Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bulgarasi: La multi ani, Cristian! (44)


63 raspunsuri la acest subiect

#31
Alexa_G

Alexa_G

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 519 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 14:36

Multumim de cafeluta!

Noi am avut o noapte tare agitata. inca avem probleme la burtica daca mananca seara portocala....

Suzieq.... eu am probleme cu somnul de peste zi.... nu stiu cum sa fac sa nu il mai legan... am incercat sa stau in pat cu el nimic cu muzica, fara, cu desene, fara..... vrea jos.. chiar daca i se inchid ochii de oboseala.... [q]


Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012

#32
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 16:29

eu m-am cam saturat de FACEBOOK asa ca voi scrie cat de des pot, aici.

si cred ca e vremea sa trecem la scutece si sa predam stafeta, nu?

Lexi, te ocupi tu?

Cand am timp, revin cu detalii, despre noi..si alte cele![pup]

Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


#33
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 16:47

mai stam pana pe 18 sa faca 1 anisor si Cristian si apoi trecem la scutece lady...sanatate multa puiutelor! [pup]



io-s usor cu fundul in susus azi...o sa stau aici pana la noapte [bang]



bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan [auto] (19.07.2006 - 9:37) si de viforel [bebic] Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)



Poze noi





minune mica



Poze









#34
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 18:48

Buna tuturor.

Mey, sa opreasca cineva ninsoarea asta, ca nu mai suport!!! Cand vad atmosfera de Craciun de afara, ma apuca toate alea, nu ca as avea ceva cu Craciunul, dar bate Pastele la usa (cel catolic, desigur)...

Matza, acolo unde stam noi zapada e faina, alba si multa, bucuria copiilor. In oras e nasol ca se face mazga din cauza chestiilor cu care dau astia pe sosele. Masina mea arata ca dupa o cursa off-road.[:I]

Multa sanatate puilor bolnaviori. A mea a dormit mai bine azi-noapte dar haraie rau in gat, sper sa nu coboare spre piept.

Alexa, m-ai intrebat cum mai papa Jo, nu se omoara cu cantitatile dar sunt cateva chestii care ii plac f mult: ciorbita/bors sau supa cu galuste (am ajuns sa-i fac aproape numai supe si ciorbe si pun de toate in ele, legume, carnita, taitei sau galuste...), paine prajita cu unt, piure de cartofi...Cam astea ii plac, asa ca i le alternez. Dar nu mananca mult deloc. De exemplu la o masa ii incalzesc 2 polonice de ciorba. Mananca ce mananca din legume si carnita si la un moment dat nu mai vrea decat zeama goala. si nu se lasa pana nu o termina pe toata. Dar atat. Eu sunt multumita si doar cu atat, weekendul trecut am fost la finuta noastra si am cantarit-o si pe ea cu ocazia asta, avea imbracata in jur de 9200 gr deci cred ca a ajuns si ea la 9 kg... E ok avand in vedere ca la 1 an avea 8 kg 200.

Lady, ma bucur ca ai intrat. Exact cum spunea si bulinutza, dupa ce implineste si ultimul bulgaras 1 anisor, trecem la scutece.[pup]



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [copil] Ioana Teodora (24.01.2012)

Din ce in ce mai mare

Creste si mezina

Perlute de domnisoara





#35
Matzaila_81

Matzaila_81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.655 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 18:51

Lady, pai atunci o sa scriu si aici, nu-i problema.
Bulinuta,ca mare adevar graiesti, mai avem insa putin de tot. Sunt curioasa insa celelalte mame de bulgarasi, de anul asta daca asteapta sa le predam stafeta sau deja au inceput capitolul lor? Cum se face?

Mamica de Matzalic grasunel

#36
adc

adc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 565 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 19:02

Lady, ma bucur ca scrii. Eu credeam ca ai renuntat de tot la dc [:)]

Letitia [pup]

Luiza, Dari, Cristi s-ar putea sa aiba otita. Desi nu s-a vazut mare lucru, urechiusa e plina de ceara si s-a zbatut rau cand s-a uitat dr acolo. si cand il apas si nu e atent se stramba. In rest gatul, plamanii sunt ok, nici muci nu prea are, iar acum 3 zile nu era nimic in neregula nici la ureche. Pacatoasa viroza!
Cum dr nu e de specialitate ne-a dat trimitere spre orl, dar abia maine. Tin pumnii celor doi Vladuti sa se recupereze complet [:)]

Alexa, Mihaela, toate insemnarile mele de cand am aflat ca sunt pregnant erau in laptopul al carui hdd l-am distrus. Inclusiv povestea nasterii va trebui sa o recuperez de aici sau de pe fb. La Andra notam totul pe caiet, si il am si acum. Am mai pierdut evolutia lui C in greutate, cand au aparut primii dinti cu exactitate, si o gramada de alte amanunte. De poze nu mai pomenesc, inclusiv cea de la avatar nu mai exista [bang]

Asa ca Lali zi-i retrogradului ala de Mercur sa se alinieze mai repede [:D]

____________________________________________
Where there is a will there is a way.

Mami de Andra (18.02.2006) si Cristian (4.02.2012)

#37
mihaelaradu

mihaelaradu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 737 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 19:40

Dragele mele, chiar se simte ca isi mai revine DC-ul
Matza si eu ma gandeam cum se preda stafeta acum [alcool]
Lexi mama draga, Iris nici in visele mele cele mai indraznete n-ar manca/soarbe 2 polonice de supa [pup] Felicitari!! Eu cred ca sunteti pe un drum bun. Mai greu va fi cand se va plictisi de supe [:D]
Fetelor si bulgarasilor bolnavioare/bolnaviori, va doresc insanatosire grabnica[pup][pup]
ADC Tare rau imi pare de tine [pup] si de "pierderile" tale. Eu am un caiet in care ii scriu, dar mi s-au sters si mie poze de pe laptop. Noroc cu Fb si Picassa

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.
http://flowerspeaking.wordpress.com/

#38
suzieq

suzieq

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 14 martie 2013 - 19:54

offff Amelia tare nasoale viroze, mare grija cu otitele ca sunt tare periculoase...Pana mergi la orl poate ar fi bine sa-i pui niste otocalm in urechi, e pe baza de plante.

Lady, asteptam cat mai multe povesti de la voi, bineinteles ca toate pozitive.

Lexi...si eu astept vara ca m-am saturat de viroze.

Nu stiu daca aici trebuie predata stafeta sau plecam direct la scutece...am vazut ca bulgarasii de 2013 si-au deschis casuta aici.



Mami de soricel Vlad, 01.02.2012
MTHFR C677T Homozigot


#39
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 15 martie 2013 - 12:29

Buna tuturor.

-8 grade avem. Frumos, nu?[bang]

Miha, eu sper ca Jo nu se va plictisi prea repede de supe si ciorbe, ca pe urma nu prea stiu ce sa-i mai dau. Aseara a papat un ciocanel de pui, intreg.

Mai fetelor, eu nu prea stiu cum e cu predatul stafetei, adica e un gest f frumos, desigur, dar eu nici nu le am cu intorsul din condei si nici nu stiu daca mai e cazul din moment ce mamicile de bulgarasi 2013 si-au facut deja casuta aici. Eu una zic pas. Daca vreuna din voi doreste sa le lase un mesaj frumos, cu atat mai bine.



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [copil] Ioana Teodora (24.01.2012)

Din ce in ce mai mare

Creste si mezina

Perlute de domnisoara





#40
Alexa_G

Alexa_G

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 519 mesaje

Postat 15 martie 2013 - 15:43

buna!
Lexi hai ca trece si vremea rea.... Daca alternezi supele / ciorbitele nu cred ca se va plictisi JO. [pup]
Adc sa inteleg ca ai dus HDD la reparare si nu a mai putut recupera nimic.... Eu am ales varianata agendei pentru ca 'moasa' lui Alex m-a sfatuit... oricum sigur as fi uitat toate detaliile.... [bang][bang]gipsuri, dinti, pana si monitorizari de febra am trecute acolo.. primele zambete, gangureli..
Lady te asteptam oriunde... sa ne spui ca sunteti bine... si ca a-ti scapat de virusul urat... [pup]

Zi frumoasa!

Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -