Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sarbatori fericite fluturasi de 2011 (35)


222 raspunsuri la acest subiect

#41
yvyana

yvyana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 28 decembrie 2012 - 12:17

'Neatza, mamici!

Eu inca n-am ajuns acasa, mai am putin si-mi vad maimutzica[olala]

Ma astept sa fie f suparata pe mine si sa se crizeze de cateva ori, dar o impac eu[:)]

Pentru mine sarbatorile acum incep.

Strumphy nu te stresa ca nu mananca Sophia, las-o in ritmul ei, si L a avut perioade in care n-a vrut sa manance decat sticksuri, paine goala, mamaliga fara branza, covrigei si numai tampenii, dar dupa cateva zile si-a revenit si eu nici nu o mai alaptez de 2 saptamani si nici lapte nu pot sa-i dau decat iaurt de capra din care bea f putin. Asa ca relax! [pup]






#42
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 28 decembrie 2012 - 12:18

neatza!

Strumph mersic de cafea

roxy ce m-ai enervat cu carnatii aia[pofta]

mada te inteleg cu vecinii, la mine aici a renovat una un mag la parter 5 luni[bang]

yasmy, cum a iesit party-ul?

laura[pup]

felicitas, cam rarutz[pup]

yvy, felicitari pt baietel si ai grija!



eu am tras o leneveala ieri....am iesit cu fetele la plimbare un pic, am pus vasele in masina si in rest ... canapea si fotoliu....si am bagat si praji de se vede pe cantar, dar lasa ca are unde[:D] ca cu agitatia de dinainte de Craciun eram la 56.6 [bang][bang]

Acum tb sa fac si eu ca Somleac ca am si eu cosuri vrajite care se umplu ca prin farmec[bang][bang][bang][bang]



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#43
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 28 decembrie 2012 - 15:21

salutari dragele mele[pup]

n-am reusit sa intru zilele astea, agitatie multa si copii surescitati la maxim..noroc ca azi sunt la servici si pot sa va salut si eu[:I][:D]

a fost frumos, copii s-au bucurat de cadouri..noi de ei..bunicii de noi toti[:D]

vad ca multe ati fost suprasolicitate, sper ca a trecut cu bine..

eu una mi-as dori cat mai multe zile asa..veselia lor imi umple sufletul, chiar si cu urlete si tipete si crize de oboseala..nici ai mei n-au avut program, nici de masa nici de somn..inca sunt dereglati, aseara i-am culcat tot la 12[alcool][alcool]

yvy, multa sanatate si ai grija de burtica..[pup]

ce sa va urez, ganditi pozitiv si bucurati-va de sanatate..e singura care conteaza insa din pacate noi oamenii nu vedem asta decat cand dam cu capul[bang]

suletul meu jumatate a ras, jumatate a plans..m-am bucurat sa o revad pe pitica mica din familia noastra si m-a durut sa vad realitatea, ca ai mei sunt sanatosi si alearga si ea nu poate..nu mai detaliez, ca ma apuca bocetul la servici...

va pup si va urez sarbatori fericite in continuare..eu de revelion nu prea-mi doresc nimic..aveam cateva variante de iesit, insa nu simt asta acum..am nevoie de liniste..[pup][pup]

mami de 2 prichindei

#44
felicitas

felicitas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 28 decembrie 2012 - 17:51

Strumph sa traiti am mai pus niste pozici pe langa cele de la nunta sorelitei.Am pus si pozici cu varicela noatra de Craciun.
Bv Somleac! Esti un model pentru mine,tu si sotul tau. Imi place ca reusesti sa faci fata sarcinilor unei familii asa numereoase si ca te mai rasfeti si tu din cand in cand. Si bv sotului ca iti da posibilitatea asta stand cu prichindeii. Sicer va admir si sa ramaneti tot asa.
Ma dus la curatenie pana nu se trezeste pitica.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
[gravi] 27 saptamani+[fetita]

#45
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 28 decembrie 2012 - 19:13

Hello!



intru sa dau si eu raportul ..copilasii mei au amandoi pneumonie [bang][bang][q] sunt cu febra, cristi cu dureri musculare, cata cu nervisori cand are temp ridicata. Inca n-am reusit sa stabilizez febra asta, din seara asta incep si antibiotic cu amandoi, aerosori..tot tacamul....vre-o 7-10 zile...deci nu voi mai face nimic altceva ...



Petrecerea de maine evident anulata..nu stiu daca de revelion vom fi in forma sa iesim. cat timp e "contagioasa" pneumonia asta? off...tipa copii pe langa mine de nu pot sa-mi adun gandurile[bang][bang][bang][bang][bang][bang]..va pup [pup]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#46
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 28 decembrie 2012 - 20:36

Salut,



waw Mada, da cum ati reusit? Pneumonie, asa direct fara bronsita ceva inainte? Nasol moment. Multa sanatate le doresc copilasilor si tie putere pe langa ei.



Miki ma bucur de bucuria voastra. Eu am retinut ca pitica e bine, Imi pare rau ca nu-i asa.



Felicitas , multumesc [flo]. Adevarul e ca noi nu avem cu cine lasa copii, de 14 ani suntem in foc continuu si trebuie sa ne oferim unul altuia clipe de rasfat si evadare ca altfel de duci cu capul. De aceea le si apreciem foarte mult, mult mai mult decat daca ne-ar fi la indemana toata ziua buna ziua.



Eu sunt rupta, ma dor si urechile, am o febra musculara de nu ma vad. Am venit de la tratament tarandu-ma. Si trebuie sa soseasca aradencel cu copii. Mi-e groaza ce-o fi aici si eu nici nu pot sa intorc capul dintr-o singura miscare ci trebuie sa fac multe miscari marunte.



Va las , ma duc sa sterg o canapea ca toata mi-a lipicit-o Ghighi.[pup]




Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011



Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi! [flo]

#47
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 28 decembrie 2012 - 20:42

ce faceti fetelor?



am intrat repede sa vad ce faceti. ne-am adunat si noi pe-acasa ca zilele astea ba pe drumuri, ba cu musafiri...

de maine stau relaxx acasa, nu mai plec nicaieri si nu mai vreau musafiri, vreau sa ma tolanesc si eu la tv cu un ceai intr-o mana si cu telecomanda in cealalta[:D]



madutza offff, saracutii de ei. dar cum de au facut pneumonie?

chiar saptamanile trecute vorbisem cu o vecina cu o fetita mica de vreo 5-6 luni care a facut si ea, si mama ei nu si-a dat seama. zicea ca horcaie si tuseste dar nu s-a gandit ca ar fi pneumonie. zicea ca-i racita. apoi cand s-a dus la pediatra a trimis-o de urgenta la spital. tu cum ti-ai dat seama de te-ai dus cu ei la dr? este nasol cu asta ca trebuie tratata cat mai repede si nu stii exact ce este de la inceput, zici ca-i raceala.

multa sanatate la puiuti sa se faca bine repede, dragutii[pup]

da-o incolo de petrecere, ei sa fie bine.



yvy bravo pentru baietel[pk] ma bucur asa mult ca este totul bine si vei pleca acasa. asa sa faci, sa stai si doar sa dai ordine, sa nu mai faci nimic. trebuie sa ai grija de burticuta[pup]



felicitas ma bucur ca ne-ai scris. ce putin mai ai si nasti[olala] ce curatenie mai faci acum? la noi inca este luna, ma si mir[:D] un [pup] de la noi.



ailed hai la carnati sa nu te mai enervezi[:D] n-ai zis ca arunci cantarul ala?[xx(][:D]

daca ar fi sa ma cantaresc dupa fiecare bucata bagata in gura ar insemna sa stau numai pe cantar, ca de mancat mananc toata ziua[alcool] relax, mami, ca esti slabaaaaaa[olala][pup]



laura spor la calcat[pup] tu ce tot calci acolo de ai atatea?



strumphitza tu cam cate cafele bei pe zi? daca la ora 8 tu esti la a 2 a cafea....[alcool]



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#48
felicitas

felicitas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 28 decembrie 2012 - 21:32

Uf Mada ce nasol! Multa sanatate va doresc! Noi pentru febra intotdeauna am luat paracetamol supozitor. Mi se pare cel mai rapid.

Roxy nu am facut nu stiu ce curatenie, dar a fost nevoie: aspirat, spalat podeaua in bucatarie ca Miriam are mai nou un obicei prost de care incerc sa o dezvat, dupa ce se satura arunca pe jos mancare si uneori farfurii care se sparg. Nu din greseala, ca nu e bleaga ci intentionat. Deja ne-a lasat fara pahare in casa. Trebuie sa caut niste pahare de plastic care sa arate si cat de cat bine. Am avut vreo 3 seturi, mai avem un pahar. Ei ce sa facem sangele de grec isi face de cap la domnisoara mea, stim ca lor le place sa sparga vase.
Va fi o adevarata veselie cu doua domnisoare duracell prin casa. Si buburuza e super miscatoare deja, imi da cu picioarele in stomac. Este pe pozitie cu capul in jos, gata de start. Atat numai sa astepte pana la vreo 38 de saptamani, apoi poate sa vina daca vrea. Ma gandesc cu emotie la momentul asta, cu toate ca stiu cam ce ma asteapta. Sper sa fie mai usor de data asta, insa am auzit ca nu e neaparat asa intotdeauna.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
[gravi] 27 saptamani+[fetita]

#49
irinuca05

irinuca05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 890 mesaje

Postat 28 decembrie 2012 - 21:49

Hello!
Noi suntem la munte, undev pe langa Zarnesti, un complex foarte frumos. Au o herghelie aici, cu multi cai de rasa si ponei. Foarte frumos. Nu am plimbat-o pe Daria pe ponei ca ii era frica, dar i-a mangaiat si a fost foarte incantata de ei. Mie imi ac enorm caii, dar mi-e frica de ei cand ii vad asa de mari :)
Si Daria face nazuri la mancare. aici a mancat dimineata sunca si crenvrustu cu paine (ofof), la pranz cateva legume din ciorba de vacuta si acum pe seara un iaurt cu fulgi si stafide.
Acum stau cu ea in camera pt ca doarme de la ora 19. Cred ca ne vom culca si noi la 12 in seara asta. E bine ca avem camera de joaca pt copii. cu tot felul de jocuri, tabla, masinute. Acolo mi-am petrecut ziua ieri, numai eu cu dari. Tati ne-a asistat din cand in cand. Noi doua si el cu baietii la spritz. Asta e
Relaxare placuta fetelor pana luni.
Noi plecam maine la mamaie si tataie (adica acasa la Daria :)), iar revelionul il facem la un restaurant in Bucuresti

Mami fericita de[copil]Daria (8.04.2011)


#50
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 28 decembrie 2012 - 23:37

salutare fetele

eu am botezat
a 5-a finta
ieri
si nu am apucat sa mai intru
a fost tare cumintica ca e f mica

miki da pana la urma are probleme la creier nepoata?

irinuca vreau si eu adresa de net a complexului
vreau si eu cateva zile cu fetele
si daca are camera de joaca pt copii e superrrrrr

[mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -