care ma asteptam la altceva,intr-adevar e vina mea aici ca am avut alte asteptari),cu generalizari si mai mari.

Si acolo traiesc oameni perfect normali,eu asta am vrut sa precizez inca odata!Nu doar ratazi,needucatzi,betzivi...ma rog pricepetzi voi.

In rest...doar mentalitazi!

Dana


andacos, daca echilibreaza situatia, eu am auzit numai lucruri bune despre braila :). serios, chiar ma gandeam ca n-am fost niciodata acolo si ca mi-ar placea sa merg. inteleg ca structura orasului e foarte frumoasa, radiala, si ca inca se mai pastreaza multe din cladirile interbelice si de inceput de secol.

#32
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 01:49

N-am scris decat adevarul, andacos. Si adevarul este ca e un oras frumos, cu atat mai mult cu cat partea din centru a fost renovata, un oras frumos, pe care locuitorii nu stiu sa-l pretuiasca. Am pe telefon niste poze facute saptamana trecuta in parculetul preferat al Dariei. Mi se facuse rau in oras din cauza gripei si, cum eram aproape de parculet, am vrut sa ma refugiez putin acolo. M-am ingrozit de cum arata o parte din el. Daca tii musai, le descarc si le postez aici. Poze cu rahatii de pe alee n-am, ca n-am fost pe faza.



Dar subiectul nu este despre Braila si despre cat imi place sau nu-mi place mie Braila.



Ce m-a deranjat aici m-ar fi deranjat in oricare alta parte.







Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Lucrusoare de vanzare...





In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.











#33
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 01:51

Portocalia,e un oras ca oricare din Romania!

Bineintzeles ca economia nu duduie la Braila,si bineintzeles ca perspectivele sunt altele in orase mult mai mari si mai dezvoltate...nu de asta este vorba,este vorba de desconsiderarea si lipsa de respect aratata constant ,fatza de orasul si oamenii din el.

probabil ca sunt putzine fete din Braila pe forum,stiu doar ca una singura i.-a atras atentzia selenei despre felul cum vorbeste de orasul ala...

Ma rog...nu vreau sa isc discutzii,mentaliatatea e alta...si repet,are legatura doar cu zona geografica a celor ce arat cu degetul!

Dana

#34
portocalia

portocalia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.595 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 01:52

selene, pai nici nu va veni cu voi, ce om se muta la 70 de ani in alt oras unde nu cunoaste pe nimeni? oricum, nu lua asupra ta responsabilitatea vietii ei. fiecare e responsabil pentru viata lui si e aiurea sa-i ingreunezi pe altii cu durerile tale.

dar tu, tu ce-ti doresti? iti doresti cu adevarat sa pleci?

#35
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 01:55

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Poze cu rahatii de pe alee n-am, ca n-am fost pe faza.





Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Lucrusoare de vanzare...





In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.















Da...era interesat de pozat,sincer nu-mi inchipui cum se poate intimpla,doi ...unul linga altul,de care te-ai impiedicat tocmai tu.



Stii de cind ai scris ma intreb,oare se tzineu de mina si se priveau in ochi cind produceau=?[alcool]



Dar asa este nu e despre Braila subiectul...e despre mentalitazi![:)]



Dana

#36
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 01:58

portocalia, chiar e frumos. Centrul, cu fantanile arteziene cu lumini colorate, faleza, niste cocktailuri non-alcoolice delicioase... Cum spune sotul, toate strazile duc la Dunare...



Nu orasul e problema, lipsa de simt civic e problema. Cand vad tinerii cum arunca cu nonsalanta gunoaiele pe jos, ambalaje, pachete de tigari goale, doze de bere, desi cosul de gunoi e la doi pasi!!!, imi vine sa le arunc cu ele in cap. Cainii vagabonzi inca sunt o problema, in fatza blocului era s-o patim in iarna, s-au repezit de la gunoi pe la spate, aveam o plasa cu cumparaturi in mana, s-a speriat copilul groaznic, a fost prima data cand am sunat la Politie. Ca sa aflu, ulterior, ca un tampit de pe o strada paralela ci blocul oplosise in curte 20 de cainioci, pe care nu avea cum sa-i hraneasca, asa ca sparsele zidul curtii lui, ca sa ajunga cainii la tomberonul de la bloc. Ori de cate ori vecinii (inclusiv sotul) au astupat spartura, tampitul ala o facea la loc.



Genul asta de chestii ma deranjeaza.



In rest, am destule persoane carora sa le multumesc pentru amabilitate.







Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Lucrusoare de vanzare...





In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.











#37
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 02:04

andacos, la tomberonul nostru vin multi cautatori in gunoaie. Daca vecinele nu sunt atente, intra chiar in bloc, dorm pe presuri si isi fac nevoile in bloc. Nu e prima data cand se intampla faze dintr-astea, doar saptamana trecuta ce l-a scos o vecina de la etajul 4 pe unul afara. Altul a incercat sa intre cu fortza in casa soacrei, pe motiv ca il cunoaste soacra si il mai rugase sa-i bata covoarele. Alta data, m-a rugat pe mine sa il las sa stea in uscatorul de haine, ca are el de asteptat acolo pe nu stiu cine.



Angie.C a fost cea care m-a atentionat. Nu numai atentionat, ci acuzat chiar ca mint, cu o anumita chestie.



Pe tine nu te-ar deranja chestiile astea? Oriunde s-ar intampla?







Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Lucrusoare de vanzare...





In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.











#38
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 02:11

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny



Pe tine nu te-ar deranja chestiile astea? Oriunde s-ar intampla?







Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Lucrusoare de vanzare...





In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.



















Sigur,bineintzeles ca m-ar deranja!



Ideea(ce te faci ca n-o pricepi)este ca nu se intimpla DOAR in Braila!(oare de ce te-o fi atentzionat femeia aia-emo de se scarpina in cap)



Dar hai sa lasam...e altul subiectul!



Dana



#39
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 02:14

portocalia, eu sunt cumva la mijloc, intre practic, rational, si emotional. Practicul imi spune ca argumentele soacrei si nu numai sunt cat se poate de valabile. Emotionalul imi spune ca este de datoria mea sa imi sustin sotul, chiar daca decizia lui poate parea nebuneasca. A ratat un interviu din cauza bolii, mama ei de boala, dar si a distantei. Si a ramas asa, cam trist, daca era mai aproape...



In afara de mine, nu il sustine nimeni, toti ii spun ca nu e cazul sa dea cu piciorul unui serviciu stabil, bine platit (mediu, dupa mine), cand are o responsabilitate asa de mare, precum copilul. Ca e iresponsabil si egoist. Nimeni nu ia in considerare multumirea sufleteasca, satisfactia vizavi de munca prestata, toti ii scot ochii cu banii si siguranta si stabilitatea si responsabilitatile. Ca n-o sa ne descurcam, ca va fi venetic si privit ca atare, remunerat cu salariul mediu pe economie.







Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Lucrusoare de vanzare...





In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.











#40
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 02:16

andacos, tu ai vazut ca am scris ca m-ar deranja oriunde as fi? De fapt, m-a si deranjat, motiv pentru care i-am usuit pe facatorii de mizerie (tot tineri) si le-am pus in vedere sa mature scarile.







Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Lucrusoare de vanzare...





In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.












Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - Ieri, 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Bebe ajunge acasă

    Roxanesss
    - Astăzi, 13:32

  • Prima zi de fericire

    Irina0820
    - Astăzi, 09:59

  • Cum s-a schimbat relaÈ›ia de cuplu în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 07:30

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - Ieri, 21:32

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Ieri, 13:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -