Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Colectia de toamna-iarna 2005 (42)


211 raspunsuri la acest subiect

#191
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 28 ianuarie 2013 - 10:33

Proadelina [majoreta][majoreta]

Ile , mami de V[bicla] , A [cavaler] si I [zana] ,





#192
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 28 ianuarie 2013 - 11:06

Adelina [majoreta][majoreta] tinem pumnii, nastere usoara!!!!

Mi-a murit tableta (mai precis al doilea cablu, a sucombat fiind bagat in gura de Ami presupunem noi).

Au venit sambata si au montat usa dar a ramas dezastru in jurul ei. In naivtatea mea, credeam ca la pretul respectiv se face si reparatia dar se pare ca nu.

Stiti cumva pe cineva care sa se priceapa sa faca reparatia la usa? (tencuit in jurul ei, zugravit si sa taie cu flexul chestiile de metal ramase pe exterior plus 2-3 placi de gresie care mai trebuie completate). As prefera pe cineva care face asta ca hobby, in timpul liber :) pt un ban in plus, poate stiti un vecin, unchi, var, samd. In plus trebuie sa vina sambata cand e si Virgil acasa. Multumesc. [flo]



#193
ioana_77

ioana_77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 850 mesaje

Postat 28 ianuarie 2013 - 12:24

Auleo, nu se mai termina iarna asta? Ca ne termina psihic pe noi!



Vineri am fost su Stefan la ortoped. Am repetat un control facut si acum vreo doi ani si ceva. Calca cu piciorul stang spre interior, un pic, nu f mult, dar vizibil. A zis sa-l lasam in pace, ca se poate rezolva/sau nu de la sine, pana la 10 ani. EU si-acum tin minte o discutie cu taica-meu, maricica fiind, cand imi spunea sa calc cu piciorul in exterior, deci s-ar putea sa ma mosteneasca. [:D]



La noi a nins fff frumos vineri. Termometrul e intepenit la -7 grade de atunci. Copiii cu G au incercat o sanie duminica, dar nu era facuta partie si s-au intors rapid acasa, ca sfichiuia vantul. S-au uitat o gramada la TV, asa i-as da un branci pe geam, de nu va spun.

Duminica merg cu Maria la Nunta lui Figaro, e prima experienta a ei, la opera, sunt curioasa daca va rezista. AM luat bilete si la balet, la sfarsitul lunii februarie, ma intreaba zilnic cand mergem...si eu abia astept.[olala] Ne culturalizam, deh! Adevarul e ca de cand Beatrice Rancea a preluat conducerea Operei Nationale Iasi a facut o gramada de lucrurui bune, iar spectacolele sunt extraordinare.



Adelina, te asteptam cu vesti despre pui!



O saptamana frumoasa tuturor!



Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana



1 an



Iulie 2008



#194
meems

meems

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.366 mesaje

Postat 28 ianuarie 2013 - 20:40

Proadelina, asteptam vesti!! [flo]

Lavi, nasoala treaba cu usa... Cred ca si eu mi-as fi imaginat ca lasa totul imaculat dupa instalare. Macar usa va place?

Ioana, ce frumos ca va culturalizati! Noi am dus-o pe Rianna la Lion King musical in noiembrie (nu mai stiu daca am scris aici sau nu) si i-a placut la nebunie! Nu mai vroia sa plecam acasa.

Si la noi e vreme rece, mult mai rece ca-n alti ani. Asteptam cu nerabdare primavara!!

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

#195
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 10:40

Aseara mi-a sosit masina de spalat vase! [bis]
S-a implinit visul meu de veacuri!

Acum astept vineri pe cei cu mobila si daca reuseste V sa o instaleze ( ca s-a laudat ca nu e mare lucru si deci nu are nevoie de instalator), printr-un miracol, voi putea sa o folosesc saptamana viitoare. Caci sambata dimineata la ora 6 Virgil decoleaza spre America. [avion][bang]

Mi-am luat modelul asta, http://www.bosch-hom...SPS69T28EU.html, modelul de top din cele neincorporabile de pe site-ul Bosch romanesc si am o mare dilema: pe site scrie filtru cu autocuratare. In cartea tehnica scrie ca dupa fiecare utilizare filtrul trebuie scos si curatat cu peria. [bang] pai eu de ce mi-am luat filtru cu autocuratare si modelul mai smecher? [alcool][bang]
Voi curatati filtrul dupa fiecare spalare?
mihaela [help] caci tu ai Bosch!
Ma gandesc sa le scriu mail sau sa sun la ei sa imtreb.

Adelina, ai nascut? [majoeta]
Ioana asa e, aiurea rau cu iarna asta. Ea e frumoasa daca te uiti cum ninge si e totul alb, dar cand trebuie sa stergi pe jos in hol dupa fiecare sosire acasa, cand de abia inaintezi cu caruciorul prin zapada, cand te chinui sa infofolesti familionul la plecarea de acasa, cand nu poti sta in parc la joaca pt ca ingheti, cand, pe deasupra, si ziua e scurta, ti se ia si vrei sa vina primavara.
Frumos ca mergeti la spectacole, as mai duce si eu fetele la opera in week-end cand pot lasa bambina cu Virgil.

Meems, usa e Ok, nu pot sa zic ca e frumusetea intruchipata dar nici urata nu e. Ca sistem de siguranta cica e foarte buna, dar nah eu nu sunt asa stresata pe partea cu siguranta. Probabil pt ca n-am patit-o, va zice Noki si recunosc ca asa e.

Silvia s-a calificat la etapa pe sector la olimpiada la mate desi nu a lucrat deloc si la faza pe scoala nu a apucat sa treaca o problema de pe ciorna pe curat [bang], s-a calificat cu ultimul punctaj din cauza asta. Ma asteptam inclusiv sa nu se califice. Acum trebuie sa lucreze pt ca pe 16 februarie e etapa pe sector si ar fi cazul sa se prezinte onorabil. Profesoara le-a dat de lucru subiecte din anul trecuti. Asta e hei-rup-eala, nu e pregatire serioasa si organizata, eu ma pregateam de prin octombrie-noiembrie, pe capitole, pe tipuri de probleme, si doar in ultimele saptamani, ca o recapitulare, faceam subiecte. Dar Silvia nu e atat de pasionata ca sa faca asa si nici la fel de organizata ca mine [bang]. Si nu pt sa o oblig pentru ca nu mi se pare ca e cazul. Asa ca va merge pe hei-rup-eala asta si va face ce va face.

#196
miri__b

miri__b

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 707 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 13:01

hello



la evaluare a luat fb, dar mi s-au parut banale in comparatie cu ce facusem in wk.

am facut si noi subiectele din anii trecuti la mate si romana de la cangurasul, comepr, si cam atat cred.

mi s-a parut ca s-a descurcat mai bine fi-miu anul trecut decat anul asta, a gresit cateva, m-a intrebat dc opusul de la pitic e scund? i-am tras o privire criminala si am spus opus? imediat a spus inalt. cred ca nu va sclipi la teste deoarece e cu gandul in alta parte, nu citeste cu atentie enuntul problemelor.ma rog acolo ii va fi citit, dar mi-e clar ca e cu gandul aiurea.

cel mai tare se blocheaza la romana dc ii dai cateva sunete sa construiasca cuvinte din ele. a.m.a.r.e. le ia sistematic, i-am spus sa inceapa cu primele doua sunete si sa incerce sa adauge literele urmatoare apoi, zice a.m.a.r. nu e cuvant. a.m.a.a. nu e cuvant, il intorc, si apoi realizase ca de fapt era amar si ii stie si sensul.



m-am cam lungit, nu stiam sa va dau varianta scurta.acum intelegeti lacunele de vocabular......e din familie.



Mirela si David - 23.12.2005

ce baiat frumos are mama!

David in decembrie





#197
corap

corap

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.297 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 13:08

pic si eu ca musca-n lapte - ce evaluare? ai nostri au evaluari?

(si in alta ordine de idei, aveti idee daca duminica pe 3 februarie e vreun concurs, ceva? ca avea fi-mio scris in caiet da' n-a stiut sa-mi spuna despre ce e vorba - sau n-am inteles io)

de vreo doua zile scrie totusi mai fumos (=inteligibil), chiar m-a surprins ieri.

#198
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 13:20

Duminica e concursul Euclid. Daca l-ai inscris (platit taxa). Eu nu am inscris-o pe Nati, o las moale cu concursurile in clasa I, astept sa vad ce ii place si macar sa stie sa-si citeasca enunturile.

Corap, tu cat de des cureti filtrul la msv?

#199
corap

corap

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.297 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 13:33

aha. al meu se duce ca-i place - p-asta l-a platit cu bani din pusculita proprie, ca l-am vazut intr-o zi facandu-si monetarul :) - a, si isi mai ia si gazeta matematica (desi unele pb de-acolo mie mi se par cam cretine)

eu curat cam o data pe saptamana sau cand imi aduc aminte sau cand mi se pare ca miroase in masina. nu ma stresez prea tare pe tema asta - in principiu ramane grasime pe el, si cate-un patrunjel nedizolvat... in niciun caz nu-l curat de fiecare data (desi al meu se curata usor, nu stiu al tau cum e)

#200
miri__b

miri__b

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 707 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 14:36

la D. in scoala nu au organizat Euclid, nu au achiesat cadrele didactice.



PROADELINA ????[flo]



Mirela si David - 23.12.2005

ce baiat frumos are mama!

David in decembrie






Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -