Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *10*


193 raspunsuri la acest subiect

#21
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 26 februarie 2013 - 14:48

Dani al meu nu e piticut dar clanta e cam la 1m si ceva de podea. Abia ajunge la broasca daca se intinde. A inhatat la un moment dat cheia. In ce priveste cum face cand se inchide intr-o camera singur: ii place. Se inchide in camera si rade incantat de isprava. Dar eu nu am curaj sa-l las singur de capul lui in vreo camera ca cine stie ce poate face. Figura asta o face cel mai des in baie (adica acolo se inchide) iar in baie sunt multe chestii cu care si-ar putea face rau.
Apropos de interzis chestii, eu sunt mereu fortata sa ii zic nu copilului. Ca vrea sa se joace cu butoanele de la aragaz care dau drumul la gaz. Ca apasa butoanele masinii de spalat cand e in functiune si mi-e teama ca o strica, etc, etc, etc. Si eu am impresia ca-i ingradesc libertatea dar nu il pot lasa sa umble cu chestii pe care le poate strica sau cu care se poate rani.
A, si din patut a incercat sa sara. Eu nici nu mai folosesc patutul, adica doarme in pat cu mine. Dar a cerut de cateva ori sa il pun in patut ca sa sara in ele ca pe o trambulina. Si apoi a incercat sa sara din el. Reusise sa ii incalece marginea. I-am aratat cum se iese din el prin gaura cu fermoar. Oricum nu doarme in el si oricum nu il pot lasa singur in patut ca ar fi in stare sa sara din el cu capul inainte pe parchet posibil.

mama lui Daniel (23/07/2011)

#22
Dbunny

Dbunny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.706 mesaje

Postat 26 februarie 2013 - 15:20

alayna Tobrexul contine dexametazona si antibiotic(tobramicina). e tare, efect imediat. o picatura. cu 4-5 reprize am rezolvat mucisorii de la ochi.

inutsa ninge in juma de spanie!
capsunile sunt foarte aromate acum, si-s ieftine, 2-3€ kilu. culmea ca mai incolo se dubleaza si tripleaza pretul si nu mai sunt aromate. eu is daia care baga nasu, le miros inainte de-a le cumpara.

a mancat Noa ieri pe la 6.30 o capsuna. seara a poftit la telemea(sau ceva f asemanator ce avem aici). si-a mancat ca sparta...prin urmare am avut o noapte urata cu multe treziri si maraieli la greu[bang] sa fie capsuna? sa fie telemeaua?
unele site-uri zic ca-s ok capsunile de la 1 an, altele zic ca-s f alergene (semintele)si trebe asteptat pana la 2 sau chiar 3 ani...dar in cazul iaurturilor nu-i asa grav cica...

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)

#23
anca_toma

anca_toma

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 941 mesaje

Postat 26 februarie 2013 - 15:32

buna fetelor !!!



Jade felicitari ca ti-ai facut curaj si te-ai dus la tentist.Trebuie sa ma duc si eu dar astept pana nasc, adica mulllllt. Despre implant nu stiu ca nu mi-am facut dar cred ca o sa fiu si eu nevoita.cineva imi spusese ceva de 1000 de euro, dar nu stiu din sursa sigura deci nu ma pronunt.



Bunny eu ii dau capsuni inca de anul trecut lui Iancu deci cam de la 9 luni.Pana acum nu a avut nici o reactie alergica, dar nici nu pot sa zic ca recomand altcuiva sa fie la fel de iresponsabil ca mine [:D]. Si noi iar am mancat si au fost fff bune, pt vremea asta cel putin.



La usi Iancu ajunge de mult, din cate vad noi avem clantele cele mai joase , ca nu e ff inalt [:D]. Si are obiceiul sa deschida usa sa se inchida apoi in camera si sa se joace la intrerupatoare [:D](si alea sunt fff jos).



eu una nu prea mai am timp de nimic [bang], sper sa reusesc sa citesc din urma. In we botez [pk], am un finut superb , deabea astept.



Ce vroiam sa va mai intreb, cum a mai ramas cu iesirea din aprilie ramane valabila ? , ca ar cam trebui sa ne uitam dupa o cazare ceva, daca suntem mai multe sa putem sa rezervam.



Va pup ma intorc la munca , ca am o gramada si neuronii sunt plecati clar in concediu.





anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + [gravi] 20+ [fetita]Ilinca

#24
alayna

alayna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.094 mesaje

Postat 26 februarie 2013 - 15:48

Mihaela e ok ,daca o sa te intereseze pe viitor marimi mari sa-mi zici si pot cauta ,ca am vazut pijamale cu picior si pentru 157 cm ,adica sa aiba copilul vreo 6-7 ani ,nu ?

Jade pe facebook avem o pagina noua cu produsele noastre ,nu sunt multe , dar mai trimit si saptamana viitoare un pachet cu noutati . Nu e o mare afacere ,nu castigam mare lucru ,dar sora mea vroia sa se ocupe de asa ceva ca sta numai in casa si am zis s-o ajut .
Produsele sunt nemtesti cumparate de aici si de calitate ,eu raspund pentru ele [:D]
Uite linkul :
http://www.facebook....yshop.de?ref=hl
Dar parca nu ai cont pe facebook , cred ca nu il poti vedea,nu?
Legat de implant ,e putin 700 euro daca compar cu tarifele de aici . In vara vroiam sa-mi imbrac doi dinti si costa in jur de 600 euro .Numai sa-i pileasca si nu stiu ce ,am renuntat [bang]

Bunny Noura a avut alergie si de la iaurt cu capsuni .Eu nici nu vazusem semintele in iaurtul ala [alcool]
Si eu stiam ca dupa 3 ani se da capsuni la copii.


fetelor, Noura incepe sa se certe cu apa [bang] Nu vrea spalata ,nici pe maini ,fata ,baita sau dinti. Cand vede periuta de dinti ,imi da peste mana ,ma loveste si inchide gura .Cum o scot la capat ? [bang] Ca prin vorbe frumoase,pacaleli si distragerea atentiei nu mai tine ! Am incercat tot ! [:D]









Mamica fericita de bebe NOURA[bebic] (09.10.11)





#25
camady

camady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.616 mesaje

Postat 26 februarie 2013 - 16:11

Buna.
Jade eu nu stiu cat costa un implant.M-a ferit D-zeu de astea pana acum.
Referitor la plecarea din aprilie, stiu ca Nanna descoperise un loc frumos dar nu ne-a spus unde.
Eva ajunge la usa doar s-o deschida, nu poate sa si le inchida.


mami de Eva Maria 24.08.2011 si Razvan Gabriel 07.07.2003



#26
racheel

racheel

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.861 mesaje

Postat 26 februarie 2013 - 17:16

Buna fetelor [flo][flo][flo]


Okka, Ingeras, am primit Pm.Multumesc frumos [flo][flo][flo] Acum o sa citesc pe net despre ele.
Vreau sa ma interesez cat costa.


Dbbuni, te cred dar astaea sunt preturile aici.pe lentile, cilindrice, -3 la un ochi, cu antireflex, heliomate, de plastic si subtiate am dat 500 lei, iar pe rame 500 lei pt ca am vrut sa fie de calitate.
Ce sa zic...
[pup]


Jade, in Craiova costa mai putin.Sunt diferite preturile.Dar merita zic eu.Si mie imi trebuie un implant.
[pup]


Racheel [mamica] fericita de ghinduta [copil] Anastasia-Maria (25.08.2011)
[hippi]



#27
nanna_mika

nanna_mika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 27 februarie 2013 - 09:02

Neatza fetelor!
eu sunt zombie, Inez a racit, cred, nu stiu sigur, a facut febra azi noapte si mai bine de 2 ore ne.am chinuit sa i.o scadem. Am dormut pe apucate si sunt terminatat

Jade - imi pare rau de chinul cu maseaua, e nenorocita rau durerea si infectia la masele. Nu ma peicep si nu stiu ce sfat sa iti dau ref la pret implant. Multa sanatate!
Fetelor eu sunt pe lista de munte, clar. Haideti sa facem iar prezenta sa stim cate camere avem de rezervat. Deci Anca, eu, Camady, Mariana, Pinky, Kora, Mikka, Lali, Raluca...cine mai era?

Referitor la locatie- nu pot gasi linkul de pe tel, voi incerca sa intru pe tableta diseara. Dar RALUCA gasise un loc mult mai fain, poate ne spune si impresii la cald pt ca tocmai a fost, din cate am inteles. Noi nu am mai fost we asta la munte, am aflat ca va fi ploios si am renuntat.
Mai dadusera niste fete niste linkuri...daca o pot face iar, pls.
Si la pensiunea unde ne.am vazut vara trecuta a fost f ok, ma gandeam sa ramana in lista ca optiune.
Deci haideti ca eu o sa ma apuc sa sun imediat ce aflam cate camere rezervam.

Fug sa ma pregatesc, va pup.

mamica de 2 fetite iubite!



#28
raluca050

raluca050

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 629 mesaje

Postat 27 februarie 2013 - 12:33

Neata fetelor,

Nanna nu am mai fost la munte ca ne-am innbolnavit si eu si Edi. Am fost blana de raciti. N-am vazut o viroza mai tampita ca asta. Edi dupa 3 zile cu febra mare am ajuns cu el la spital, i-a dat alt tratament...in fine, acum e putin mai bine.
Eu inca nu-mi revin, nu am voce deloc, inca am frisoane, ma doare rau gatul.....iar de ieri a trebuit sa vin la munca [pk].

Referitor la munte propusesem Vila Bran unde au si program de animatie pentru copii si 11 vile, deci loc destul.

Nu am o stare prea buna psihica si, desi va citesc zilnic, nu am mai scris insa sunt prezenta .

Sanatate multa tuturor

mami de Eduard Stefan ( 26.08.2011)

#29
ingeras26a

ingeras26a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.619 mesaje

Postat 27 februarie 2013 - 13:18

Jade, [pup]. Sasha este nascut pe 06 oct.

Cea mai fericita mami de Maya si Sasha

#30
athosik

athosik

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 854 mesaje

Postat 27 februarie 2013 - 13:27

Buna,

Si noi suntem prezenti mereu ...adica va citwesc meereu dar nu apuc sa scriu din cauza starii de spirit cand isi mai revine Robert o sa imi revin si eu ....[q]

Si noi venim la munte in proportie de 99%

Va pupacesc [pup]

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011) [copil]
Dumnezeu sa ne ajute sa crestem mari si sanatosil!!!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -