Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Cat ati asteptat?


271 raspunsuri la acest subiect

#231
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 30 iunie 2016 - 10:22

Eu sunt de parere sa le cumperi ambelor fetite cate un cadou, dar asa cum spunea si lavi, sa nu fie ceva extravagant, iar pentru ceilalti copii poti sa cumperi baloane, un set de palete de badminton, cate un zmeu colorat ( sunt ieftine si baietii se dau in vant dupa ele), tubulete cu solutie pt. facut baloane,  si vei vedea ce distractie se va incinge. Oricum, tortul va fi atractia principala.  [:)]


Editat de Floren_, 30 iunie 2016 - 10:41 .


#232
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 30 iunie 2016 - 11:37

Pt amandoua iau oricum cate ceva, nu pot sa nu ii iau si celei mici ceva. Acum am realizat ca o sa facem o vizita vineri impreuna cu doamnele de la directie, iar petrecerea e pt sambata. Va trebui sa vad cum jonglez cu cadourile.



#233
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 04 iulie 2016 - 10:30

Am reaparut si sunt cam tuflita. Nu am reusit sa facem nici o petrecere. II spusesem d-nei de la directie de sapt trecuta ca stam si sambata si ca am comandat tort, sa anunte maternala sa nu aibe ceva aranjat, dar a zis ca nu e nevoie, ca le zice vineri ... probabil pe principiu ca ce program pot sa aibe in satul ala. Si iaca ca aveau de mers la o nunta, chiar la sora sotului maternalei. Initial au zis ca tb sa fie la nunta la ora 18, noi am luat fetele dimineata, ne-am dus cu ele in oras, am fost la leagane, am mancat, la 13 tb sa luam tortul, ne-am intors si cand am ajuns inapoi in sat nu era nimeni in curte, au inceput sa apara pe rand, cam buimaci (probabil ca se culcasera sa fie odihniti pt nunta), maternala era in baie si spala baietii, pe urma s-a spalat si ea, abia dupa a vazut ca venisem, sotul incepuse sa se barbiereasca in curte. Isi tot cereau scuze, ca au primit un tel si au fost rugati sa se duca mai devreme si erau in mare vaj. Nici macar baietii nu mai aveau avantul pe care il stiam, aproape ca ne evitau, erau in pijamale si probabil ca nu se simteau nici ei confortabil. Sotul meu aranja lumanarile pe tort care incepuse se sa inmoaie si ornamentele sa se despinda (era o caldura ...), toti erau beleuzi, buimaci, uzi, nu am reusit sa ii adunam. Pana la urma tortul s-a bagat la frigider ca sa se salveze si a ramas ca or sa il taie ei a 2-a zi. Am plecat asa, cu lucrurile lasate in coada de peste, fetele erau dezamagite, noi la fel. Le-am lasat punga cu baloane si tot ce luasem pt party. Am sunat aseara dupa ce am ajuns acasa si mi-au zis ca s-au jucat cu baloanele, nimic de tort. O sa sun maine sa ii zic la multi ani si o sa intreb si de tort, poate ca il tin pana atunci ?!?

In rest a fost ok, m-am bucurat ca sambata am reusit sa fim doar noi cu ele. Asa cu d-nele de la directie, cu toti acolo in curte cu ochii pe noi se simte o stinghereala.

Cand mai prind timp va povestesc si de fete si cum a decurs intalnirea.



#234
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 04 iulie 2016 - 15:58

Qiao, importanta e relatia cu fetele, daca se leaga sau nu ceva. Daca se leaga, n-o sa mai aveti treaba cu maternalii decat acum, o perioada. ( eu nu am adoptat dar am multe familii in jur care au adoptat si mi-e foarte drag si apropiat de suflet subiectul asta; sper ca nu va deranjeaza ca imi dau cu parerea)

#235
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 10 iulie 2016 - 16:36

QiaoBing, citind povestea voastra retraiesc emotiile care m-au incercat pe mine in perioada de potrivire. Dupa prima intalnire si pana am adus-o acasa pe Denisa am avut tot timpul un munte de emotii si de sentimente amestecate care nu-mi dadeau pace nici ziua nici noaptea. Si noi am facut cale lunga (400 km) dar am avut norocul sa gasim intelegere la Directia de acolo si sa comasam vizitele - in loc de 4 vizite am facut doua, adica doua weekend-uri in care am stat cu fata noastra 4, respectiv 2 zile. In timpul asta am luat-o cu noi la pensiune, am mancat impreuna, am dormit impreuna... Acum o avem acasa de aproape o luna si ne simtim de parca este a noastra dintotdeauna.

 In curand veti avea si voi fetitele acasa si totul se va aranja de la sine. Va mai dura putin pana veti primi citatia de la tribunal pentru incredintare. Pentru mine asta a fost perioada cea mai chinuitoare, pentru ca imi era cumplit de dor de copilul meu si nu-l puteam vedea din pricina distantei. Din fericire lucrurile s-au miscat repede si in 12 zile de la ultima vizita am primit si citatia. 

 Asteptam cu emotie sa ne povestesti despre intalnirea cu fetitele si tinem pumnii sa le aduceti cat mai repede acasa. [flo2]



#236
Nico_GB

Nico_GB

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 11 iulie 2016 - 10:40

QiaoBing, sunt si eu alaturi de voi. Ma bucura povestea scrisa de tine aici si se pare ca va fi una plina de bucurii. Toate cele bune! 



#237
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 11 iulie 2016 - 12:09

Floren si doamnele de acolo sunt de treaba, am fi finalizat week-end-ul asta vizitele, dar am schimbat noi cam brusc programul (trebuia sa mergem in cursul sapt asteia, dar ne-am dus mai devreme) si chiar daca ramaneam si azi acolo, nu aveau ele teren in zona unde sunt fetitele ca sa facem ultima intalnire si cu ele. Asa ca o sa ne ducem sapt viitoare si o sa stam in timpul saptamanii, speram ca toata saptamana, finalizam si actele si stam cu ele cat mai mult. 

Dupa 12 zile v-au anuntat cand se decide in tribunal sau ati primit hotararea de incredintare ? Nu v-ati mai dus in vizita pana la incredintare ? Noi ne gandim sa nu rarim vizitele, si asa ieri cam am plecat cea mica a plans cu sughituri mititica de ne-am topit cu totii. Ele se asteptau sa le luam acum, a trebuit sa le explic si eu si maternala cum sta treaba cu hartiile. Psiholoaga de la directie abia maine ajunge la ele sa le "pregateasca" ... ce sa mai pregateasca plecarea, copii fiind mari s-au pregatit singuri [soricel], trebuie doar sa le mai tempereze putin.



#238
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 11 iulie 2016 - 23:29

 Dragele de ele, imi imaginez ca abia ateapta sa vina la ele acasa!

Fata mea, in perioada dinaintea incredintarii, isi facea mereu bagajul ( lua o poseta a asist. maternal sau o sacosa si isi indesa in ea hainute si jucarii) si intreba mereu daca mai venim sa o luam la plimbare. Daca ar fi locuit in Constanta, m-as fi dus zilnic sa o vad, dar din pricina distantei si a jobului, dupa ultima vizita, pe 23 mai si pana pe 11 iunie nu am mai vazut-o. O sunam aproape zilnic, dar fetita mea nu prea vorbea atunci ( acum si-a dat drumul la gura de n-o mai poti opri) si muream de dorul ei. 

 Instiintarea de la tribunal am primit-o prin posta la 12 zile de la ultima vizita, si o saptamana mai tarziu eram la tribunal pentru incredintare. In aceeasi zi am plecat spre casa cu fetita noastra. 


Editat de Floren_, 11 iulie 2016 - 23:32 .


#239
aurychy

aurychy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 77 mesaje

Postat 12 iulie 2016 - 08:14

 Dragele de ele, imi imaginez ca abia ateapta sa vina la ele acasa!

Fata mea, in perioada dinaintea incredintarii, isi facea mereu bagajul ( lua o poseta a asist. maternal sau o sacosa si isi indesa in ea hainute si jucarii) si intreba mereu daca mai venim sa o luam la plimbare. Daca ar fi locuit in Constanta, m-as fi dus zilnic sa o vad, dar din pricina distantei si a jobului, dupa ultima vizita, pe 23 mai si pana pe 11 iunie nu am mai vazut-o. O sunam aproape zilnic, dar fetita mea nu prea vorbea atunci ( acum si-a dat drumul la gura de n-o mai poti opri) si muream de dorul ei. 

 Instiintarea de la tribunal am primit-o prin posta la 12 zile de la ultima vizita, si o saptamana mai tarziu eram la tribunal pentru incredintare. In aceeasi zi am plecat spre casa cu fetita noastra. 

....Floren...Vad ca esti din C-ta...Cat ati asteptat ?Dupa cat timp v-au sunat?


Editat de aurychy, 12 iulie 2016 - 08:15 .


#240
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 12 iulie 2016 - 22:31

aurychy, noi am fost norocosi, am fost sunati dupa un an de la obtinerea atestatului, chiar dupa ce terminasem de pregatit toate actele si avizele medicale pentru reatestare. 


Editat de Floren_, 12 iulie 2016 - 22:32 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -