Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sarbatori fericite fluturasi de 2011 (35)


222 raspunsuri la acest subiect

#31
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 27 decembrie 2012 - 13:51

Buna ziua! [8D]

Ieri nu am fost prezenta pentru ca am fost plecata la sora mea in oras, aproape toata ziua si am stat la povesti si am pus burta la cale cu multe bunataturi! [pofta] face sora mea niste prajituri buneeeeee...oaauu[olala] stiam ca e o bucatareasa desavarsita dar de cand nu am mai trecut pe la ea pe la masa , uitasem ce mai gateste bun [:D]

Imi pare rau de cele care ati fost suparate[flo] sper ca v-a trecut odata cu noaptea [:D]

Azi si la noi e zi de stat cu burta-n sus dupa atatea zile de indopat ca pe gascani [alcool] si mama si bunica... nu mai spun de sora mea, tot baga in noi ca-n spitalul de urgenta , si nu pre apoti refuza mancae asa buna si gustoasa ca la Moldova [pofta]

Roxy, Mada [pup][flo] sunt un pic mai bine cu genunchiul, parca nu ma mai doare asa tare, sper nici sa nu ma mai doara si sa intru in noul an fara nici o durere, desi a inceput sa ma doara spatele[:D] cand nu-i una, e alta...asa ca la varsta mea, sa nu uit ca ma babesc [bibe]

Yvyana, sanatate si sa mergi acasa curand la pitica [pup]

Yasmi, spor la bucatareala [pk] si la musafereala, sa fii o gazdoaie buna, cum se mai spune prin Ardeal [:D]

Andreea, hai sa ne mai povestesti mai multe , ca ai fost cam scurt pe 2 [:D] sper ca au iesit buni cozonacii [8D]

Mary [pup] a trecut oboseala ieri cand ai fost musafir ? sper, ca doar nu ai mai avut decat de bagat sub nas, nu si de spalat farfurii [:D] nu mai pui poze cu pitica ? [olala] nu am mai vazut-o de prin vara [:-@]

Miki, sper ca ati avut un super Craciun in familie si casa noua! [pk][flo]

Somleac, ati fost iar cu colindul? [olala] ai dreptate ce spui de copilasii din ziua de azi, aceeasi impresie am avut-o si eu, vin la cersit nu la colindat [q] cat sa faca bani de nu stiu ce jucarii sau mai stiu eu ce altceva...tata le-a spus la niste baietani ca nu au bani de tigari sau ce? ca erau inalt cat tata si cu mustati , macar de ar fi cantat ceva ca lumea, dar tot pe repede inainte cat sa isi ia banii si sa plece [bang][alcool] cum mai e Ilinca acum ?

laura, voi ce ati facut zilele astea? ati fost plecate pe undeva? ce i-a adus mosul dariei ? [olala]

Irinuca, si eu la fel as fi procedat ca tine daca eram in situatia ta [asia] sper ca iti incarci acum bateriile in astea 10 zile sa treci cu bine peste zilele de munca pe cand vei reincepe in ianuarie [pup]

Ailed [pup] cam rarut pe aici, ai fost plecata sau ai avut musafiri ? [pup]

Nu mai stiu cine si ce a scris, mi-a plecat neuronu` cu uratu`, a luat-o din timp , sa faca bani pentru noul an [:D][bibe]

Si acum la final pot sa ma plang si eu de maimutica mea ? [alcool] nu mananca nimic in afara de iaurt, biscuiti, mamaliga, un pic de omleta a mancat aum vreo 2 zile.. ii mai fac si mai ia cateva linguri de avocado cu banana si iaurt, dar in rest nimic, intoarce capul cat colo, urla si tipa si da din pciioare cand incerc sa ii dau mancare, supa, bors, piure cu carne, branza cu smantana... mancaruri pe care le manca si acasa, aici nu vrea si nu vreaaa[bang] m-a exasperat nu alta!! doar nu o sa traiasca 2 sapt cu iaurt si biberoul de seara ?![bang] nici nu mai suge sa spui ca e satula de tzata, nu ... suge 2-3 guri si apoi gata, ori o scuipa , ori o suge si ma musca si suzeteset si i-o scot eu [alcool] dupa ce ajung inapoi acasa la Londra cred ca o intarc, pentru ca nu mai e interesata deloc... ea singura renunta de tot la ea... deci, atat i-a fost [bibe][:D]

Gata trancaneala, ma duc sa incerc sa o pun la nani ca se moftureste pe aici[bang] ea fiind invata sa iasa afara zilnic si sa zburde aici nu prea are cum pentru ca e zapada si frig, desi o soct cate un pic, dar mai mult sta in casa, si imi pune parul pe moatze [:I]

S-a incazit si e soare si se topeste zapada, cred ca pe jumatate deja e topita[q] a fost frig si frumos cateva zile dupa ce am ajuns aici, dar de ieri s-a incalzit [q] eu vreau firg si zapadaaaa multaaaa... off off... sper sa se mai raceasca asa cum zice tata ca a vazut la tv la vreme ca de vineri se mai raceste ca nu au farmec sarbatorile de iarna cu soare si 11 grade [alcool][alcool]

O zi frumoasa si La multi ani Stefan de Nana[pup][flo] si Stefyapost! [pup][flo]

[pup][pup][pup]




#32
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 27 decembrie 2012 - 16:41

hello!



La cap mancare si Cata a devenit mofturoasa si mananca muult mai putin decat inainte, dar vad ca nu scade la cantar, asta e bine. Ce mi se pare nasol ca masa care o refuza cel mai mult e cea de dimineata...sum sa nu-i fie foame dupa atatea ore de somn? [alcool]



Azi sunt un pic cu nervi, vecinii nostrii au inceput din nou s abata cuie si sa dea uc drujba...[bang][bang] si cica pana sambata termina, sa-i mai suportam si noi cateva zile..pai si cateva zile copii mei sa nu doarma???[bang][bang] sunt suparata pe ei...am iesit am vb cu muncitorii...au zis da, da dupa 10 min au inceput din nou...



I-am culcat pe amandoi in camera lui cristi ca e ceva mai "departe"..dica nu bat chiar in dreptul geamului ca la cata...sa vedem cat vor dormi. Au adormit f greu..moama..mi-au pus nervii pe moate pana s-au linistit. Greu nene ...sotul nu e acasa, am coborat sa trag o pipa sa ma calmez si ma duc si eu in pat la mine...sper sa pot adormi un pic.

Cand se trezesc vreau sa mergem la niste cumparaturi, sper sa fie in toate bune si sa nu ma ameteasca de cap, ca merg doar eu cu ei [:D]



Colac peste pupaza..nu mai gasesc termometrul copiilor..deh daca nu au mai avut febra de mult [:D] si mi s-a parut ca sunt cam calduti...le-am dat cate o doza de Nurofen. macar sa le fi dat degeaba si ei sa nu aiba nimic. Vremea asta tare inselatoare este[:-@][:-@]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#33
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 27 decembrie 2012 - 19:38

ce fac fetele?? odihna.....??

eu am terminat tot, am aranjat masa, acum astept musafirii pe la 18 sa apara [pk]

maine vreau sa merg cu printesica mea la SPA [olala][pk] si fie...il luam si pe tati [:D] de abia astept!!!!!!!

dorina, eu mi's banateanca [pk] nu ardeleanca [:D]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#34
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 27 decembrie 2012 - 19:57

La multi ani tuturor ce poarta numele Sfantului Stefan...fluturasi, mamici, tatici...sa fiti sanatosi si bucurosi alaturi de cei dragi!



va [pup][pup][pup][pup] pe toate.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#35
felicitas

felicitas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 27 decembrie 2012 - 21:36

La multi ani Stefanilor si Stefaniilor!
Ivy o imbratisare mare mami si multa sanatate. Sa stea bebe pana la termen. Tu cate saptamani ai ?
Va pup pe toate si sper sa aveti sarbatori fericite si cu multa pace alaturi de familiile voastre.

Noi am trecut in ziua de Craciun in trimestrul 3. Mai avem dupa calendar exact 3 luni de stat in burtica adica pana pe 25 martie, cu toate ca eu nu cred ca ajungem pana pe 25 martie. Dar mai stii Miriam a fost nascuta exact in aceasi zi pe care o arata calendarul.
Noi am fost cu totii arestati la domiciliu din cauza varicelei lui Miriam. Vizitele ne-au fost toate anulate.
Bubutele au inceput sa se usuce si sa cada.Bine ca am trecut si de asta si am sters-o de pe lista.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
[gravi] 27 saptamani+[fetita]

#36
felicitas

felicitas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 27 decembrie 2012 - 21:39

Deea condoleante!
Dorina ce bine e acasa cu ai tai . Asa-i ?
Si noi am avut colindatori, dar cum ati mai zis si voi asa pe fuserite in viteza, numai pentru bani. Pacat. Pe vremea noastra era altcumva.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
[gravi] 27 saptamani+[fetita]

#37
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 28 decembrie 2012 - 01:55

Salut fetele,



Yasmi distractie placuta seara cu musafirii si maine la SPA.



Strumf dar lui Nick cum ii place la Moldova? Eu cred ca totusi pitica ta rontaie intre mese sau ceva baga ea pe sub mustati desi permite sa faca asa nazuri.



Ivy muuulta rabdare pentru bebe din burtica. Sper sa fie totul bine. Uffff grea incercare pentru rasfatata ta.



Mada , ce saracie construiesc vecinii astia ai tai ca de mult tot te plangi ca-ti fac galagie.



Eu azi am fost doar in trecere pe acasa. Am fost la remodelare corporala vreo 3 ore ( e super, sunt o rasfatata acolo, dar am o febra musculara de abia umblu; sper sa se vada si ceva rezultate) apoi cu o prietena in oras, avem noi ceva special de sarbatorit in decembrie. Am ajuns de-o ora acasa. Sotul toata ziua cu pruncii. [pk]



Ilincuta a inviat, e super activa si simpatica. Are noi mutrite in repertoriu de ne spargem de ras.



Maine vreau si eu sa ma trezesc devreme sa spal , si sa adun un pic pe aici. Ufff cu prima ocazie imi iau uscator de rufe. ma dispera iarna ca tot timpul sunt cu cosurile pline. Mai mult de 2 ture /zi nu pot sa spal ca nu am unde sa le intind si daca prind o sarbatoare din asta ma destabilizez de nu mai recuperez o luna. Ca sa nu mai zic cand primesc cadou un pishu in pat de trebuie sa spal, aparatoare de saltea, husa, plapume, asternuturi.[bang]



Pana la urma ce faceti de revelion?




Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011



Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi! [flo]

#38
yvyana

yvyana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 28 decembrie 2012 - 02:43

Se vede ca am dormit toata ziua de la atata diazepam intravenos [alcool][alcool]

Acum stau ca bufnita!

Bb e bine, creste cum trebuie, e chiar mai mare cu o zi fata de DUM (12s+4), e clar baietel, mi-a facut dr eco 4D si l-am vazut cum se trage de urechi si se scarpina la nas [:D], i-a pozat si putza [:I]. Maine merg acasa la buburuza mea [olala][olala] si stau cuminte cu tratament, o sa fiu o lady, rasfatata de toti, nimic nu mai fac, dau doar indicatii ai altii executa [:D]

Multumesc pentru incurajari, fetelor, chiar incepusem sa ma gandesc la ce e mai rau, dar DD le rezolva pe toate!

Pupici mamici!



#39
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 28 decembrie 2012 - 10:22

Buna dimineata!!!![8D]

cafeluta este gata[cit] eu dej asunt la a 2a, dar mai am si pentru voi, o pastrez calda pentru cand va treziti [nani]

Mada, au dormit copiii pana la urma ? Va pregatiti de party maine? [bis] numai petreceti in perioada asta, pana la sf Ion , inclusiv [pk]

Felicitas, cum sa nu fie bine la mama acasa! in casa copilariei mele?[olala] joaca cu saniuta pe aceeasi ulita unde m-am dat si eu, acum se da Sophia [bibe] tu pozici cu Miriam nune arati, ca de un an cred ca nu am mai vazut-o[8D]

Yvyana, uraa...fugi acasa!! bravo! sa stai in pat si sa dai ordine[pk] felicitari pentru baietel[il]

Somleac, nu, nu mananca deloc nimic[bang] nici intre mese si nici la masa...cum ajung cu ceva la gura ei cum da din cap ca nuuuuu si o tine pe nu pana renunt ca am zis sa nu mai ma enervez ca nu are rost[:D] bravo pentru remodelare...ai putut tine monti si acum cu toate tentatiile? si eu tre sa ma bag pe bicl ainapoi si dieta dupa ce ajung acasa la mine[:-@]

yasmi, si daca esti banateanca nu pot sa te urez ca prin Ardeal sau Moldova. sau poate Muntenia?[:D] nu era ceva de rau [:p] sper ca v-ati distrat bine!

ailed, hai la cafeluta [pup]

mai bag niste cofeina si mai trag un oki pe aici [hot]




#40
djlaura01

djlaura01

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.553 mesaje

Postat 28 decembrie 2012 - 12:00

neata [asia]

strumphitza
nu am plecat nicaieri am stat acasa 2 fete cucuiete si cuminti [:D]

deea
condoleante


[pup][pup][pup][pup][pup][pup] o zi superba va doresc


PS.fug la calcat de rufe ca nu vreau sa ma prinda anul nou cu teancul necalcate ,nu ma calcat vreo cateva zile si e ca la nebuni [alcool][alcool][alcool]

__________________________________________ Ca parinte, poti sfatui, poti indruma, poti incerca sa corijezi, dar nu poti sa te lupti cu cel ce-ti este copil, care are personalitatea sa, puterea de a alege sa-si traiasca viata. Nu ai cum sa i te substitui. Nu ai cum sa-i schimbi deciziile, decat atunci cand isi deschide mintea si sufletul, cand accepta ajutorul oferit, altfel totul este o lupta cu morile de vant.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -