Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Floricele de mai - iunie 2010 ( 15 )


205 raspunsuri la acest subiect

#71
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 14:19

Tot eu .... nimeni altcineva ???

Si eu cui ma laud ca Natalia a inceput sa faca primii pasi singurica ???

 

UNDE SUNTETI ???


 



#72
cris_09

cris_09

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 18:06

Bravo Natalia!!!!!!

Fuguta dupa Sofia la nazbatii! [pk]



#73
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 22 mai 2013 - 07:34

Hop si eu!Buna dimineata!  Rocsy- eu sunt pe aci' mai rarut, dar sunt. Felicitari pt primi pasii. In curand nu o sa sti dupa care sa alergi.   Nu imi merge enter-ul.  O zi frumoasa!



#74
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 22 mai 2013 - 13:36

salut !

 

ma bucur ca sunteti prin zona :-) , la fel de rarut si eu dar mai scriu si eu una alta

 

A primit Sofia de ziua ei o masina cart cu pedale, i-am facut tortul cu spiderman fara de care nu se putea, am avut si vreo 5-6 copii de varsta ei iar la finalul zilei sarbatorita era asa de fericita ca a adormit repetandu-si : e ziua mea, e ziua mea :-))) . 



#75
tigruta

tigruta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 23 mai 2013 - 14:33

Salutare si de la noi!

Rocsy felicitari Nataliei pt primi pasi:)

La multi ani Sofiei, tare faina masina, vad ca e mai baietoasa asa.

Ce sa zic, a doua saptamana si mai greu, abia plec, Luca plange dupa mine, imi spune sa nu plec:(, la pranz se trezeste plangand, il tine vreo jum de ora, mnu i convine nimic, plange din orice, loveste, e mofturos,nu prea ma mai inteleg cu el, se rasfata foarte mult cand suntem si bunici si noi offf seara sa vedeti cum ma strange in brate..sufera si sufar si eu..nu ma gandeam ca va fi asa de greu, ma asteptam la Matei dar el e nesperat de bine, cu buni mananca f bine, in schimb cu mine nu prea trage sa ii dau titi.

Sper sa fie tot raul spre bine, sa mewritre sacrificiul asta.

M-am saturat si de vremea asta , ca merge centrala la greu:))) la mine doar max 2 kuni din an o oprim de tot.

O zi faina in continuare!



#76
cris_09

cris_09

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 24 mai 2013 - 11:27

Oooffffff Tigruta,imi e mie mila de el...d'apoi tie...

Eu l-am invatat pe Sebi ca in fiecare seara,cand ma intorc de la munca sa-i aduc ceva(o banana,un iaurt cu fructe,o bombonica,biscuiti)...stiu ca nu e cel mai bun obicei,insa e despartirea mai usoara cand stie ca "mami pleaca la servici si seara imi aduce ceva bun".



#77
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 28 mai 2013 - 15:09

Salut !

 

Tigruta : s-au mai obisnuit baietii fara tine ? Si eu m-am saturat de vremea asta ! 

Cris : bun truc , il mai aplic si eu din cand in cans spre marea bucurie a Sofiei :-)

 

Jalnica activitate aici, e spre disparitie acest subiect !

 

De Nana mai stiti ceva ? Nici pe FB nu mai este foarte activa .

 

Va pup !



#78
marylenac

marylenac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 644 mesaje

Postat 29 mai 2013 - 09:30

Hello, hello....

 

Asa este, slabuta activitate pe aici....eu am mai intrat, mai citesc, am mai intrat si la grupul de pe FB, in fine....

Am intrat pe la voi si nu imi vine sa cred ca este perioada noastra....adica sa ne sarbatorim copilasiii...Avem copii mari, mai ieri ne povesteam despre sarcina, si uite-ne acum cu copii mari de 3 ani!!!!!!!!!!!!!!!Sa ne cresca toti sanatosi si fericiti!

 

Apropo, Cris09, merci pt figurine, inca nu le-am folosit, sambata ne serbam si atunci am sa i le pun pe tort.

 

In rest, despre Tudor ce sa spun, este un maaaaaaare bandit....face doar ce are el chef sa faca, ce nu - el este mic si nu poate!!!!!!!!!!!!!si avem niste meciuri pe tema asta. Se imbraca si se incalta doar daca il ajuta cineva altfel, singur nu are chef. Acum este intr-o perioada (de fapt de aproape 2 luni) in care nu mananca, ne cam chinuim cu el, i-am dat si niste PiKovit dar nu am vazut nici o schimbare, in fine, poate de acum va fi mai bine.

Scrie si tine lingura cu mana stanga. Duminica seara a facut o pictura cu cariocile lui frate-su pe perete, de-a lungul patului....o minunatie...toate culorile, a vrut sa faca "un cucubeu"...deci....

 

Luni, vom merge la gradi sa ne inscriem...Yupiiiii

 

[:)] 



#79
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 29 mai 2013 - 13:24

Hahaha .... frumoasa pictura a facut banditul. Sofia aseara si-a pictat pantalonii de trening rosii in diverse culori [bang] , mainile si unghiile nu mai pun la socoteala. Pentru isprava asta o sa mai vada cariocile cand a zbura porcul .... si parca vad ca in maxim 3 luni o sa zboare porcul  [batcap] .

 

Noi am decis avand in vedere participarea minima a Sofiei la gradinita sa o inscriu la alta gradinita , din nou in grupa 0. Din pacate din cauza bolilor repetate a d-rei cred ca procentul nostru de participare la gradi a fost de maxim 20%. Asadar, vom fi din nou in grupa 0, de data asta cu copii de varsta ei si de ce nu, poate ii va placea mai mult. La gradinita actuala nu s-a acomodat foarte bine, in primul semestru a mai fost cu a mai fost dar in semestru al 2 a fost jale, asa ca am renuntat sa o mai trimit.


Editat de r_ocsy, 29 mai 2013 - 13:25 .


#80
cris_09

cris_09

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 30 mai 2013 - 09:41

Neata [flo2] 

Mary neaparat sa pui poze cu tortul. [:)] 

Mi-a parut bine ca ne-am intalnit,ar trebui sa facem o intalnire cu floricelele,ne "cunoastem" de atata timp si nu ne-am vazut si noi,parca stam la 1000 de km.

 

Rocsy bafta cu gradinita!Luni il inscriem si noi pe Sebi,mie imi e groaza numai cand ma gandesc;el nu sta fara noi nici la loc de joaca sau la soacra'mea;sotul e increzator,ca se obisnuieste incet incet,mie mi se zbarleste parul pe mine...nu's increzatoare deloc,cred ca il inscriem degeaba.

 

Tigruta ce mai faceti?




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -