Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (51)


655 raspunsuri la acest subiect

#641
MsBB

MsBB

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 13:44

S-a facut asa de frumos afara. Daca stiam..Vroiam sa mergem pana in Bicaz. Prea tarziu ne-am lamurit ca se face frumos. Ei, asta e. Modificam traseul. Mergem la pescuit dupa-amiaza. Astept sa faca fetele ochi si plecam.

 

Uf, miki!!!! Te inteleg!!! Mi se rupe sufletul cand aud cate mai ai de tras tu si mai ales ei. E groaznic ce povestesti tu cu gradi si sper din toata inima sa gasesti ceva, undeva sa fie mai bine din punctul asta de vedere. E normal sa te simiti rupta in 2 acum, departe de ei, mai ales cand sunt asa cum sunt ei acum. Dar nu dispera. Tati il duce pe Vlad la medic si poate functioneaza tratamentul si va fi bine repede-repejor.

E rau ca s-a nimerit asa si cu doctorita.

Tu cat mai ai de invatat? Ai examen? Sau cum procedezi?

Cred ca palma de la Andra era un fel de "mami, te iubesc" :D. Ma rog, intr-o limba mai aparte. Eu la fiecare plecare ( si n-au fost multe, deci a fost intensa reactia la intoarcere ) am avut de tras cu ele. Andra cand era mica mereu, mereu ma intampina suparata, si la fel proceda. Dadea in mine. Apoi cateva zile era cosmar. Se purta ingrozitor. Maraia si se sclifosea din orice. Dar era doar o dovada de "dor".

Sofia acum la fel. Cand mai raman de ex la soacra-mea, a 2-a zi , e jale de ofticoasa si se poarta in ciuda asa :)).

Rad cu sotul si-i spun ca trebuie sa o luam ca pe un compliment. Ca lumea lor suntem noi.

Te pup si-ti doresc succes. Ma rog sa gasesti o gradi mai child friendly.



#642
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 15:47

Am schimbat parola la MarApr2011 si o trimit pe PM lui

- roxy_s

- AllyLaur

care au cerut-o. Pot sa va dau parola la cerere pe PM.



#643
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 19:12

ce faceti , fetelor?

 

eu am lasat-o pe Anastasia la ai mei vreo 2 zile.... [jongleur] avem ceva porbleme cu combina frigorifica si pana vin astia sa o ia sa-i schimbe dulapul cica [:-@] ..o las la ai mei. tot ce a fost in congelator si frigi am dat la ai mei sa puna in congelator.

 

miki offf...mi-au dat lacrimile cand am citit ce-ai scris despre copilasi....greu este fara ei langa tine si mai ales cand mai sunt si bolnaviori.

este posibil sa fie si chestia asta...sa nu-si mai faca efectul nici homeopatele. dar parca este prea de tot. pai atunci nu mai ai cu cel sa-l tratezi? [alcool] 

 

dar, totusi, daca zici ca tot timpul copilasii acolo sunt varza, bolnaviori...este de inteles ca este si Vlad asa....ii trece iar ia virusul, iar ii trece...si tot asa. am auzit ca pana pe la 5-6 ani cand o sa aiba intra-devar imuniatate, asa vor fi daca sunt intr-o comunitate din asta cu copii bonaviori mai mereu. este nasol si spatiul ala acolo...atatia copilasi si ce spatiu mic. macar sa-i mai scoata la aer....

multa sanatate si multa putere sa inveti, sa depasesti toate problemele astea [pup] [pup]

poate te ajuta fetele cu vreo sugestie.... sa mai intrii sa ne mai zici ce mai faceti si cum mai sunteti [pup]

 

msbb  cred ca la fel facea si Anastasia....pe primul loc era masa cu bunataturi si pe-al doilea copilasii [:-)))] ce dulce cred ca era, cu burtazanul plin {olala]

poti sa bei asa fierbinte??? vezi ca in timp iti distrugi papilele gustative daca bei asa fierbinte. asa stiam. nu este sanatos nici pentru esofag si stomac. bea si tu mai...normal asa [:D]

 

ailed ce faceti? pe unde v-ati plimbarit azi? [pup]

 

somleac ce frumos v-ati petrecut, la concert [pk]  daca ploua, iti zic eu ca era si mai fain. mie asa-mi place sa ne prinda ploaia [:D]

bine a venit noul membru al familiei. cred si eu ca sunt super incantati copilasii [olala] cum i-au pus numele? sau se cearta pe tema asta? [:-)))]

 

nu am primit nici un PM cu parola.

oricum, nu stiu daca ma descurc sa fac capitol nou [parasuta]  unde gasesc instructiuni?



#644
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 19:20

am primit parola. ia sa incerc sa fac capitol...pfuaaaa...nu stiu daca-mi iese.



#645
MarApr2011

MarApr2011

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 714 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 19:28

m-am logat dar ... cine imi da instructiuni exacte...pas cu pas.....cum sa fac capitol nou.


Editat de MarApr2011, 09 iunie 2013 - 19:29 .


#646
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 19:41

nu stiu sa fac capitol, n-am facut niciodata...m-am uitat pe acolo dar nu stiu...stiu ca trebuia ceva ...copy/paste...ceva cu prima pagina...parca zicea strumphitza odata. dar nu am retinut atunci.

 

deci...cine stie sa imi trimita PM cu instructiunile exacte.



#647
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 21:01

Offtopic: daca doriti o sa va facem noi capitolul maine. Am crezut ca ati mai facut....
Dar nu dorim sa ne bagam peste voi deci trebuie sa ne dati acordul [:)]



#648
AllyLaur

AllyLaur

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.036 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 22:38

Buna seara!

 

Nu am primit nici un Pm cu parola ! Dar, nu este tarziu [:)] ...cap nou se face exact ca si dincolo? Sau sunt modificari??


Editat de AllyLaur, 09 iunie 2013 - 22:39 .


#649
yvyana

yvyana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 22:50

Offf Miki si eu m-am emotionat cand am citit ce-ai scris!

 

Imi pare rau ca o tii tot intr-o raceala cu V, noi n-am mai avut mari probleme de o luna si ceva, doar muci si tuse mai rar ce trece cu aspirat si picaturi, dar nu a fost cazul sa nu o duc, febra n-a mai facut, insa ce povestesti tu acolo e cam nasol, tot timpul copilasi bolnaviori, normal ca dau unii altora; pe noi nu ne primeste daca lipsim fara aviz epidemiologic si asta e pe bune; de aici deduc ca parintii n-au incotro decat sa-i tina acasa pe copilasi daca sint bolnavi si nu le da dr avizul, pentru ca in afara de rotavirus si o rino-faringita mai urata cu febra L n-a luat altceva nasol; a mai avut otita, dar fara febra si a trecut cu picaturi local si tusea cu aerosoli, doar 3 zile am tinut-o acasa si apoi a mers iar!

Daca e gradi particulara inteleg cum se intampla, stiu de la nasa-mea ca primesc copiii in orice conditii, numai banul conteaza [bang] ea o trimitea pe aia mica acolo cu bronsita/otita si cu schema de tratament cu antibiotic si nurofen (era singura, sotul plecat din tara si-mi zicea ca n-a obiectat nimeni nmk, ca daca e sub tratament [bla] ). Iti dai seama ca in conditiile astea ti se imbolnaveste si al tau!

La noi grupa are cate 12 copii la care sunt 2 educatoare si o ingrijitoare si stau tot timpul afara daca e frumos!

 

Sper sa va reveniti!



#650
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 22:52

La multi ani FELICITAS !!!! Sa fii sanatoasa sa iti cresti printesele.

 

Mai intra la noi , mi-e dor de postarile tale.

 

Ce duminica frumoasa a fost astazi. [flo2] Parca nici  nu-mi vine sa ma culc sa nu treaca. Nu s-a intamplat nimic deosebit, doar noi asa si lumea din jur cu ganduri bune, e tare bine cand e liniste si pace, vreme frumoasa, copii veseli....

 

La biserica am avut un botez, o fetita de 4 saptamani. Atat de mult mi-a amintit de Ilinca mica ca-mi venea sa plang. Motata mea s-a infipt acolo in fata numai ochii si coditele i se vedeau. A fost fascinata de cum a facut bebe baie.

 

O saptamana frumoasa va doresc.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -