Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Italia


373 raspunsuri la acest subiect

#331
Ginger01

Ginger01

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 04 octombrie 2013 - 14:34

Noi suntem in clasa 1   [pk] ... am inceput cu ceva plansete(ca nu sunt jucarii)  dar acum sunt foarte fericiti si merg de bunavoie .Sper sa acontinuam asa .

Eu activez mai mult la partea de bucatarie ca aici e cam linistita treaba .

Pupici la toate 



#332
marumiha

marumiha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 817 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 10:18

Buna dimineata,

 

Si noi sintem in clasa 1,am inceput scoala cu mari emotii mai ales noi parintii, cred ca copii sint cam stresati am observat la al nostru ca e cam nervos ,m-am linistit insa cind am auzit alte mamici ca si copii lor reactioneaza la fel,nu-i convine nimic cind vine acasa ,imi spune ca nu-i place la scoala ,insit mult si sper sa inteleaga ca vrea nu vrea ,ii place sau nu ,scoala il va ajuta pe viitor .Lectiile le face insa linistit si destul de bine.

wk. placut  va doresc,azi am aprins focul [cort] pt.ca e tare urit si trist afara ,ploua ,ploua ,ploua [cri]



#333
genziana

genziana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 13:12

Buna fetelor!

 

vad un pic de miscare pe aici :-)

 

si pe la noi ploua si este frig. Sambata am fost la cumparaturi, nu mai aveam cu ce sa-l imbrac. Pantalonii toti rupti in genunchi, bluzele scurte .... 

 

deci pana acum au spus prezenti scolarii de clasa 1. La noi clasa 1 a fost un pic mai complicata. Nu va spun ce greu a facut temele pentru vacanta. Pana la urma le-a facut. Sper ca in clasa a 2-a lucrurile se vor schimba.

 

Merg si eu un pic pe la bucatarie, sa vedem ce mai gatesc harnicutele, ca eu o dau pe salata.

 

O zi buna va doresc!



#334
Ginger01

Ginger01

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 14 octombrie 2013 - 11:16

Si eu am fost la Decathlon la cumparat de bocancei pe iarna.

Haine mai am...deocamdata ...ca si ai mei rup pantalonii la genunchi asa ca m-am aprovizionat cu blugi (cate 5 perechi la fiecare).Pana acum au facut ferfenita 1 pereche si o pereche de adidasi pe care-i rup la varf.Probabil fug si apoi aluneca pe genunchi pe coridorul scolli ,altfel nu inteleg...

Am luat o gramada de creioane si alte scutitori ca le place sa tempereze si la 2 ziòle dintr-un creion ramane doar un ciot..de lipici ce sa zic...toate li-s lipicioase prin ghiozdan....

iar de teme...e o problema mare cand au de facut teme...da' cu mine nu pot comenta ca le arat papucul (le trag cate un papuc peste fund  [ups]  cand sunt rai sau raspund cu :nu vreau!)



#335
genziana

genziana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 11:55

Al meu nu poarta blugi, prefera pantalonii comozi, deci decathlon si pentru noi este perfect. Am fost saptamana trecuta. 2 perechi de pantaloni, o gheaca pentru iarna, 2 perechi de adidasi ....

 

Ieri Ale a fost cu scout-ul la cules de castane undeva pe langa Arona/Verbania.

Noi am fost ocupati tot cu castanele la asociatia de pescari din care facem parte. E toamna, e vremea castanelor si a ploilor .... chiar dupa ce s-a terminat festa a inceput ploaia.

 

Fetelor, voi ii invatati colinde de Craciun? Inaintea craciunul cativa romani din Milano vrem sa facem o intalnire.

Cine vrea sa vina?



#336
Ginger01

Ginger01

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 12:18

Eu nu stiu colinde.Cand eram mica mai cantam ca venea Viflaimul(parca asa se zice) acasa si bunica ma punea sa cant.

Copii mei nu stiu care e obiceiul,am facuta pana acum toate sarbatorile aici.

Speram totusi ca anul asta sa il petrecem in Romania  ca...dorim sa taiem porcu' [biz] .

Daca nu avem alte programe vom veni si noi .



#337
Ginger01

Ginger01

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 29 octombrie 2013 - 12:05

Moamaa...ce liniste ....



#338
marumiha

marumiha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 817 mesaje

Postat 29 octombrie 2013 - 12:23

Proftam de soarele care inca mai straluceste ,am fost de dimineata la ora 8 impreuna cu o colega si am facut una bella passeggiata velloce .Mai am putin si merg la munca .

O sa mai intru miine ,intre timp va zic   O zi buna,... cu soare!



#339
marumiha

marumiha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 817 mesaje

Postat 29 octombrie 2013 - 12:24

Proftam de soarele care inca mai straluceste ,am fost de dimineata la ora 8 impreuna cu o colega si am facut una bella passeggiata velloce .Mai am putin si merg la munca .

O sa mai intru miine ,intre timp va zic   O zi buna,... cu soare!



#340
Ginger01

Ginger01

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 29 octombrie 2013 - 12:31

Aici e triiiiiiiiiiiiiiiiiiist ,innorat, pioviggina ...diseara tre' sa-mi duc barbatul la aeropot...urasc sa conduc noaptea cu ploaie....si-apoi raman singura cu copii 2 zile....ma simt nesigura si preocupata.

El pleaca la Vienna sa faca niste infiltratii pentru hernie de disc, persoana care ne-a recaomandat clinica s-a reabilitat fara interventii chirurgicale si fara medicamente.Speram sa decurga totul bine si sa se intoarca acasa bine.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -