Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Floricele de mai - iunie 2010 ( 15 )


205 raspunsuri la acest subiect

#51
tigruta

tigruta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 24 aprilie 2013 - 14:56

Salutare mamici de floricele de liliac..Cand m-am trezit sa vad ce se mai scrie pe forum, platforma noua, resetare parola:))) prea complicat domle la cat timp am eu, adica putin..

M-am mutat pe Fb pt ca nu prea mai reusesc sa intru pe laptop, asa pe fb intru de pe tel.

La multi ani floricelelor care si-au serbat deja cei 3 anisori, nici nu imi vine sa cred.

 

De cand cu bebe asta mic timpul este tare limitat, doarme iepureste, e foarte energic, muuult mai energic decat Luca(sperr sa termin mesajul pana se trezeste:)))

Luna viitoare face si el un an.

Rocsy de vreo luna am luat si noi caleaa homeopatului, dupa 2 bronsiolite la distanta de o luna una de alta, Luca. Cel mic e mai rezistent, multumesc lui Dumnezeu.eu am mers la Dr. Binder, tot la ea mergi? oricum e foarte faina mi-a placut mult.

De luna viitoare voi incepe si eu serviciul, foarte aproape de casa, copiii vor sta cu buni si tati in prima parte a zilei(am fost cam  necajita dar incerc sa vad partea buna si avantajele ca altfel ma consum foarte tare)

Apropo de asta Nicoleta eu sunt mai closca(devin si geloasa chiar, dar as vrea sa ma tratez:D) si n-as putea sa il las atata, inca nu sunt pregatita.

Asta mic e inca alaptat, e dragostea lui titi si ne-a ajutat in muulte situatii si raceli, e autodiversificat exclusiv cel putin de la 6 luni la 9 luni, aapou am mai inceput si cu lingurtita, nu mananca foarte mult dar e bine asa.

Voua nu va e mai usor pe FB?

Mi-ar placea sa citesc maai des de toti dar sunt convinsa ca timpul este pretios pt toata lumea..

Va las nu inainte de a ura si aici

 

La multi ani Tudor



#52
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 25 aprilie 2013 - 06:43

Neatza!

Tigruta- ma bucur sa aud ca copii sunt ok.

Cu facebookul nu pot intra pe el de la scarbiciu, va mai citesc rar de acasa, dar recuperez tot ce ati scris. FB nu e ordonat si pana vezi ce s-a scris nou, mai treci o data ochiometric prin mesajele vechi......

 

Ce mare s-a facut si cel mic.... gata anu'! Sa va traiasca si sa va bucurati de ei.

 

Si inima mea sangereaza cand fac anumite lucruri referitoare la fi-miu, dar vezi tu fericirea lor trebuie sa devina si a noastra, desi sufleteste esti impartit in 2: sa te bucuri sau sa te intristezi......

 

Gata cu filozofeala asa de dimineata.....

Ieri pe la 19, nu-mi venea sa cred cat de aglomerate erau parcurile. Efectiv nu aveai loc sa arunci o pietricica..........

 

 

Alina- pe unde esti? Ce mai faceti?

 

O zi frumoasa fetelor!



#53
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 25 aprilie 2013 - 14:52

Salut !

 

Tigruta ... stiu cum este cu lipsa timpului !!! Daca nu sunt la cabinet toata ziua ma impart intre cele 2 printese, printre mai fac mancare , curatenie etc ; in plus d-ra Natalia a inceput sa mearga de manuta si toata ziulica strabatem casa sau curtea. Concluzia , timp pentru mine aproape zero. 

Pe Sofia am dus-o la dr. Todor Mariana, si mie mi-a placut de ea !

 

gata pauza mea, s-a trezit si manza cea mare , ca pe cea mica o abuream in brate in timpul in care scriam acest mesaj. va pup



#54
cris_09

cris_09

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 25 aprilie 2013 - 20:54

Buna seara si bine v-am gasit pe noua platforma...care momentan mi se pare enervanta...nici nu stiu sa ma loghez,intru pe vechea platforma,la discutii generale,iau link de acolo...ohoo,drum lung...dar sunt convinsa ca dupa ce ne obisnuim o sa ne placa.(momentan mi se pare ca se misca mai ok)

Rocsy eu credeam ca Sebi e nazdravan,dar Sofia nu are pereche [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Tigruta acomodare usoara la servici,stai linistita,sigur se descurca tati si buni cu baietii [flo2]

 

Alina(Ioanact) ce mai faceti?



#55
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 27 aprilie 2013 - 09:40

Neata !

 

Noi suntem mucoase ca de obicei. Natalica doar cu nasucul, Sofia imi da dureri de cap ... eu nu stiu ce sa mai fac cu copilul asta, are o sensibilitate la raceli !!! La gradinita nu a mai fost de o luna jumate, cred ca a si uitat cum arata, asadar nu mai pot sa dau vina pe colectivitate. Pe cine sa dau vina acum, pe vremea capricioasa ??? Acum ne tratam cu homeopate, ne tot schimbam tratamentul la cateva zile, imediat sunt in ceata totala , ba intrerup unul, ba reiau altul etc. Macar daca as avea un rezultat , dar inca e prea devreme sa ma pronunt daca funtioneaza sau sunt doar bani aruncati in vant. Na , ca mi-am zis si oful ! 

 

Va doresc weekend placut !



#56
cris_09

cris_09

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 14:52

Multa sanatate Rocsy!

Sa petreceti un Paste asa cum va doriti,fara mucisori sau alte nazbatii [:)]



#57
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 15:05

Salut ! 

Sofia e bine, am tratat-o doar cu homeopate, e pentru prima data in atatea luni cand nu am mai bagat chimicale in corpul ei , deci ...   [pk] .

 

Sarbatori fericite tuturor !

Noi le vom petrece la Bistrita !!! 

 

Paste fericit !  [iepu]



#58
cris_09

cris_09

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 02 mai 2013 - 15:18

Pe Sebi l-a muscat catelul aseara.

Pe moment s-au vazut cateva zgarieturi un pic invinetite,la 2 minute dupa ce am curatat bine mana aparut un punct mic,cat un varf de ac de sange.(nu mai e vana

Nu am mers la dr fiind cainele nostru din curte,e pui,are in jur de 3-4 luni....

Sper sa nu fie mai grav...Incerc sa atasez poza sa-mi ziceti ce parere aveti.Trebuia mers la dr?2013-05-02 15.52.55.jpg



#59
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 08 mai 2013 - 06:36

Neatza si Hristos a inviat!

Cris-ati rezolvat ceva cu muscatura? Niste Baneocin crema sau chiar o vizita la medicul de familie.....

 

O saptamana frumoasa fetelor!



#60
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 08 mai 2013 - 16:59

Mamici de foricele - voi ati intrat in clubul LEGO DUPLO?

 

Azi s-au dat primele premii surpriza...si le puteti vedea aici

http://comunitate.de...urs-lego-duplo/

 

Va asteptam cu creatiile copilasilor vostri (care cu siguranta iubesc Lego Duplo aici): http://comunitate.de...plo/parent-club - si nu uitati ca in afara de a stimula copilasul sa faca niste creatii frumoase si educative, puteti castiga premii frumoase de la Lego ;)

 

[dc]




Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -