Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (51)


655 raspunsuri la acest subiect

#631
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 22:43

delia si ce ai pregatit azi de mancare pt sot?

pai pt ca eu tineam post si Maria e in excursie cu scoala, la pranz o uriasa salata cu ton in ulei de masline, rosii, salata verde, avocado, castraveti, ceapa verde, lamaie, iar seara un soi de macrou pitic la cuptor cu lamaie si usturoi ( fara ulei) si cartofi noi fierti cu ulei de masline pe deasupra ( putin) si patrunjel tocat marunt. uleiul de masline e recomandat ca-i scade colesterolul si il transforma ldl in hdl.Si uleiul care-l iau eu din piata e chiar nerafinat , e verde si miroase  a masline ( astia

 aici sunt artisti in domeniu).dimineata a mancat un pic de sunca de curcan , ca i-a dat si la spital din asta

Somleac ma bucur pt tine

 

 mary, vreau si eu reteta ta de ciorba radauteana


Editat de ailed_dota, 07 iunie 2013 - 22:44 .


#632
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 08 iunie 2013 - 12:00

ce afceti, fetelor? am

intrat sa va salut [pup] si merg sa-mi termin mancarica. fac o supa cu galusti cu un pui grasan ce mi l-a dat matusa-mea [:D] si o varza la cuptor.

 

Anastasia este afara cu tati si cu motoreta...cica merg prin padure, pe sub Tampa ....

a si plouat. la noi ploua, sta, iese soarele, iar mai ploua un pic. este asa fain, asa imi place vremea asta....[olala]  este caldut, totul este verde de la ploile astea...

imi pare rau ca prin alte parti sunt inundatii.

 

mary da, da...pune reteta aici. am auzit ca ciorba radauteana este super buna [pofta]

 

ailed mmm..ce bine suna salata aia cu ton....[pofta] la noi atatea marci de ulei de masline sunt...nici nu stii care-i bun, care-i contrafacut...asa ma enerveaza ca nu mai poti avea incredere in nimic.

 

somleac cu ce pofta ai scris ca esti sub imperiul fericirii...parca am si simtit asta in mesajul tau. la cate activitatoi ai cu puiutii , esti mereu sub imperiul fericirii [olala]

eu sunt asa numai cu un puiut  d'apoi cu 5 [olala]

 

ally [pup] poate trimite moderatorul mesaj cu noua parola resetata. cu vechea nu mai merge?

 

fetelor, beti sau ati baut ceai verde? sotul mai bea cate o cafea si a zis ca vrea sa renunte la cafea si sa bea ceai verde ca este mai bun.

am citit despre el mai in amanunt, stiam ca este bun pentru multe chestii. si am si cumparat...dar are un gust...ca un ceai normal. si l-am luat de la naturisti.

asa trebuie sa fie?...ca dupa cum scriau astia ca vai ce gust deosebit are, ce aroma....si nu mi se pare nici o aroma deosebita [:D]

este o marca anume care este mai buna? sau pot avea incredere in toate?

 

mi-am luat si ulei de argan si de migdale pentru ten, maini si par. si de asta ma indoiam ca daca este contrafacut [alcool]

 

[pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] toate mamicile si fluturasii.

 

 



#633
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 08 iunie 2013 - 12:09

cami [pup] mai degraba vii tu la noi...[:D] sa vedem. in Eforie Nord am vrea, avem acolo o pensiune unde mergeam si inainte,


Editat de roxy_s, 08 iunie 2013 - 12:13 .


#634
MsBB

MsBB

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 08 iunie 2013 - 14:14

Helau,

 



Msbb, noroc cu cafeaua aia, de mi s-a scurs apa din gura de la poftele tale...[pofta]

 miki, spor mami!

cami , fac bine, mi-a venit inima la loc( a se citi barbatul acasa)

 

Delia , :D stiu ca-i la moda pe FB sa dai like , poftim , de aici :)) multe like-uri! A sunat atat de frumos raspunul pt Cami! PUP!!!!!! Sa te bucuri sanatoasa de fam ta si ei de tine!

 

Mary :D nu zi de doua ori :)) ca acusi auzi cioc-cioc la usa :)). Ca sa vezi! Ieri numai m-am gandit la papanasi si s-a suparat fierea pe mine.Deci nici fierea mea nu-i amatoare de papanasi dar na , se pune cu papila mea gustativa ce-si cere dreptul?

Ieri am avut prima contra cu fierea post operatoriu.

Hmmm, de fapt prima prima a fost la cateva ore dupa operatie cand am vomat si am zis ca ma duc de tot. Dar na ...

Aaaa, ca mi-am amintit. De cand imi spun eu ca-mi trag hainele lu'fie-mea si ma duc in locul ei la pranz, la gradi. Au cel putin odata pe saptamana ciorba radauteana si , ov cors, ca nu mananca nici unul ciorba. Ce pierdere! M-as bate pe oala de ciorba.

 

Somleac - ce frumos! Felictari proaspatului absolvent de ciclu primar.

 

Roxy - hai ma! Creste inima-n mine! Senchiu! Daca vrei le poti vedea live cand venim incolo.

Vom sta chiar in Brasov, la un hotel acolo dar vom merge in stanga in dreapta sa vizitam, atat cat ne permite timpul, fetele, vremea.

Eu chiar acum beau un ceai verde. L-am luat din Real, se numeste Zauberer ( suna mai mult a bere :)) ) si e ok la gust. Am si de la Fares. Iau mai multe marci, sincera sa fiu, tot asa pe modelul daca ala nu-i bun sa nu ma otravesc numai cu o marca. Asa le alternez si sper eu ca nu or fi toate contrafacute si aiurea.

Mie-mi place mai ales cu lamaie. Daca e rece ii simt aroma, gustul ala mai deosebit dar eu am o boala cu bautul cald si atunci nu prea simt mai ales daca storc si o mega lamaie si dau repede pe autostrada gatului :)).

 

Strumph, ce faci? Hai la apel!

 

Deea? tu de ce esti asa tacuta? :(

 

Yasmi, eu tot sper sa te razgandesti!


Editat de MsBB, 08 iunie 2013 - 14:20 .


#635
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 08 iunie 2013 - 16:03

Helau tu iu tu  [soricel]

 

Ma fac bela si cotropitoare, maine merjem la un party la o fetita de 6 ani, luni facut/revizuit lista de vacanta, marti mai pun un trandafir in buchetu` vietii [:-)))]   [:-)))]  32 primaveri  [batcap]  , miercuri fac valizele si joi dimineata plecam in croaziera!!  [acor]  [artif]  [disco]  [hippi] 

 

 ....deci amu` stii ce fac io, fug ca am de calcat niste camasi si de facut mancare, si de dat cu oja unghiile, numai le-am curatat si aranjat, pus parul pe moatze, epilat, bibilit...  [flirty]

 

[flu]

 

 

Helau,

 

 

 

Strumph, ce faci? Hai la apel!

 

 



#636
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 08 iunie 2013 - 17:20

msbb poate reuseim sa ne vedem. desi...daca veniti in timupl saptamanii cam greu ca sunt la serviciu. eventual seara sa ne vedem un pic pe undeva....[pup]

auzi, si care-i aroma aia a ceaiului? [alcool]  ce aroma? mie nu mi se pare nici o aroma. are gust de ceai normal, nu mi se pare deosebit. zici ca-i ceai de sunatoare [nebu]

 

strumphitza [pup] spor la facut valize. soi distractie placuta la party. mar ti faci chef, joi pleci... [titanic] ce-ti pasa, tot in distractii o tii [jamaica]

sa vii marti sa dai de beut [pahar]


Editat de roxy_s, 08 iunie 2013 - 17:20 .


#637
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 07:19

Neatza, poftiti la cafea.

 

Aseara am mers cu copii la un concert de muzica americana in parc, este si un lac si scena era pusa pe lac. Cand am ajuns acolo a inceput sa ploua, am zis ca stam , ne udam si cand suntem uzi bine plecam acasa. Nu ne-a udat prea tare, dar am prins un curcubeu superb cu tot arcul, o minunatie. Am stat pana la 10. Ilinca a fost in verva, a dansat a cerut miam-miam de la toti care aveau tupeul sa manance ceva in fata ei,

 

DE vineri avem catel. O cotarla canis corcit , a venit un vecin cu el si bineanteles cand l-au vazut pruncii nu s-a mai putut altfel. Noroc  ca nu am fost eu aia care am decis sa ramana, ca a fost sotul cu ei acasa.Acuma ma latra si ma trage de pantaloni si nu ma lasa sa scriu. Na bine ca dorm pruncii si am alt stapan sa ma comande. Ca sa nu mai zic ce a trebuit sa sterg de pe terasa la prima ora.

 

Bate un vant asa de rece, nu mai vine vara asta odata? Si Matia m-a certat ca el la scoala a invatat ca a inceput anotimpul vara si eu nu l-am dus inca la piscina.



#638
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 07:35

Strumph asa tinerica esti. Sa traiesti ani multi fericiti.

 

Na ca-mi vine prietena la cafea. Va las.

 

O zi minunatat sa aveti.

 

 

 



#639
MsBB

MsBB

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 09:07



Helau tu iu tu  [soricel]

 

Ma fac bela si cotropitoare, maine merjem la un party la o fetita de 6 ani, luni facut/revizuit lista de vacanta, marti mai pun un trandafir in buchetu` vietii [:-)))]   [:-)))]  32 primaveri  [batcap]  , miercuri fac valizele si joi dimineata plecam in croaziera!!  [acor]  [artif]  [disco]  [hippi] 

 

 ....deci amu` stii ce fac io, fug ca am de calcat niste camasi si de facut mancare, si de dat cu oja unghiile, numai le-am curatat si aranjat, pus parul pe moatze, epilat, bibilit...  [flirty]

 

[flu]

 

 

 

:)) asa DA! Ai scutire... dar pana marti... Marti MUSAI vii aici.

Distractie placuta la party.

Si noi am fost la un party ieri si au fost copii de toate varstele. Am gasit si o Sofia Maria :)) si i-am prezentat omoloaga ei :)) pe Sofia Maria mea. Saracele Sofii au fost cam speriate la inceput. Erau in categoria de varsta mica - deci ignorate de cei mari.Agitatie, urlete, chiuituri ...dar asta mica a mea si-a stiut interesul :)). S-a plasat strategic langa masa si s-a imbuibat cu alune, biscuiti, a cersit o banana, a mancat un castron de cirese, pizza, tort .... La plecare ziceai ca-i gravida :)) Mergea ca inainte de nastere, leganat , ca o rata.

Hai spor la distractie, revizuit si aranjat...dar te asteptam marti sa vedem noi cu ochii nostri cum pui tu trandafirul in buchet :D

 

 

Apropo de asta , daca retin bine ... astazi face si Felicitas acelasi lucru. Deci : FELICITAS, LA MULTI ANI! Multa sanatate si spor in toate! Sa fii fericita, iubita si sa ai parte de momente frumoase alaturi de fam ta!

 

Rox, eu nu simt decat gustul de lamaie :)). Si la cat de oparit beau eu e mare minune daca mai simt gust de ceva ever. Imi fierb constant limba. Numai asa imi place sa mananc. Stiu ca-i rau si incerc sa ma abtin. Si ma mai mir de ce am dantura varza.

 

:)) sa va fie de bine noul membru al familiei, Somleac!

 

Va pup, PA-PA! Iesim! O zi frumoasa!


Editat de MsBB, 09 iunie 2013 - 09:07 .


#640
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 09 iunie 2013 - 09:46

multumim de cafea somleac [pup]

 

LA MULTI ANI Felicitas, multa sanatate si numai bucurii pentru suflet [pup]

 

eu sunt inca la invatat, nu mai am stare..vlad e bolnav acasa, face febra de joi noaptea, azi noapte cica a tusit non stop..azi sotul merge cu el la doctor, ii e frica sa mai stea cu el asa..sunt asa suparata ca nu sunt langa el. [bang] 

parca nimic nu-si mai face efect, o fi posibil sa nu mai reactioneze organismul nici la homneopate daca i-am dat prea multe ? de doctorita noatra nu reusim sa dam, are telefonul inchis de 2 zile..

 

somleac, sa va bucurati de noul membru al familiei..ilinca nu-l chinuie ? asa mi se umple sufletul cand citesc relatarile tale despre scoala, serbari, experientele copiilor..vad ca inca mai sunt scoli/gradinite deosebite..

 

eu sunt suparata cu gradi lui vlad, ma framant si caut peste tot o solutie..aici n-am de gand sa-l mai duc, intr-o luna mi-a luat 3 viroze si asa a fost tot anul, nu s-a legat nimic de anul asta, ne-am batut joc..il tratam si rezistqa cateva zile si o ia de la capat, problema e ca la ultimele au aparut si virusi sau mai stiu eu ce sunt, din astia mai periculosi gen streptococi..sunt tot timpul bolnavi acolo, sunt o droaie de copii acolo, cred ca sunt vreo 50 acum..ii tine la gramada, sugari cu mari..sunt f revoltata pe ei, sunt conditii inumane si mai si platim..luna asta aveau si ei niste date sa sarbatorim incheierea anului, imi vine sa plang cand ma gandesc ca nici n-am ce sa inchei, tot anul a fost vraiste, nu s-a legat nimic..il vad asa avid de informatii, vine cu orice nimic pe care il prinde si el in o zi doua consecutive in care reuseste sa mearga..dupa care pauza lunga...ce sa mai zic de prietenii sau ce ar trebui sa se mai lege acolo..nimic nu e cum trebuie, nimeni nu se ocupa de ei..

ce ma doare si mai mult e ca n-am un loc unde sa-l duc si sa ma simt impacata, sa stiu ca se ocupa cu drag de ei..in curand intru si cu andra in hora asta si n-am incotro sa ma indrept..

la orice particulara il duc am impresia ca e acelasi lucru, platesti ca sa ti se spuna ce vrei sa auzi..la stat la noi e aceeasi situatie, 50 de copilasi ingramaditi in 14 mp..fara curte, cu o singura educatoare care ce sa faca saraca..

sunt in cautari disperate..acum oricum il bag in vacanta, va sta mai mult la tara la bunici, o sa facem tot posibilul sa stam si noi cat mai mult..fugim doar la servici si de cate ori putem fugim si seara la el..ma doare sufletul ca ii despart dar n-am de ales..sper sa o pot lasa si pe andra cat de mult pot cu el..

problema e ca trebuie sa gasesc o solutie pt toamna..

 

nici u stiu cine mai citeste pe aici, dar daca stiti un loc in bucuresti sau imprejurimi , o gradi la care v-ati da copilul, astept  si eu un sfat ca sunt disperata..

 

hai ca m-am p[lans destul..

 

acum zilele astea m-a lovit rau ca vreau neaparat sa ajung la manastirea Prislop, sper sa fie prima iesire pe care reusim sa o facem..am vazut ca e pe langa hunedoara..cine a fost pe acolo, gasim vreun loc pe cazare, ceva ? daca strabatem atata drum as sta si cateva zile, zona am vazut ca e de vis, rupta din poveste..

 

va pup si ma apuc de invatat..incerc macar, sunt numai cu gandul la ei..

 

andra ultima oara, dupa ce am fost plecata tot asa sa invat cateva zile,  cand m-a vazut m-a intampinat cu o palma la fund [:D]  dupa care s-a aruncat in bratele mele si m-a strans cu toata forta ei de copil si nu-mi mai dadea drumul.,.off mi-e dor de ei...




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -