Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

prel. conc. de crestere pana la 3 ani(split)


89 raspunsuri la acest subiect

#81
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 22 ianuarie 2013 - 00:13

in lumea mea perfecta, ce spui tu e mare no no!
nu ti=ar prelungi nimeni pe o boala fictive nici o zi de concediu
concediu de maternitate e 6 luni la 85% din salariu, si inca 6 luni parca la 65%
apoi copii merg la cresa.
parintii is folosesc pe rand zilele de concediu cand copilul e bolnav.

tu iti doresti cu disperare copil cu handicap? ai idee macar cum e sa ai asa stampila pe viata?
al meu are cateva dizabilitati si plange in pumni seara si se lupta sa demonstreze tuturor ca nu e asa! As rasturna lumea pentru el (ne-am rasturnat viata pentru el, ce-i drept)

de ce astepti tu raspunsuri de pe forum? nU e mai simplu sa te duci la autoritatea respectiva sa incerci sa rezolvi ceva? cine iti e dator tie sa vina sa te invete, nu ca ai fi receptive si deci nu si-ar bate tastele de geaba?
maturizeaza-te!
am asa senzatia ca tot pe forum ai sa fii si peste vreo 10 ani cautand solutii alunecoase pentru copii tai....

nu e usor cu 3 copii, si iti doresc si le doresc sanatate sa creasca mari si sanatoria, fara nici un handicap, fie el si fictive!

Emma Aida e inger[ruga]
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

#82
asteryaro

asteryaro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.487 mesaje

Postat 24 ianuarie 2013 - 00:52

Eu zic sa mai faci un copil [alcool]

Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)




#83
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 24 ianuarie 2013 - 16:37

Citat:
citat din mesajul lui asteryaro
Eu zic sa mai faci un copil [alcool]
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
Prea tarziu pentru a rezolva problema din subiect [8D]____________________________________________________Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP._____________________________________________________Au nevoie de noi:Copiii Monicai[flo2] Alex[flo] Luca[floare3] Lorena[flo2]U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX [flo]Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum [floare3]

#84
oanap85

oanap85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.357 mesaje

Postat 05 februarie 2013 - 17:29

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany
Citat:
citat din mesajul lui asteryaro
Eu zic sa mai faci un copil [alcool]
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
Prea tarziu pentru a rezolva problema din subiect [8D]____________________________________________________Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP._____________________________________________________Au nevoie de noi:Copiii Monicai[flo2] Alex[flo] Luca[floare3] Lorena[flo2]U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX [flo]Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum [floare3]
off, cata inteligneta [bibe]"Daca tac... nu inseamna ca ai DREPTATE..inseamna ca pur si simplu am inteles ca iti explic DEGEABA"

#85
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 05 februarie 2013 - 17:43

Daca tot ai reinviat subiectul, ai fost sa vezi daca poti rezolva problema ?



____________________________________________________

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,

empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi

ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.


_____________________________________________________



Au nevoie de noi:

Copiii Monicai[flo2] Alex[flo] Luca[floare3] Lorena[flo2]

U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX [flo]

Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum [floare3]

#86
oanap85

oanap85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.357 mesaje

Postat 05 februarie 2013 - 18:49

de fapt voi nu-l lasati "sa moara" [:D]

da ,se poate face cu astmul daca asta te intereseaza ...
personal nu am facut ,dar iti spus sigur ;

"Daca tac... nu inseamna ca ai DREPTATE..inseamna ca pur si simplu am inteles ca iti explic DEGEABA"

#87
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 05 februarie 2013 - 18:54

Citat:
citat din mesajul lui oanap85
de fapt voi nu-l lasati "sa moara" [:D]da ,se poate face cu astmul daca asta te intereseaza ...personal nu am facut ,dar iti spus sigur ;"Daca tac... nu inseamna ca ai DREPTATE..inseamna ca pur si simplu am inteles ca iti explic DEGEABA"
noi am scris in 24 / 01 , tu azi [:D] tu l-ai inviat, piua [:D]____________________________________________________Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP._____________________________________________________Au nevoie de noi:Copiii Monicai[flo2] Alex[flo] Luca[floare3] Lorena[flo2]U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX [flo]Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum [floare3]

#88
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 13 februarie 2013 - 11:32

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM
Inseamna ca in scrisoarea aia, cu ce ii inveti tu pe copiii tai, in total dezacord cu ceea ce fac politicienii si nu numai, si pentru care cred ca ai primit multe voturi pozitive si premiu ca Mesajul lunii, era multa poezie... Pacat, zic si eu ca Marius. [:(]
Si eu la spartul targului [:-@][:-@]Nu pot sa cred ca mesajul acela a fost propus ptr premiu si l-a si luat!! [bang] Da, orice motiv e bun sa nu vedem barna din propriul ochi. [8]Alexandra Maria 14.12.2007

#89
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 13 februarie 2013 - 11:59

Ala era un mesaj postat la o sectiune de politica, avea haz daca era corelat cu alte mesaje postate anterior (in perioada in care eu innebunisem cu politica, cand cu suspendarea, plagiatul si debandada din tara), habar n-aveam ca exista vreun concurs, nu stiu cine si de ce l-a propus si pe ce criterii l-au ales, m-am trezit cu un mesaj de felicitari pentru concurs si nu intelegeam ce concurs ca nu stiam sa fi participat la vreunul!





Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -