Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *10*


193 raspunsuri la acest subiect

#11
inutsa

inutsa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.515 mesaje

Postat 25 februarie 2013 - 17:53

Theo ajunge cam peste tot. Unde nu se poate baga, isi aduce un scaun, un cub, jucarie ceva, pe care se catara si tot intra [:D]. Mai nou, deschide si usile glisante, care nici macar nu au clanta/maner [alcool], isi baga un degetel in gaura cheii, trage si uite asa deschide usa

mamica cu doua comori



#12
ingeras26a

ingeras26a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.619 mesaje

Postat 25 februarie 2013 - 17:59

Citat:
citat din mesajul lui inutsa

Theo ajunge cam peste tot. Unde nu se poate baga, isi aduce un scaun, un cub, jucarie ceva, pe care se catara si tot intra [:D]. Mai nou, deschide si usile glisante, care nici macar nu au clanta/maner [alcool], isi baga un degetel in gaura cheii, trage si uite asa deschide usa

mamica cu doua comori




coreeeect...
si bebe face la fel. La Maya in camera am masuta din aceea cu scaune de la Ikea, se suie pe scaun, apoi pe masa in picioare ca sa admire si sa puna mana pe o banda lipita de la un cap la altul al peretelui - cu winnie si restul personajelor.
Iar patutul lui (mare 70x140, lemn, gratii) este lipit de patul nostru din camera (noi nu dormim acolo cand este Sasha acasa). In weekend s-a suit in patul mare, apoi s-a catarat cu un picior peste gratii, s-a apucat cu mainile si s-a aruncat in patutul lui [:D] deci banuiesc ca nu mai e mult pana o sa prinda si miscarea cealalta, sa se arunce invers, din patutz in pat sau, mult mai rau, pe jos...pana una alta, o sa incep sa pun o patura groasa pe jos, in partea cealalta a patutului, sau sa iau un covor mai gros, ca da inspre balcon, care este spart si unde am gresie.

Cea mai fericita mami de Maya si Sasha

#13
Dbunny

Dbunny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.706 mesaje

Postat 25 februarie 2013 - 18:20

salutari....am inghetat de frig! dom´le dar o tinem in 8º de 3 zile nu ne mai slabeste...am luat cojoc pe noi[:)]

lali sanatate! n-ai contaminat copiii?

ingerash febra e mai periculoasa la barbati decat la femei, sau poate-s babisme, cica afecteaza fertilitatea. nasol ca nu ti-au dat antibioticul mai devreme. Maya merge la scoala?

andrea sanatate mamei tale. piciorusele-s ok la voi? felicitari pt permis

racheel 1000 lei is 300 si ceva de €?[alcool]ochelari gradati cu rama de marca si cu antireflectant , polarizat si ce mai vrei tu, gasesti aici la 60€

Noa e bine, a fost racita+ conjunctivita la ochisor(asta c-a iesit cu bicicleta cu tac´su), a mucait si tusit.i-am dat nurofen vreo 2 zile si n-am vazut nici o imbunatatire asa ca nu i-am mai dat. supa de casa si caldurica in casa. i-a trecut.dar in jur iar e plin de gripa, tuse, enterocolite...oare cat mai tine iarna asta??[alcool]




Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)

#14
ingeras26a

ingeras26a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.619 mesaje

Postat 25 februarie 2013 - 19:30

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

salutari....am inghetat de frig! dom´le dar o tinem in 8º de 3 zile nu ne mai slabeste...am luat cojoc pe noi[:)]

lali sanatate! n-ai contaminat copiii?

ingerash febra e mai periculoasa la barbati decat la femei, sau poate-s babisme, cica afecteaza fertilitatea. nasol ca nu ti-au dat antibioticul mai devreme. Maya merge la scoala?

andrea sanatate mamei tale. piciorusele-s ok la voi? felicitari pt permis

racheel 1000 lei is 300 si ceva de €?[alcool]ochelari gradati cu rama de marca si cu antireflectant , polarizat si ce mai vrei tu, gasesti aici la 60€

Noa e bine, a fost racita+ conjunctivita la ochisor(asta c-a iesit cu bicicleta cu tac´su), a mucait si tusit.i-am dat nurofen vreo 2 zile si n-am vazut nici o imbunatatire asa ca nu i-am mai dat. supa de casa si caldurica in casa. i-a trecut.dar in jur iar e plin de gripa, tuse, enterocolite...oare cat mai tine iarna asta??[alcool]




Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


pediatra a incercat, ca de obicei (este aceeasi de cand o am pe Maya, pt ca sunt f multumita de ea), sa nu-i dea antibiotic si a evitat cat a putut....dar dupa ce s-a confirmat la analizele de sange ca nu scade infectia, nu a mai avut incotro. Ea imi spusese de la inceput ca incercam asa, dar viroza care circula e f puternica si s-ar putea sa nu-i treaca fara.
Oricum, cand ma uit ce bolnaviori sunt alti copii in jur, cu pneumonii si alte complicatii...

Cea mai fericita mami de Maya si Sasha

#15
alayna

alayna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.094 mesaje

Postat 25 februarie 2013 - 21:41

Mihaela noi avem pijamale cu picior (din bumbac cu capse de sus pana sos pe picior ) la vanzare ,dar sunt pt 90 cm (18-24 luni ) nu stiu daca i-ar veni lui Dani .

Oana m-am uitat la ei pe site si din pacate nu livreaza comenzi la domiciliu ,ar trebui sa merg persoanal sa aleg ce vreau si asa e greu sa aleg pentru altcineva .

Inutsa vai prin ce-ai trecut ,imi imaginez cum te-ai simtit acolo prinsa in balcon ,el de ce n-a vrut sa-ti deschida usa ,nu putea sau nu vroia ?

Jade fugi la dentist,pana nu o repara nu te lasa durerea ,stiu ca e cumplit [q]

Ingeras of mami prin cate ati trecut si voi ,sa speram ca nu va fi nevoie de operatie si va doresc numai bine

Inutsa pune capacul pe wc ,asa procedam si noi dupa ce mi-am gasit cheile in apa [q]

Lali sanatate multa,cum te simti ?

Bunny si noi ne-am saturat de iarna ,ninge de 2-3 zile la noi [q] cum e Noa? I-ai pus picaturi in ochi ?

Andreea imi pare rau sa citesc vesti proaste de la tine ,sanatate mamei tale [q]

Vorbiti de kg , Noura cred ca are in jur de 10 kg ,iar cm habar nu am !!!!
Clanta usii e tare sus la noi ,cred ca pe la 4-5 ani va ajunge sa deschida usa [:D]







Mamica fericita de bebe NOURA[bebic] (09.10.11)





#16
Dbunny

Dbunny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.706 mesaje

Postat 25 februarie 2013 - 21:46

alayna da i-am pus Tobrex 2 zile, de 3 ori pe zi.

Noa mananca capsuni, de vreo saptamana tot cumparpt Dani si noi, ca-i sezonul cica. Oare...de la ce varsta is ok capsunile?

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)

#17
alayna

alayna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.094 mesaje

Postat 25 februarie 2013 - 21:54

sieE antibiotic ? In iarna Noura avea o conjunctivita nasoala rau ,cu puroi nu stiu cum si ii daduse picaturi antibiotic.

Eu i-am dat Nourei in iarna dulceata de capsuni ,a mancat fff putin si a doua zi avea burta rosie de la alergie ,asa cu picatele





Mamica fericita de bebe NOURA[bebic] (09.10.11)





#18
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 26 februarie 2013 - 01:03

Alayna: Multumesc mult. Pe moment i-ar veni dar noi avem pe moment pijamale care inca ii mai vin (de 24 luni). Cand mai creste nitel o sa trebuie sa am marime mai mare pentru el, deci nu or sa-i mai vina.

mama lui Daniel (23/07/2011)

#19
inutsa

inutsa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.515 mesaje

Postat 26 februarie 2013 - 03:38

dbunny tocmai tu te plangi de "iarna grea" ? :)))) Acus se incalzeste!
Am vazut si aici capsuni. Cre ca sunt de la voi. Si erau chiar ieftine. de cand sezonul lor e acum? Eu as fi luat dar mi-e ca-s umflate cu prostii si nici gust nu au

alayna nu putea sa imi deschida usa balconului, la inaltimea lui a putut doar sa apese pe clanta usii de la balcon in jos. Incepuse sa scanceasca pe langa usa dupa mine. Dar nu s-a invatat minte. De atunci ma tot urmareste cand ies pe balcon sa imi faca iar manevra :)))
La noi nu are nici o valoare colacul pus peste WC. Vorba aia "lacatul e pt oameni cinstiti". Ridica colacul si isi face numarul. :)))

mamica cu doua comori



#20
JadeJador

JadeJador

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.368 mesaje

Postat 26 februarie 2013 - 14:31

salutare celor 2-3 fete care mai scriu pe aici :D

ingeras vai , prin ce patanii ati trecut si voi
deci pana la urma noroc cu raceala , nu ? altfel taia baiatul degeaba :(
pe ce data este nascut Sasha ? o sa l trec eu cand o sa am putin timp

inutsa am fost la stomatolog , de 2 zile ma chiureteaza sa mi scoata infectia :((
problema este ca , e nasoala rau treaba , o sa am nevoie de implant :(

mihaela T este mai piticut , el inchide usa prin impingere dar nu ajunge f bine la clanta ca sa o si poate deschide
asa ca se pune pe plans pana vine cineva sa o deschida :P

alayna vreau si eu sa vad produsele care le ai la vanzare
unde le pot gasi ? [pup]

fetelor , ce parere aveti despre implantul dentar ? 700 euro vi se pare un pret corect ?

_______________________________________________________________


[8**] de [bonjovi] T 1+





Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -